Naukowcy wątpią , czy śmierć Kleopatry należy wiązać z ukąszeniem węża

Kategorie: 

Naukowcy z University of Manchester zakwestionowali wersję, dotyczącą śmierci Kleopatry, od ukąszenia węża. Badacze przedstawili kilka argumentów, które budzą wątpliwości, co do wiarygodności tej hipotezy.

 

Po pierwsze, jadowite węże, które żyły w Egipcie, tj. kobra lub żmija, były zbyt duże, aby ukryć je w koszu i wnieść dyskretnie do pałacu królowej. Długość ciał tych stworzeń waha się zwykle od 1,5 do 1,8 metra, a bywa, że dorastają nawet do 2,4 metra.

Przypuszcza się także, że Kleopatrę mogła zamordować jedna z dwóch służących. Kobieta umierała w krótkim okresie czasu, a jad gadów zabija powoli. Prawdopodobieństwo zgonu z powodu ukąszenia, np. kobry, wynosi tylko 10%.

Eksperci uważają, że wersja śmierci egipskiej królowej od toksycznego jadu, wiąże się z wizerunkiem Kleopatry. Przedstawiano ją zawsze, a także innych faraonów, z wężami w tle.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Trojan Horse Maciek

To jest wiadomość, na którą

To jest wiadomość, na którą czekałem. Od kilku miesięcy śledzę kleopatrę na facebooku i wiadomość o jej śmierci wzbudziła również moje podejżenie. Ta wiadomość zmieniła całkowicie moje życie. Od jutra nie piję nie palę i nie sram w proteście przeciw no. Będę protestował, bo już, i tak.

Portret użytkownika Sio

Kobra nie musiała być duża.

Kobra nie musiała być duża. Właśnie jad u niektórych węży  jest mocniejszy u młodszych osobników.
Poza tym był to rodzaj samobójstwa jako że Kleopatra nie chciała być niewolnicą Augudta.
Wierzono również,że śmierć od kobry jest czymś wyjątkowym. Podobno robi się słodko,bezwładnie i się odchodzi. Niektóre wenomy są bolesne i cierpienie przypomina ból jakby się ściągałoskórę z kogos żywcem.

Portret użytkownika MiterMan

nie ma praktycznie zrodla

nie ma praktycznie zrodla ktore nie mowi o tym ze bogowie pod pojeciem innej cywiliacji cos w rodzaju okupanta to Nephilim inaczej giganci herosi jak zwal tak zwal faraonami tez byli i wydymali ziemianke ktora podczas porodu umiera w wiekszosci przypadkow mogla byc nawet matką Goliata co jest tak bardzo realistyczne ze az nie do wiary.....kazdego giganta nazywana patriarchą herosem lub tytanem...zalezy w jakiej kulurze najslawniejszy i najbardziej opisany jest patriarcha Samson z Terenow Polski ktory wymucil sam jeden 1000 przeciwnikow ...... co w ksiedze sędziow macie jedna perspektywe.... Nazwa Annak to tytuł dynastii krolewskich ktore organizowaly zycie na ziemi... grecja egipt indie sumer to ich bastion wiedzy.... Mojzesz urodzil sie pod imieniem Anak w egipcie znany jako Al-Mohe-Anak potocznie Ahmose co oznacza "syn Faraona" bedąc wnukiem izraela..... Cala rodzina Abrachama to tytani wraz z Izaackiem Jozefem oraz Israelem a ten ostatni zamieszkal z 6 synami w egipcie.... lecz Mojzesz ich wymordowal..... historia  piekna dziedzina...