Mnich modlił się tak żarliwie, że jego bose stopy odbiły się w drewnianej podłodze

Kategorie: 

Prostemu mnichowi z Chin udało się zostawić po sobie ślad na bożym padole. Mężczyzna modlił się tak mocno, że na drewnianej podłodze odbił się kształty jego stóp.

 

70 - letni mnich Hua Chi jest bardzo zdyscyplinowany i stale wykonuje rutynowe czynności. Codziennie przed wschodem słońca, wspina się po schodach świątyni w mieście Tongren w prowincji Qinghai i oddaje się tam wyczerpującej modlitwie.

Kiedy był młodszy, czołem dotykał podłogi od 2 do 3 tys. razy dziennie, ale ze względu na podeszły wiek ograniczył te czynność do 1 tys. ukłonów.

„Zestarzałem się. W ostatnich latach kłaniam się tysiąc razy dziennie, a czasem zimą tylko pięćset” – żali się Hua Chi.

Pobożny mnich modli się w tym samym miejscu od dwudziestu lat, więc nie jest zaskakujące, że drewno pod stopami stało się, jak glina. W podłodze powstały wyraźne odciski bosych stóp głębokie na trzy centymetry, podaje Reuters.

 

70 -letni Chińczyk ma nadzieję, że jego wiara i modlitwy pozwolą mu płynnie przejść w życie pozagrobowe.

„Wierzę, że moja dusz nie zazna cierpienia, a wszystkie moje wysiłki zostaną dostrzeżone” – powiedział staruszek.

Jego przywiązanie do wiary stało się źródłem inspiracji dla młodych mnichów, studiujących buddyjskie pisma w starym klasztorze. Jednym z najbardziej gorliwych wyznawców Hua Chi jest 29 - letni Genden Darji. Zamierza on kontynuować tradycje „nadrukowanych stóp”.

„Każdego dnia przychodzę tutaj i codziennie patrzę na odbicie w kawałku drewna. Inspiruje to mnie do modlitwy i mam nadzieję, że pewnego dnia zobaczę na drewnianej podłodze ślady moich stóp. Myślę, że będę w stanie kontynuować tradycję, gdy Hua Chi nie będzie już mógł tego robić" – powiedział młody mnich

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika szybki lopes

Nie tak żarliwie!!!! Tylko

Nie tak żarliwie!!!! Tylko tak DŁUGO!!!!!!!!!!!!!!!!!
qwa sTallinn ogarnij się.
Co ma piernik do wiatraka????
To co się działo w jego czerepie nie miało wpływu na deski w podłodze.
No chłopie weź ogarnij się nieco i zakończ robienie onetu z fajnego portalu!
Kropla drąży skałę - słyszałeś o tym? Tak samo gościu wydeptał podłogę!
No błagam daj w końcu jakiś fajny art. a nie pierdoły sadzisz - no chyba, że za odpowiednią kasiorkę śmigasz nam tutaj - to jestem  w stanie zrozumieć. (zrozumieć intencje ale nie Ciebie)
szczęśbo 4all  (że sobie tak pozwolę :P)

ossa jacta est Biggrin

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika jansol

Jeśli drewno jest z rodzaju

Jeśli drewno jest z rodzaju miękkich, to nic nadzwyczajnego. Ja siedzę przy komputerze na krzesełku od 1,5 roku i drewniana podłoga z dech sosnowych, jest już mocno wyrobiona od nóg krzesła. Począwszy od  miejsca odsunięcia krzesła do jego stałego pobytu przy biurku. 

Portret użytkownika El Koto

Też znam taką jedną słynną

Też znam taką jedną słynną modlitwę! Ciekawe czy wy też ją znacie? Cyt:
''Na pogrzebie wielkiego rabina Simeona Ben-Iudah, rabin Reichorn wygłasza następujące oświadczenie: „Dzięki straszliwej potędze naszych międzynarodowych banków, zmusiliśmy chrześcijan do licznych wojen. Wojny mają dla Żydów szczególną wartość, bo chrześcijanie wyżynają się wzajemnie i robią więcej miejsca dla nas, Żydów. Wojny są żydowskimi żniwami, na chrześcijańskich wojnach tuczą się nasze żydowskie banki. Ponad 100.000.000 chrześcijan usunięto z powierzchni ziemi dzięki wojnom, a to jeszcze nie koniec”.''

Portret użytkownika b@ron

jak mnich się modlił tam od

jak mnich się modlił tam od ponad 20lat a podłoga była już wcześniej...to spruchniałe deski się odkształciły i cudu nie ma...podejrzana sprawa jest jedynie z tym iż mnich nagle zauważył że mu się stopy odcisneły w desce...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika baca

wbrew pozorom takie rzeczy

wbrew pozorom takie rzeczy jak mnichowi dużo częsciej niż myslimy się zdarzają... i nawet nie trzeba 70 lat medytować tylko wystarczy w pozycji lotosu przejść GTA Liberty City Stories od początku do końca:
[ibimage==21632==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Portret użytkownika baca

złośliwy pot się to fachowo

złośliwy pot się to fachowo nazywa i ci którzy mają taki nie mogą pracowac np zawodowo ze sprzętem optycznym bo wystarczy jeden odcisk palca na przyklad aby ich pot wyżarł dosłownie obiektyw w sposób nieodwracalny...
tak więc skoro szkło optyczne można złośliwym potem załatwić nie ma tym bardziej problemu z drewnem - mnich musiał mieć intensywnie spocone nogi i pewnie cały bukiet grzybic - bo one też szybko trawią drewno Smile

Strony