Mieszkańcy Rio przynieśli dary bogini Afryki

Kategorie: 

Setki mieszkańców Rio de Janeiro zgromadziło się na plaży Copacabana, aby na koniec starego roku czcić Yemanja, afrykańską boginię wody. Według wierzeń w Afryce Zachodniej, chroni ona kobiety i macierzyństwo. W Brazylii uważa się ją za obrońcę rybaków i żeglarzy.

 

Czcicielki Yemanja każdego roku przywdziewają białe suknie i przynoszą jej dary morza w małych łodziach. Uważa się, że te łodzie odzwierciedlają wiarę ludzi i znajdują drogę do bogini.

 

„Ona ma wielką siłę życiową, która przynosi energię, która napędzi nas w 2015 roku. Z tą wielką matką i w podniosłej atmosferze znajdujemy harmonię na ziemi”- powiedział jeden z kapłanów.
„Ona pomaga tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Daje zdrowie tym, którzy przebywają w szpitalach. Niech wszystko będzie dobrze w 2015 roku” – mówi jedna z kobiet.

Uroczysty rytuał poświęcony Yemanja, odbywa się na plaży Copacabana dwunasty rok z rzędu. Jednak tradycja kultu tej bogini urodziła się w Brazylii setki lat temu. Przywieźli ją ze sobą niewolnicy z Afryki.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Ojojco za niesamowita

Ojojco za niesamowita wiadomość!!!! Ja słyszałem, że w Abu Zabi niejaki Abdul Al Bal Mal Ciapak dał dary niejakiemu bogowi Zeta Alfa Centauri w postaci banana, kozy (tej 3 jego żony) i kiszonego ogórka, i co to jest dopiero niewiarygodne.

Portret użytkownika niebieski52

...bo bogowie muszą być biali

...bo bogowie muszą być biali bo żydzi są biali i papieże; bo te kraje są katolickie a katolicyzm to rasizm i antysemityzm i chrześcijaństwo ?...a chrześcijaństwo to religia żydowska z mesjaszem żydem;czyli szczyt hipokryzji i falszu,PARANOJA i apokaliptyczne WIELKIE ZWODZENIE. Dlatego katolicy to biedni idioci sprzedani szatanowi.

Portret użytkownika ben

 NIEBIESKI Jest tu wielu

 NIEBIESKI
Jest tu wielu ateistów pesymistów optymistów ludzi dobrej i złej karmy i jesteś ty!
Ciekawie piszesz  o Bogu o idiotach że zaprzedali się szatanowi a ty biedny  komu sie zaprzedałeś  masz jakiegoś lepszego boga czy preferujesz czysty ateizm , szydzenie z innych idzie ci nader dobrze  więc i ty poczuj jak to jest
  Idiotów  to masz w swojej rodzinie a szczytem zidiocenia było spłodzenie takiego eunucha umysłowego jak ty  ,  ciekawe kto ci wpoił takie błazenady do tej pustej dupy .Musisz byc bardzo znudzony swym życiem ale cóz kto sie debilem urodził kanarkiem nie będzie
W kim  jest więcej z szatana w katolikach  czy w tobie a może poprostu załóż rodzine a może lepiej nie bo będziesz  żone i dzieci obwiniał za swój chory  debilizm.  Mimo wszystko  Wszystkiego  Najlepszego w Nowym Roku  by Bóg dał ci rozum  tylko prosze korzystaj z niego  bo narazie jednozwoju  brak w tobie  człowieczeństwa.

Portret użytkownika niebieski52

...na Twoją "mądrość" to

...na Twoją "mądrość" to jestem prorokiem.
Jedyne prawo tego Wszechświata to PRAWO PRZYCZYNY I SKUTKU,być może ustanowione przez stwórców aby nie ingerować w każdy aspekt stworzenia;stąd wynikają moralność , etyka ,reinkarnacja. Każdy w życiu otrzymuje to na co zasłużył swoim postępowaniem i myślą w tym lub poprzednich wcieleniach. Dla "dojrzałych" dusz nagroda-stopienie się z Absolutem(zbawienie) i zależy od postępowania każdego z nas a nie od jakiegoś zbawiciela.Wiemy to od tysięcy lat a niektóre religie(szczególnie katolicyzm i islam) starają się zatrzeć prawdę dla władzy i mamony.
 
I.H.W.H.(Kabała): I-to światłość,miłość,Absolut , H-ciemna energia; W-to świat duchowy,drugie H-świat materialny;całość to Kosmos. Podobnie wyjaśniał to Budda(Zen) i taoizm.
 
Biblia to tzw. Stary Testament, święta księga Semitów i Żydów;była zakazana w katolicyzmie do 1956 r. Ewangelie to pisma chrześcijańskie;chrześcijaństwo to religia żydowska z mesjaszem,który przyszedł; Pismo Święte to Nowy Testament nowej religii Katolicyzm,powstałej w Rzymie w 325 r.; to zlepek Ewangelii i religii rzymskich;głównie kultu Mitry i Słońca...a że ten fałszywy kościół zlepił 3 religie w jednym tytule tylko świadczy o fałszu.
3-przepowiednia fatimska: kościół upadnie gdy ludzie nauczą się czytać Biblię i Ewangelie.
 
Katolicyzm oparto na starym astronomicznym(solarnym) schemacie budowania religii;kiedyś wszystkie ludy Ziemi czciły Słońce .Np."boże narodzenie" i ukrzyżowanie Jezusa to zjawiska astronomiczne przerobione dla głupiego plebsu; 21-22 grudnia nasze Słońce ma najniższą pozycję nad horyzontem,najdłuższa noc w roku;śmierć boga słońce,zwycięstwo króla ciemności,ukrzyżowanie boga bo do tego w gwiazdozbiorze Krzyż Południa-oczywiście co 26 tys. lat ze wzgl. na precesję osi Ziemi.Po 3 dniach "stagnacji" Słońce schodzi ze znaku Krzyża i na wyższej pozycji nad horyzontem (koniec męki pańskiej i zmartwychwstanie boga,boże narodzenie lub wniebowstąpienie). Co kto woli,dwa w jednym,czyli coś na łupież.
Katolicyzm zmontowano w 325 r. na polecenie cesarza Konstantyna...a w 391 edyktem cesarskim stał się obowiązkowy na terenie cesarstwa i terenach okupowanych.Katolicyzm wprowadzono ogniem i mieczem;wybito inaczej myślących,reszta podporządkowała się ze strachu lub dla własnych interesów.Kościół katolicki nie jest zalegalizowaną org. religijną w Polsce i wg naszego prawa jest niebezpieczną sektą;dlatego Suchocka podstępnie(nie było quorum) załatwiła Konkordat w trakcie wakacji Sejmu i w tym stanie prawnym nie jest ważny.Watykan to państwo o ustroju "monarchia absolutna" a papież to cesarz;to kontynuacja cesarstwa rzymskiego,pomysł cesarzy na Wieczny Rzym na bazie bajki o życiu wiecznym. Ave cezar(papież) !
Gdzie brak rozumu,pojawia się religia.
Nauki pobieramy z ksiąg historycznych a nie ulotek propagandowych uzurpatorów władzy nad ludzkością.Najbliższą drogą do wiedzy(boga) jest medytacja.
Nowy rok astronomiczny zaczął się 21-grudnia.Życzę przebudzenia.

Portret użytkownika sio

Następny dobry artykulik. To

Następny dobry artykulik.
To ma głęboki sens ponieważ to właśnie natura daje człowiekowi tu na ziemi najwięcej.
Woda, ziemia, fauna i flora i Słońce - i warto się z tymi siłami przyjaźnić.
To również tworzy pewien link na poziomie kwantowym i uczuciowym.
Duch w sumie wiele nie potrzebuje a ci z pism czy Izraela nigdy nikomu nic nie dali prócz złudzeń.
Z  Bogiem tak czy owak jesteśmy i każdy kto chce być pomiędzy to predendent, który skończy marnie kiedy już nie będzie mógł zsysać energii niczyjej pipetą uwielbienia,chwały i uwagi na nim.
Inne nieczyste rzeczy,które nas oddzielają od najwyższego to alkohol,narkotyki,papierosy, jedzenie padliny czyli mięsa, sex oraz tzw tożsamość religijna,która jest jak występek grzechem pierworodnym.
Bóg uwielbia tych,którzy doceniają siły natury i ''kochają'' się z Nimi. To wspaniałe czyste uczucie.
 
 
 
 
 

Portret użytkownika Nieważny

... TY trucizna ... zastanów

... TY trucizna ... zastanów się co ty p.........? jak ty po ciemku sie onanizujesz i z naturą masz tyle doczynienia
 co napis na balsamie do onanizacji(naturalne składniki zawiera?) No to skiuzemła gościu miękki z o......

Portret użytkownika Poison

A ty pewnie razem z sio

A ty pewnie razem z sio kochasz się z siłami natury. I co biegacie sobie razem nago po kartoflisku lub pos.....e drzewa żeby pokazać "stwórcy" jak blisko niego jesteście?!  Nie mów do mnie "gościu" bo nie jestem facetem.

Portret użytkownika Nieważny

 O... Trucizno skoro nie

 O... Trucizno skoro nie jesteś facetem to vous permattez,zapraszam Cię na pobieganie,oczywiście niekoniecznie
po kartoflisku.Proponuję fajniejsze łono natury (ma się rozumiec).Może po takiej kuracji mniej jadu popłynie.
A psychiatra napewno nikomu nie będzie potrzebny. pzd.

Portret użytkownika sio

Hej pojzon pomyliłaś pojęcia

Hej pojzon pomyliłaś pojęcia - my mówimy o uczuciach  do czegoś a nie seksie.
To są  często dwie różne rzeczy. Bóg cię kocha, ale nie chce ciebie bo jesteś nieczystą kobietą, która nie rozróżnia zewu natury(zmian hormonalnych i feromonów) od prawdziwej miłości,która nic wspólnego nie ma z cielesnością i kocha każdego bezgranicznie oprócz nieczytości w nich,zktórymi większość się utożsamia

Portret użytkownika Poison

Kiedyś wierzyłam w boga bo

Kiedyś wierzyłam w boga bo tak mi wmówili, ale zrozumiałam, że nie istnieje i nie jest mi potrzebny. Zresztą każda religia czy nawet wierzenie w niego nie mające związku z religiami jest bezsensu i do niczego dobrego nie prowadzi. To tylko zapędzanie w kozi róg pod pozorem prawdy i troski.

Portret użytkownika Nieważny

Poison...nikt Cię nie zmusza

Poison...nikt Cię nie zmusza przed klękaniem przed jakimiś chorymi wizerunkami.Twój wybór .Ale wszystko i tak
jest w Twoim sercu, tego nie wyrzucisz.To było jest i będzię.To że jesteś Tu i Teraz to nie przypadek .
w kontynium czasoprzestrzeni nie ma przypadków.I tak kiedyś dojdziesz do ( Światłości ,Miłości ,czy jak tam to zwą)
Bo jak nie ma innego celu .........to po co To wszystko?

Portret użytkownika El Koto

Oni nie mają pojęcia o czym

Oni nie mają pojęcia o czym ty im piszesz cyt: ''Woda, ziemia, fauna i flora i Słońce''
To są dzieci tej cywilizacji. A cywilizacja ta jest oparta na ego.
Ego ma gdzieś Cyt: ''Woda, ziemia, fauna i flora i Słońce'' - to są rzeczy które przeszkadzają im w ich hedonizmie.
 

Portret użytkownika Nieważny

El Koto jeżeli powyższym

El Koto jeżeli powyższym komentarzem sprawileś sobie choc trochę przyjemności, to wiedz, że to jest właśnie
hedoizm.Moje ego ...wyobraz sobie...dostrzega i kocha takie rzeczy''Woda, ziemia, fauna i flora i Słońce''
 Ty może jesteś dzieckiem jakiejś innej(obcej..?)cywilizacji. pzd.

Portret użytkownika Dżolka

Papierosy? Przecież niejaki

Papierosy? Przecież niejaki feniks twierdzi, że papieroski właśnie nas wznoszą, są wybawieniem. Feniks po papieroskach doszedł do wniosku że jest tym czym jest nieprawdaż?
A tak poważniej, masz rację.

Portret użytkownika sio

Dżolka feniks tylko pogrywa

Dżolka feniks tylko pogrywa gieroja a nie może sobie poradzić z najdrobniejszą swoją słabością a dokoptuje do tego filozofię.
potrafi jednak łączyć fakty i doświadczył drugiej strony co mu pomaga, ale jego wolna wola przypomina mi wolę skrzeczącej papugi na gałęzi - tylko gadanie - żadnej mocy w słowach

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Nie wycieraj sobie mną gęby

Nie wycieraj sobie mną gęby Ipi, gdyż zbierasz gdzie popadnie teorie i myśli,nawet u mnie,i tworzysz z tego zupę po której sraczki dostałby nawet smok.Przypomina to czytanie z książki (ja ci już mówiłem),którą sklejono z pozbieranych kartek po tym jak bomba pierdyknęła w biliotekę.

Portret użytkownika Nieważny

 Sio gwarantujesz, jak bym

 Sio gwarantujesz, jak bym się zawziol mocno. zostawił sex, alkohol, i tą całą resztę o której podajesz mógłbym
   tu i teraz liczyc na słit focie z naszym Stwórcą...On by pozwolił... jesteś przekonany? To takie proste?

Portret użytkownika sio

Nie gwarantuję, dlatego że tu

Nie gwarantuję, dlatego że tu chodzi głownie o umysł, uczucia i pewien rodzaj percepcjii.
Bóg nie używa słów np spokój czy miłość - On tym jest a więc okaże ci to, a słowo ''spokój'' pojawi się w twoim umyśle jako określenie tego czego doświadczyłeś.
Bóg posiada pewne atrybuty i każde określenie je wypaczy.
Są tacy,którzy doświadczyli tego po narkotykach - tak im się wydaje.
Ja mogę doświadczać bez.
To o czym napisałem wcześniej zanieczyszcza osobowość której atrybutem są szczątkowe ilości atrybutów Boga i nie pozwalają na dalszy rozwój - który nie ma wiele wspólnego z bujnym intelektualizmem. Tu nie chodzi nawet o zrozumienie, ale tworzenie rzeczywistości poprzez silną potężną czystą świadomość jak np: jestem zdrowy albo wyzdrowieję - i jeżeli doświadczysz tego wewnątrz tzn tej mocy to tak się stanie i będzie - tak działają cuda.
Słowo Boga to jest rzeczywistość a nasze słowa tylko teorią bo nie ma w nich mocy co jest wynikiem obcych wpływów i nieczystości i dlatego nie jesteśmy stwórcami a On jest.

Portret użytkownika antifa

Ty to przypadkiem nie

Ty to przypadkiem nie zachorowałeś na głupotę jakiś czas temu? Średniowiecze kolego dawno się skończyło, a jak masz zamiar wracać do tamtej epoki to wywal kompa przez okno i całą złą technologię z chałupy, przynajmniej staniesz się ekologiczniejszy bo nie będziesz ciągnąć prądu i oszczędzisz niesmaku czytania twoich bredni.

Portret użytkownika sio

Antifa masz rację -

Antifa masz rację - przyszłość to nie technologia,która zniewala.
Przyszłość to czysta i doskonała świadomość,która technologią się posługuje,
Rakietki i komputery to epoka kamienia łupanego w porównaniu z tym co może czysta świadomość.
Antygrawitacją posługiwać się mogą jedynie ci, którzy zrzucili cielesny brudny ciężar w świadomości.
Dla nich nie ma materializmu, historyjek naukowych i religijnych - rozumiesz?

Portret użytkownika antifa

Czy ty chociaż widzisz co

Czy ty chociaż widzisz co wypisujesz? Masz tego świadomość? Uważasz się za wielce uświadomionego i przyrównujesz się do bóstwa, a nie widzisz jaka katastrofa intelektualna toczy twój umysł? Czy to już jest patologia, że tego typu treści są uznawane za normę?!
Tobie kolego przydałby się naprawdę solidny psychiatra i to taki z batem i twardą ręką. Jeśli twierdzisz że technologia zniewala to po co ci ona? Po co jeszcze siedzisz przy tym komputerze? Idź uprawiaj pole, ubieraj się w chrust z gałęziami i liściami i poluj z kijem na dziki, a jak się boisz mięsa czyli padliny wg waści terminologii to jedz trawę i mlecze, albo kamienie, bo one dają dobrą karmę, w kilku znaczeniach no nie?

Portret użytkownika sio

Więc wytłumaczę ci jak babie

Więc wytłumaczę ci jak babie na miedzy.
Rakiety stworzyli naziści, najlepsze samoloty są używane w armii.
Komputery są używane do przenoszenia informacjii w tym złych i dobrych no może usprawniają pracę.
Informacje o celebrytach itd głównie oglądają snoby, którym wydaje się, że to chodzące doskonałe bóstwa na ziemi. Płać im za oglądanie ich tyłków.
W poprzednim stuleciu zabito więcej ludzi niż  przez poprzednie 5 tys lat - bo posiadali lepszą technologię i wiedzę - czy mam ci tłumaczyć więcej - co by było gdyby niektórzy tutaj mieli jeszcze lepszą technologię i wiedzę? Chcesz wiedzieć?
Jesteś tylko trybikiem tutaj w wielkiej mahinie. Kupuj smatfony i zmieniaj je co miesiąc i do roboty.
Poza tym nie rozumiesz o czym mówię. Ludzie powinni zacząć od świadomości a nie techniki opartej na tym z kogo więcej można zedrzeć i jak używając do tego ''czystych'' nauk psychologicznych według ciebie - niech żyje postęp
 

Portret użytkownika sio

Dzięki Sceptyku i

Dzięki Sceptyku i sorry
Generalnie chodzi o to, że rzeczy pozostawione sobie psują się.
To dotyczy materii jak i ducha.
Bóg jest, ale nie tu, ponieważ nie jest wszechobecny ale wszechwiedzący.
Jego wpływ może tylko zaistnieć w pewnym ograniczonym czasie i odpowiedniej świadomości.
Zepsucie trudno jest dostrzec zwłaszcza jak nie zna się tej drugiej strony.
Przebudzenie zawsze poprzedzane jest rozkładem -
Ale nie dotyczy wszystkich -teraz pojmujesz?