NASA pracuje nad wiązką holowniczą znaną z filmów scifi

Kategorie: 

Zespół naukowców z NASA pod przewodnictwem Paula Stysleya z Goddard Space Flight Center, prowadzi badania trzech eksperymentalnych metod przesuwania obiektów za pomocą laserów.

 

Badania przeprowadzane są w próżni a technologia jest udoskonalana z myślą o zastosowaniu jej w łazikach poruszających się po Marsie czy Księżycu. Ma to być też pomocne na wypadek konieczności przeprowadzania jakichś prac na orbicie.

 

Tego typu technologia jest dobrze znana miłośnikom kultowych seriali takich jak Star Trek. Wygląda na to, że właśnie taka była inspiracja naukowców. NASA wydaje na badania relatywnie małą kwotę 100 000 dolarów.

 

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2056058/Sci-fi-tractor-beam-pulls-objects-using-lasers-development-Nasa.html#ixzz1cYabn2rG

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

1. wiązkę holowniczą

1. wiązkę holowniczą (grawitacyjną) maja od 48 roku; przypomnijcie sobie zwierzenia Boba Lazara i jego opowieści o falowodach kierowanych na przedmioty; to tutaj z laserami to albo ściema dla odwrócenia uwagi, albo metoda na małe przedmioty, które trzeba lekko popchnąć.
2. swego czasu, bodaj w Izraelu, użyto takiej grawitacyjnej wiązki przeciwko porywaczom samolotu, którzy utkneli na lotnisku. Zarówno porywaczom, jak paseżerom zakołowało się w głowach, zaś broń porywaczy najpierw rozgrzała się, potem uplastyczniła, a na końcu rozpadła jakby to była nie stal, ale mąka.