Naukowcy odkryli, jak pachnie śmierć

Kategorie: 

Naukowcy odkryli, że tuż przed śmiercią żywe komórki człowieka zaczynają wydzielać duże ilości substancji lotnych tzw. heksanolu, które dają charakterystyczny zapach świeżo skoszonej trawy. Naukowcy ogłosili swoje rewelacje na Brytyjskim Festiwalu Nauki, który trwa od 07 do 10 września br.

 

Do eksperymentów badacze wykorzystali kilka ubitych świń, których tusze umieszczono w hermetycznie zamkniętych skrzyniach, aby chronić je przed zarazkami. Następnie co godzinę pobierano próbki powietrza z pudeł i jego skład analizowano metodą chromatografii gazowej poprzez porównanie wyników z tymi, które są produkowane przez żywy organizm człowieka.

Okazało się, że nasze ciało tuż przed śmiercią zaczyna się rozkładać nawet przed dostaniem się do niego bakterii. Żywe komórki zaczynają, słowami naukowców, trawić się nawzajem z powodu dużej ilości heksanolu. Ta substancja lotna ma zapach świeżo skoszonej trawy. Ponadto podczas procesu powstają dwie inne substancje - indol, który ma dość ostry zapach i trimetyloamina, kojarzona z zapachem farby lub świeżej ryby.

Autorzy badania mają nadzieję, że przygotowane przez nich ekstrakty zapachów śmierci, pomogą kryminalistom szkolić psy poszukiwawcze do odnajdowania niedawno zmarłych ludzi, a także do rozwoju metody, która określi czas śmierci według struktury zapachów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika RW

To się spóżnili z tą

To się spóżnili z tą substancją i nie zarobią bo już są szkolone psy do szukania zarówno ,żywych jak i nieżywych ludzi , a czytałem o kocie w jednym z ośrodków dla seniorów,który bez błędnie wyczuwał na kilka dni przed śmiercią ten stan i odwiedzał tych ludzi .

Portret użytkownika Tosia

Chgwała Bogu, że przy

Chgwała Bogu, że przy zmartwychwstaniu Duch ożywi nasze śmiertelne ciała i będą one wieczne Smile Ci, którzy uwierzyli w Jezusa Chrystusa będą zbawieni, ci, którzy Go odrzucili- pójdą na wieczne potępienie..Ale póki co, jest jeszcze nadzieja dla każdego. Uwierz w Jezusa, ze jest Bogiem i Zbawicielem, pokutuj z grzechów, upamiętaj się, pojednaj z Bogiem Smile Jest jeszcze czas, ale jest go mało. O to ciało nie ma co się martwić, ten "namiot" się rozpadnie, ale Pan da nam nowe ciała, takie, jakie otrzymał Jezus po swoim zmartwychwstaniu. Śmierć zostanie pokonana "gdzież jest o śmierci, żądło twoje...?" 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Ty jesteś nienormalna...

Ty jesteś nienormalna... "Ożywi nasze martwe ciała", Czy ty nie masz wyobraźni? Dalej chodzić do wychodka, smarkac, pierdzieć, wydalać całe gamy ze swojego zwierzęcego ciała? Stuknij sie w ten durny łeb tosiu... Zmartwychwstanie jest przerażające! Niczym Zombi..!!

 "Nowe ciała"... No jesteś poważnie uszkodzona... Istotą człowieka jest życie duchowe, gdyż ciało niestety jest przeszkodą.  A po co ci ciało durna kobieto? Chcesz sie bzykać, czy co? Co ty chcesz tym ciałem robić? Nie wystarczy ci wolna świadomość istnienia i przebywania w tym astralnym i nieastralnym świecie? Jak mogłaś głupotko uwierzyć, że "Jezus otrzymał nowe ciało"?? A po ch... j mu ono było?

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Cabaj

Pracownik prosektorium ma

Pracownik prosektorium ma inne zdanie na temat zapachów.cyt:Ciało zaczyna gnić już po kilkunastu godzinach. Najpierw pojawia się zielona plama po prawej stronie pod żebrami Mam mówić dalej?
 
- Tak. Poza specjalistami niewiele osób wie, jak gnije człowiek.
 
- Ta zielona plama to rozkładające się jelito grube. Gnije jako pierwsze, bo tam mamy najwięcej własnych bakterii. A za rozkład ciała odpowiedzialne są w pierwszej kolejności nasze własne bakterie trawienne, płucne i z układu płciowego. Z czasem ta plama ciemnieje, obejmuje brzuch i resztę ciała. Tworzą się gazy, pęcherze, powłoki ciała wzdymają się, z naturalnych otworów ciała wypływa ciemnoczerwony płyn. Zaczynają gnić narządy wewnętrzne, płyn przesącza się przez pękającą skórę. No i zjadają nas powoli robaki. Pierwsze są larwy much. Jeżeli ciało nie jest zakonserwowane środkiem odkażającym, to niemal zawsze mucha zdąży złożyć jaja na ciele zmarłego. Potem w grobie wykluwają się larwy. Po larwach przychodzą chrząszcze, a później roztocza.
 
- Po jakim czasie ciało jest w stanie zupełnego rozkładu?
 
- Pracuję przy ekshumacjach. Gdy otwieramy grób po dwóch, trzech miesiącach od pogrzebu, ciało jest zwykle ciastowatą, cuchnącą breją, na której żerują owady.I gdzie ta "skoszona trawa"a może zapach sianka,landrynek?Tak jak kupa: Czy Jezus wydalał? Na to pytanie poszukiwano odpowiedzi od stuleci. Walentyn Egipcjanin, gnostyk z II wieku, był zdania, iż Pan co prawda jadł i pił, lecz nie defekował. W ten sposób został osiągnięty kompromis. Pogodzono to, co ludzkie (pożywienie), z tym, co boskie (brak kału). Zygmunt Freud opisuje pewnego pacjenta dręczonego pytaniem o boską kupę. Pacjent ów wpadł na salomonowe rozwiązanie: jeśli Jezus mógł zrobić z niczego coś, czyli z wody wino, to może przecież postąpić na odwrót i zrobić z czegoś nic, czyli z kupy - brak kupy. Człowiek produkuje rocznie około stu kilogramów stolca. Stolec waży od 20 gramów do półtora kilograma. Człowiek defekuje jeden-dwa razy dziennie. Czas przesuwania się pożywienia od ust po odbyt wynosi średnio 40 godzin, a gdy jemy produkty ciężkie, sięga nawet 85. Życie rozpoczynamy kontaktem z gównem, zwanym przez mikrobiologów pierwszym skażeniem fekalnym. Gdy głowa noworodka przeciska się przez kanał rodny, mimowolnie wyciska również kał z odbytnicy matki. Ów kontakt z bakteriami, pierwsza doustna szczepionka, aktywuje układ odpornościowy dziecka. Życie kończymy, wydalając finalną kupę. Nie będzie przesadą ani metaforą stwierdzenie, iż rozpoczynamy je z gównem na ustach, a kończymy z gównem na odbycie, a pomiędzy - cokolwiek byśmy jedli, i tak stanie się gównem. Wszyscy jesteśmy, rzecze Werner, gównożercami. Pisarza nie zajmują jednak fizjologiczne aspekty ciemnej materii, lecz jej strona cywilizacyjna i kulturotwórcza. 
 
 
Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75475,15719538,Wszyscy_jestesmy_gownozercami__Karpowicz_o_ksiazkowej.html#ixzz3lYZwZHUT
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika sio

''Pomogą kryminalistom

''Pomogą kryminalistom szkolić psy..." -no nieźle.
Mnie zwłoki tak czy owak nie interesują no ale bacy, sceptykowi czy trzcinie i innym zjadaczom takich rarytasów takie psy by się przydały

Strony