Mieszkańcy Rio przynieśli dary bogini Afryki

Kategorie: 

Setki mieszkańców Rio de Janeiro zgromadziło się na plaży Copacabana, aby na koniec starego roku czcić Yemanja, afrykańską boginię wody. Według wierzeń w Afryce Zachodniej, chroni ona kobiety i macierzyństwo. W Brazylii uważa się ją za obrońcę rybaków i żeglarzy.

 

Czcicielki Yemanja każdego roku przywdziewają białe suknie i przynoszą jej dary morza w małych łodziach. Uważa się, że te łodzie odzwierciedlają wiarę ludzi i znajdują drogę do bogini.

 

„Ona ma wielką siłę życiową, która przynosi energię, która napędzi nas w 2015 roku. Z tą wielką matką i w podniosłej atmosferze znajdujemy harmonię na ziemi”- powiedział jeden z kapłanów.
„Ona pomaga tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Daje zdrowie tym, którzy przebywają w szpitalach. Niech wszystko będzie dobrze w 2015 roku” – mówi jedna z kobiet.

Uroczysty rytuał poświęcony Yemanja, odbywa się na plaży Copacabana dwunasty rok z rzędu. Jednak tradycja kultu tej bogini urodziła się w Brazylii setki lat temu. Przywieźli ją ze sobą niewolnicy z Afryki.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Ojojco za niesamowita

Ojojco za niesamowita wiadomość!!!! Ja słyszałem, że w Abu Zabi niejaki Abdul Al Bal Mal Ciapak dał dary niejakiemu bogowi Zeta Alfa Centauri w postaci banana, kozy (tej 3 jego żony) i kiszonego ogórka, i co to jest dopiero niewiarygodne.

Portret użytkownika niebieski52

...bo bogowie muszą być biali

...bo bogowie muszą być biali bo żydzi są biali i papieże; bo te kraje są katolickie a katolicyzm to rasizm i antysemityzm i chrześcijaństwo ?...a chrześcijaństwo to religia żydowska z mesjaszem żydem;czyli szczyt hipokryzji i falszu,PARANOJA i apokaliptyczne WIELKIE ZWODZENIE. Dlatego katolicy to biedni idioci sprzedani szatanowi.

Portret użytkownika ben

 NIEBIESKI Jest tu wielu

 NIEBIESKI
Jest tu wielu ateistów pesymistów optymistów ludzi dobrej i złej karmy i jesteś ty!
Ciekawie piszesz  o Bogu o idiotach że zaprzedali się szatanowi a ty biedny  komu sie zaprzedałeś  masz jakiegoś lepszego boga czy preferujesz czysty ateizm , szydzenie z innych idzie ci nader dobrze  więc i ty poczuj jak to jest
  Idiotów  to masz w swojej rodzinie a szczytem zidiocenia było spłodzenie takiego eunucha umysłowego jak ty  ,  ciekawe kto ci wpoił takie błazenady do tej pustej dupy .Musisz byc bardzo znudzony swym życiem ale cóz kto sie debilem urodził kanarkiem nie będzie
W kim  jest więcej z szatana w katolikach  czy w tobie a może poprostu załóż rodzine a może lepiej nie bo będziesz  żone i dzieci obwiniał za swój chory  debilizm.  Mimo wszystko  Wszystkiego  Najlepszego w Nowym Roku  by Bóg dał ci rozum  tylko prosze korzystaj z niego  bo narazie jednozwoju  brak w tobie  człowieczeństwa.

Portret użytkownika niebieski52

...na Twoją "mądrość" to

...na Twoją "mądrość" to jestem prorokiem.
Jedyne prawo tego Wszechświata to PRAWO PRZYCZYNY I SKUTKU,być może ustanowione przez stwórców aby nie ingerować w każdy aspekt stworzenia;stąd wynikają moralność , etyka ,reinkarnacja. Każdy w życiu otrzymuje to na co zasłużył swoim postępowaniem i myślą w tym lub poprzednich wcieleniach. Dla "dojrzałych" dusz nagroda-stopienie się z Absolutem(zbawienie) i zależy od postępowania każdego z nas a nie od jakiegoś zbawiciela.Wiemy to od tysięcy lat a niektóre religie(szczególnie katolicyzm i islam) starają się zatrzeć prawdę dla władzy i mamony.
 
I.H.W.H.(Kabała): I-to światłość,miłość,Absolut , H-ciemna energia; W-to świat duchowy,drugie H-świat materialny;całość to Kosmos. Podobnie wyjaśniał to Budda(Zen) i taoizm.
 
Biblia to tzw. Stary Testament, święta księga Semitów i Żydów;była zakazana w katolicyzmie do 1956 r. Ewangelie to pisma chrześcijańskie;chrześcijaństwo to religia żydowska z mesjaszem,który przyszedł; Pismo Święte to Nowy Testament nowej religii Katolicyzm,powstałej w Rzymie w 325 r.; to zlepek Ewangelii i religii rzymskich;głównie kultu Mitry i Słońca...a że ten fałszywy kościół zlepił 3 religie w jednym tytule tylko świadczy o fałszu.
3-przepowiednia fatimska: kościół upadnie gdy ludzie nauczą się czytać Biblię i Ewangelie.
 
Katolicyzm oparto na starym astronomicznym(solarnym) schemacie budowania religii;kiedyś wszystkie ludy Ziemi czciły Słońce .Np."boże narodzenie" i ukrzyżowanie Jezusa to zjawiska astronomiczne przerobione dla głupiego plebsu; 21-22 grudnia nasze Słońce ma najniższą pozycję nad horyzontem,najdłuższa noc w roku;śmierć boga słońce,zwycięstwo króla ciemności,ukrzyżowanie boga bo do tego w gwiazdozbiorze Krzyż Południa-oczywiście co 26 tys. lat ze wzgl. na precesję osi Ziemi.Po 3 dniach "stagnacji" Słońce schodzi ze znaku Krzyża i na wyższej pozycji nad horyzontem (koniec męki pańskiej i zmartwychwstanie boga,boże narodzenie lub wniebowstąpienie). Co kto woli,dwa w jednym,czyli coś na łupież.
Katolicyzm zmontowano w 325 r. na polecenie cesarza Konstantyna...a w 391 edyktem cesarskim stał się obowiązkowy na terenie cesarstwa i terenach okupowanych.Katolicyzm wprowadzono ogniem i mieczem;wybito inaczej myślących,reszta podporządkowała się ze strachu lub dla własnych interesów.Kościół katolicki nie jest zalegalizowaną org. religijną w Polsce i wg naszego prawa jest niebezpieczną sektą;dlatego Suchocka podstępnie(nie było quorum) załatwiła Konkordat w trakcie wakacji Sejmu i w tym stanie prawnym nie jest ważny.Watykan to państwo o ustroju "monarchia absolutna" a papież to cesarz;to kontynuacja cesarstwa rzymskiego,pomysł cesarzy na Wieczny Rzym na bazie bajki o życiu wiecznym. Ave cezar(papież) !
Gdzie brak rozumu,pojawia się religia.
Nauki pobieramy z ksiąg historycznych a nie ulotek propagandowych uzurpatorów władzy nad ludzkością.Najbliższą drogą do wiedzy(boga) jest medytacja.
Nowy rok astronomiczny zaczął się 21-grudnia.Życzę przebudzenia.

Portret użytkownika sio

Następny dobry artykulik. To

Następny dobry artykulik.
To ma głęboki sens ponieważ to właśnie natura daje człowiekowi tu na ziemi najwięcej.
Woda, ziemia, fauna i flora i Słońce - i warto się z tymi siłami przyjaźnić.
To również tworzy pewien link na poziomie kwantowym i uczuciowym.
Duch w sumie wiele nie potrzebuje a ci z pism czy Izraela nigdy nikomu nic nie dali prócz złudzeń.
Z  Bogiem tak czy owak jesteśmy i każdy kto chce być pomiędzy to predendent, który skończy marnie kiedy już nie będzie mógł zsysać energii niczyjej pipetą uwielbienia,chwały i uwagi na nim.
Inne nieczyste rzeczy,które nas oddzielają od najwyższego to alkohol,narkotyki,papierosy, jedzenie padliny czyli mięsa, sex oraz tzw tożsamość religijna,która jest jak występek grzechem pierworodnym.
Bóg uwielbia tych,którzy doceniają siły natury i ''kochają'' się z Nimi. To wspaniałe czyste uczucie.
 
 
 
 
 

Portret użytkownika Nieważny

... TY trucizna ... zastanów

... TY trucizna ... zastanów się co ty p.........? jak ty po ciemku sie onanizujesz i z naturą masz tyle doczynienia
 co napis na balsamie do onanizacji(naturalne składniki zawiera?) No to skiuzemła gościu miękki z o......

Strony