Naukowcy proponują nowe wyjaśnienie tego jak zbudowano piramidy

Kategorie: 

Fizycy w trakcie badań laboratoryjnych odkryli, że starożytni Egipcjanie potrafili transportować na sankach masywne bloki kamienne do budowy piramid, korzystając ze sztuczki polegającej na zwilżaniu piasku. Używając odpowiedniej ilości wody, liczba wymaganych pracowników mogła zostać zmniejszona nawet o połowę.

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Amsterdamie przeprowadzili odpowiednie doświadczenia na egipskich sankach w wersji laboratoryjnej. Aby określić sztywność piasku użyto reometru, który pokazał jak duża potrzebna jest siła, aby odkształcić pewną jej ilość.

 

Jak się okazało, wymagana siła ciągnięcia zmniejszała się proporcjonalnie do sztywności piasku, natomiast obecność odpowiedniej ilości wody dwukrotnie zwiększała jej sztywność. Sanie przemieszczały się po twardym piasku znacznie łatwiej gdyż piasek nie piętrzył się z przodu, tak jak to ma miejsce w przypadku suchego piasku.

 

W ten sposób fizycy doszli do wniosku, że starożytni Egipcjanie najprawdopodobniej korzystali z tej sztuczki aby przemieszczać ciężkie bloki oraz duże posągi przez pustynię. Jedyne co trzeba było zrobić, to polewać wodą piach, znajdujący się tuż przed saniami.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu poświęconego nauce:

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/starozytni-egipcjanie-zwilzali-piasek-aby...

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika baca

Niezmiennie moze pojawiac sie

Niezmiennie moze pojawiac sie pytanie ..
Czy tworcy piramid byli tak madrzy, ze ich technolgia jest nie do odkrycia ?
Czy raczej nasi naukowcy tudziez naukofcy sa tak durni, ze zwyczajnie nie sa w stanie tego odkryc?
I zawsze, ale to zawsze dochodze do wniosku, ze zdecydowanie to drugie. Smile

Portret użytkownika andy V

Nooo... Kto jak kto ale

Nooo... Kto jak kto ale holendrzy w laniu wody są dobrzy. Mają jej do licha i ciut, ciut. Ale żeby aż tyle? To jest warte co najmniej Nobla! Ach te nałukofce! Ten co wylał całą wodę ze swego baniaka musi teraz szczególnie uważać żeby mu klepki nie wyschły na wiór.

Portret użytkownika conrado6743

Po mokrym piasku z buta byle

Po mokrym piasku z buta byle do przodu;p to już lepiej brzmi wersja, że druid przygotował magiczny napój. Spożywający go Egipcjanie brali pod pachy po 2 bloki 2tonowe i śmigali na plac budowy, tam później atakowali w góre na 146 metr z blokami, ale największa radocha była jak potem z górki zjeżdżali sobie na dupie posypując przed siebie mokry piasek. Eh ''znafcy'' i ''naukofcy'' troszeczkę więcej pokory dla przeszłości i dla dobra sprawy nie główkujcie się więcej tą tematyką.

Portret użytkownika aron jasnowidz

kolejna bzdura pseudo

kolejna bzdura pseudo naukowców ,a ostatnie bloki których do tej pory nasza technika nie jest w stanie umieścić na szczycie piramidy ,zostały wciągnięte za pomoca sznurka hehehe,,nie ważne jest to że nie potrafimy tego zbudowac nawet dzisiaj ,że nie potrafimy umieścic dzisiaj kamieni wielotonowych takich jak tu, jak w wielu w innych budowlach ale wiemy że na pewno nie zbudowali ją obcy, tylko ludzie z młoteczkami i za pomoca sznurka :)heheheheeh ,ile jeszcze razy będa nam wciskać taki kit ,sami nie potrafią tego zrobić ale wiedza jak było zrobione ,siedza w piramidzie prawie 100 lat i nie wiedza kto ja zbudował ,do czego służy ,kiedy powstała ,ale wiedzą że nie przez obcych i że suwały sie po piasku ,A dzieciaki wierzą że tak jest bo nie widzą tego co oczywiste tylko to co chcą żeby zobaczyli .JAK juz pisałem nie bójcie się tego co lata nad wami tylko tego co macie w sercach ,bo ta właśnie pustka będzie waszym przekleństwem .zobaczycie tyle znaków na niebie ,statków ,że jedni zaczną mysleć a inni dalej beda wszystko negować ,ale fajnie że tych co zaczynaja mysleć jest coraz więcej i ze ludziom  dano teraz mozliwość poznac prawdę i wreszcie zacząc zadawać konkretne pytnia na które naukowcy nie mają odpowiedzi ale odpowiedź natychmiast jest gdy dopuścisz mysl że to zbudowali obcy, uzywając techniki z ktorej dalej sie smiejemy tak jak smialiscie sie tutaj z drukari 3d .najpierw opluto i powiedziano że to bzdura a potem niestety okazało sie że to prawda i tak teraz będzie ze wszystkim najpierw dzieci to opluja a potem ugryzienie sie w języczek i kolejne opluwaine nastepnej rzeczy itd.itd.DLATEGO MOŻECIE PLUĆ JADEM NA MOJE POSTY ale większośc z was przeszła juz do grupy NASZ NOWY ŚWIAT i teraz dziela sie tym co przezyli w medytacjach lub w spotakniu z ufo i to jest piekne ,A RESZCIE DANE BĘDZIE TYLE ZNAKÓW ŻE WYSTARCZY POCZEKAC TROSZECZKĘ ABY POTEM NIE MUSIEĆ SIE GRYŹĆ W JĘZYCZEK.POZDRAWIAM

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Co do powstania piramid to

Co do powstania piramid to istnieje całkiem sporo zarówno starożytnych papirusów, płaskorzeźb czy malowideł któe dosyć jasno wyjaśniają powstanie tych obiektów.
A transport, cóż egipcjanie to ciekawy był naród i pomysłowy.
 

Portret użytkownika Juszka1980OGL

malowidła: i opis tego co

malowidła:
Dołączona grafika
i opis tego co przedstawia malowidło:"Przeciąganie posągu o 13 łokciach wysokości, z kamienia z Hat Nub. Otóż droga, którą on przebył, była trudna ponad wszystko. Oto ciągnięcie wielkich przedmiotów po niej było trudne dla serc ludzi, ponieważ kamienisty grunt był twardy. Spowodowałem, aby młodzieńcy i młodzi ludzie spośród rekrutów przyszli i zbudowali dla posągu drogę razem z zespołami górników z nekropoli i kamieniarzami, tymi, którzy są na czele i mędrcami. Siłacze rzekli: przybyliśmy, aby go przewieźć, a serce moje było zadowolone. Miasto zebrało się, radując, to było warte zobaczenia ponad wszystko. Starzec pomiędzy nimi wspierał się na dziecku, siłacz był razem z trzęsącym się. Ich odwaga podniosła się, ich ramiona się wzmocniły - każdy z nich miał siłę tysiąca ludzi. Zważ: ten posąg jako uformowany kamień przybyły z wielkich gór był bardziej cenny niż cokolwiek."
Dodam że posąg ważył ponad 60 ton, a kamienie na piramidę w większości ważą 2-3 tony.
Tutaj masz książkę któa jest bardzo dobrze napisana, wraz z wieloma zdjęciami i opisami:
http://books.google.pl/books?id=MAEzJdR2ki0C&pg=PA46&lpg=PA46&dq=p%C5%82askorze%C5%BAby+budowy+piramid&source=bl&ots=Mpb-oBnUCc&sig=BhYSA-81Zf-TNlNQ9V...
 

Portret użytkownika Kontrapunkt

Juszka, cytując fragment tego

Juszka, cytując fragment tego tekstu podanego przez Ciebie: „Starzec pomiędzy nimi wspierał się na dziecku, siłacz był razem z trzęsącym się. Ich odwaga podniosła się, ich ramiona się wzmocniły - każdy z nich miał siłę tysiąca ludzi.” – wygląda na to, że owych dawnych czasach to Egipcjanie korzystali z pomocy galów i ich magicznego napoju dodającego sił, tak jak filmie Asterix i Obeliks – misja Kleopatra. Wink
Mnie zastanawia jedno, a mianowicie, że mamy już tyle cudowny teorii na temat piramid jak zostały zbudowane, ale nikt za pomocą tych teorii naukowych nie śmiał zbudować takiej samej piramidy ( dajmy na to piramidę Cheopsa )za pomocą dłuta, młotka ( kamyczka )i innych narzędzi jakich używali w dawnych czasach według nauki starożytni Egipcjanie. Przecież gdyby zbudowali dziś taką piramidę za pomocą tych prymitywnych narzędzi  ( bez udziału jakichkolwiek współczesnej technologii ), to naukowcy udowodniliby, że mają rację, albo by się obalili raz na zawsze – jedną z dwóch…

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Stadionów (koloseum) też nikt

Stadionów (koloseum) też nikt nie odboduwuje żeby udowodnić że to ludzie zbudowali przy pomocy dłuta i siły mięsni. Nikt nawet mając tak fascynującą technikę nie próbuje zbudować gotyckich wspaniałych (jak dla mnie najpiękniejszych) kościołów i katedr, nikt nigdzie dlaczego?? Nikt nie próbuje zbudować dużo większej i równie niesamowitej budowli jaką jest mur chiński......
Chba nigdy nie miałeś do czynienia z wapieniem, nie jest to trudna skała do obróbki.
ps. czy wiesz że na dnie nilu leży kilka tyś takich samych kamieni, i czy wiesz że w rejonie tych zatopionych kamieni znaleziono zatopione (częsci) statki??

Portret użytkownika sami333

Nie mogą pogodzić się z

Nie mogą pogodzić się z faktem że nie są sami w kosmosie i szukaj cały czas jakiś tam teori które nie mają związek z bardziej inteligentną rasą od nas bo ich by to uraziło grzecznie mówiąc .

Portret użytkownika Fanka1

Zagadką jest, kto i w jaki

Zagadką jest, kto i w jaki sposób zbudował piramidy i transportował wielotonowe bloki skalne. Ale może ktoś na forum zna historię koralowego zamku, który z wielotonowych bloków (niektórych większych niż w Stonehenge) zbudował bez niczyjej pomocy pewien pan zamieszkały na Florydzie. Z tą historią związana jest tajemnica maszyny antygrawitacyjnej, którą on podobno zbudował i używał, ale odmówił przekazania jej do badań. Oto link do opisu tej historii.  http://www.paranormalne.pl/topic/25593-koralowy-zamek-edwarda-leedskalnina/

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Nie zawsze pasjonat. Zauważ

Nie zawsze pasjonat. Zauważ że jadąc autem po plaży w czasie odpływu to właśnie ta część plaży dopiero co odsłonięta odpływem staje się najbardziej twardą częsćią. Pozatym ubity piasek (zagęszczony) polany wodą nie ulega uplastycznieniu.

Portret użytkownika pasjonat

Dodam jeszcze ze policzono ze

Dodam jeszcze ze policzono ze kolejny blok wjezdzal co ok 2 minuty,  a wiec polewano niemal bez przerwy (cos jak w hotelu sejmowym) taka ilosc wody w piaskowym podlozu powodowałaby namakanie terenu i osiadanie pod wlasnym ciezarem ( nasyp zaczynal by dygotac jak pudding) jesli ktos mowi ze dodawano kruszywo to podpowiem ze statyka budowli mowi ze woda u dolu wypluka jeszcze wiecej materialu z nasypu- dlatego kiedys tamy pekaly, a dzis dzieje sie to z walami przeciwpowodziowymi.
 
Jednak zastanawiajace jest co ten ziomeczek tam wylewa, moze to poprostu jakis olej a rysunek jest uproszczony ?

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Ech te dwie minuty to już

Ech te dwie minuty Biggrin to już chyba stało się religią. Tak nawiasem mówiąc jak policzysz sam to co 4,5 minuty jeden kamien montowano (około) jeżeli budowano ją 20. Druga kwestia to na samym placu budowy według tego co jest na malowidłach i płaskorzeźbach pracowało około 100tyś ludzi z czego każdy z zastępów nie przekraczał 500 osób co daje nam 200 ekip któe budowły piramidy. Nie wiem ile osób uczestniczyło w transporcie i ilu w kamieniołomach nie chce mi się szukać a chętnie poczytałbym coś na ten temat, może ktoś się skusi i poszuka. Jeżeli mamy 200 ekip to na ułożenie jednego kamienia przypada conajmniej 10 godzin (15 przyjmuje się za max).
Kwestia polewania to nie wiemy czy były jakieś rowy melioracyjne porobione i z nich nie czerpano wody w ilości tak niewielkiej że starczała by na zwilżenie (zwiększenie poślizgu) na czas przesuwu, przejazdu kamienia i odparowywała nieważne tego się tak naprawdę nie dowiemy.
Tak jak wyżej napisałem zagęszczony piasek nie ulega uplastycznieniu więc nie ma prawa osiadać pod wpływem wody (dlatego nie nastepuje podgłębienie jeziora skoro ciągle jest zalane wodą. ps pojedź kiedyś na żwirownię zobaczysz jak wanny smigają po płukanym mokrym piasku.
Woda niezależnie czy u dołu czy u góry zawsze wypłucze materiał jeżeli ma swobodny przepływ a tamy pękały ponieważ ich fundamenty nie sięgały do warstw nieprzepuszczalnych.
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

juszka... A ty nie miałeś

juszka... A ty nie miałeś pięciu lat, gdy była katastrofa w Czarnobylu?
 Biedne z ciebie dzziecko... Te roczniki własnie tak mają... W 5-tym roku zycia właśnie nie można uszkodzic mózgu promieniowaniem, bo po tym takie banialuki piszą na forach jako dorosli...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Bogdan

 "Pozatym ubity piasek

 "Pozatym ubity piasek (zagęszczony) polany wodą nie ulega uplastycznieniu." to ty czegoś tu nie rozumiesz ? Palnąłes głupstwo i próbujesz się z tego wymigać wpierając innym ,że nie rozumieją tekstu . Żałość 

 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika aron jasnowidz

ostatnio pisano o prądzie w

ostatnio pisano o prądzie w piramidach ,gdy napisałem że mieli prąd za darmo i był przesłany przez kryształy wielu ze slepców jak rh....zarzuciło mi bzdury ,no to teraz skoro tak lubicie dowody posłuchajcie tego  https://www.youtube.com/watch?v=P53TTBRqA_M&feature=share
był prąd za darmo i einstein nie jest juz taki kolorowy ,itd ,itd ,jak pisałem upadnie wszytko co znacie i fajnie abyście juz nie wysmiewali bo za chwile będzeicie musieli sie ugryźć w języczek .pozdrawiam

Portret użytkownika Sajgoniarz

Panie, weź pan wyluzuj, bo

Panie, weź pan wyluzuj, bo wszyscy wiedzą to o czym Ty piszesz ;x
Tesla chcial rozdzawać prąd za free, a jakiś ktoś kiedyś powiedział z fizyów, że "w 1cm3 próźni jest tyle energii, żeby zagotować wodę we wszystkich ocanach świata"

Portret użytkownika cogito 9

Pytanie kto i ile płaci tym

Pytanie kto i ile płaci tym madralom za takie" genialne" wyjasnienia.Niech jeszcze w laboratorium udowodnia jak te bloki dzwigano na górę i precyzyjnie ustawiano.Jest jeszcze kwestia komór, korytarzy i szybów wentylacyjnych.Kilka lat temu Japończycy próbowali wybudowac piramidę w sposób  jak tłumacza naukowcyi nie udało im się .Trzeba jeszcze dodac,że budowla miała być w skali 1:10.

Portret użytkownika Pulpet

To akurat proste, stał sznur

To akurat proste, stał sznur ludzi na długości 50 lub nawet 100 kilometrów, i przekazywali sobie wiaderka napełnione wodą metodą "z rąk do rąk". Robili to prawymi rękoma aby dopływ wody był systematyczny, a lewymi rękoma powracały puste wiadra. Dzięki takim naukowcom życie staje się proste, również dla nich samych, gdyż w Amsterdamie mają duże pole do popisu, zwłaszcza na "Red Zone", gdzie poza doznaniami cielesnymi mają możliwość eksperymentować również z wszystkimi dostępnymi na świecie środkami parapsychologicznymi, po użyciu których każda teria naukowa nabiera różowych kolorów.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

czyli ci co mieli ciagnąć

czyli ci co mieli ciagnąć liny stali liną podając wiaderka.... buhahhaaaaa...
 Od Nilu do Gizy to tych ludzi musiałoby być kilka reazy więcej niz przy ciagnięciu lin...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Q...

Piramidy stoją niemal na

Piramidy stoją niemal na wodzie. Najniższe komory dostarczały właśnie wody i/ lub wodoru i tlenu do urządzenia w tzw. Komorze Króla.
Wystarczyło by więc tylko wykopać studnię głębinową o ile w tamtych czasach poziom wód gruntowych nie był wyższy a wydaje się że był.
Niemniej nie przypuszczam by w ten sposób przesunięto te ponad dwa miliony głazów. Struktura bloków wapiennych wskazuje że były raczej odlewane a nie kute i przesuwane. 
Widziałem kiedyś próbę rekonstrukcji przesuwania takiego bloku skały wapiennej. Rekonstruktorzy o mało się nie pozabijali.  Kamień zsunął się z rolek i zatrzymał o kilka centymetrów od nogi jednego z nich!.
Natomiast próba rekonstrukcji odlewania takich bloków była o tyle bezpieczna że nie powodowała przemieszczania dużych mas. Za to groziły ludziom oparzenia chemiczne z powodu palonego wapna.
Z kolei głazy o wielkiej masie tworzące skośny korytarz, ułożone w "harmonijkę" były wykute/ wycięte i konia z rzędem temu kto pokaże konwencjonalny sposób na ich przemieszczenie. Na pewno nie przez podlewanie piasku pod sankami.
To wydaje się naiwne!.
Nie są one tak ciężkie jak obrobione głazy z Baalbek ale jednak mają minimum po te kilkaset ton.
Z jednej strony epatuje  się nas "obcymi" i ich "sprawstwem" w wyprodukowaniu naszych przodków byśmy zapomnieli o Bogu, z drugiej odmawia dostępu do prawdziwej wiedzy świadczącej o zaawansowaniu cywilizacyjnym ludzkości przedpotopowej, która za swoje grzechy została podzielona i cofnięta do epoki kamienia łupanego,  jak min. w przypadku  żarówek w Egipcie gdzie od dawna wiadomo że w żadnym grobowcu okopcenia od pochodni nie są znajdowane!. 
Po prostu masoński cyrk!.
 

Strony