Nicola Tesla, człowiek przyszłości czy człowiek z przyszłości

Kategorie: 

Genialny serbski wynalazca, Nicola Tesla, był człowiekiem, który wywarł ogromne piętno na współczesną naukę. Niektórzy porównają go do samego Leonardo da Vinci, jakkolwiek może sie to wydawać przesadzone i Tesle i Leonardo łączy to, że technologia nie nadążała za ich wizją.

 

Nie wiele osób wie, że Tesla jest prawdziwym wynalazcą radia a Marconi po prostu szybciej opatentował urządzenie bazujące na jego rozwiązaniach. To Tesla wynalazł rotacyjny silnik na prąd przemienny, dynamo rowerowe, cewkę, świetlówkę, baterię słoneczną i wiele innych.

 

Część z jego prac owiana jest wielką legendą, dotyczy to zwłaszcza okresu przed pierwszą wojną światową, gdy genialny Serb rozpoczynał karierę w USA. Po epizodzie z pracą dla Edisona, który nie był szczególnym promotorem prądu przemiennego zabłysnął budując od podstaw elektrownie prądu przemiennego z wykorzystaniem technologii generowania i przesyłu prądu opracowanego w swoich laboratoriach. Pierwsza linia przesyłowa zasilała stacje kolejowe Western Union, na których świeciły innowacyjne świetlówki Tesli.

 

Ale to nie wszystko, Tesla snuł opowieści o Internecie i miał skuteczne próby sterowania radiowego, to Tesla opatentował pierwszy pilot radiowy a turbina wodna przeniosła produkcję energii elektrycznej na nowy poziom. Stworzył całą grupę urządzeń, maszynę kroczącą, maszynę latającą i maszynę pływającą, którymi mógł sterować zdalnie za pomocą swojego pilota. Kolejnym pomysłem było wmontowanie urządzeń sterujących z pilota do maszyny kroczącej, zaopatrzenie jej w czujniki i wreszcie "puszczenie wolno", na skutek, czego powstał pierwszy na świecie robot.

 

Największą obsesją Tesli była koncepcja wolnej energii. Tesla był przekonany, że ujarzmił energię wszechświata, która należy się wszystkim. Robił eksperymenty z gigantycznymi kondensatorami i zbierał dosłownie pioruny, aby potem stosować je w swoich eksperymentach. Niektórzy jego właśnie obarczają winą za incydent tunguski, twierdząc, że był to test Tesli w celu przesyłania energii na odległość.

 

Są zapisy historyczne łączące Teslę i z Amerykanami i z Hitlerem, bo do lat 30 tych często bywał w Niemczech gdzie nawet wykładał. Są też dowody na jego sympatyzowanie również ze Związkiem Radzieckim.

 

To, co w jego postaci jest najbardziej zaskakujące to poziom wizjonerstwa niczym posiadacza tajemniczej kuli wskazujące przyszłość. Właśnie, dlatego pojawiały się głosy, że sam Tesla mógł być w jakiś sposób umieszczony nie w swoich czasach i dosłownie popchnął postęp cywilizacyjny całej ludzkości mocno do przodu wyznaczając jej cele, których nawet nie bylibyśmy sobie w stanie wyobrazić.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika ziemianin

prosze przeczytac opisy z

prosze przeczytac opisy z Rosji urzednikow mieszkancow, dziwne obiekty w ziemi?rdzenni mieszkancy tych rejonow opowiadaja legende o wielkiej wiezy wsytajacej z ziemi. przodkowie rdzennych mieszkancow opowiadaja o wydarzeniu podobnym ktore mialo miejsce kilkaset lat wczesniej na tym samym terenie. tesla wtedy jeszcze nie zyl! kule lecace do centrum wybuchu tez nie lecialy ze stanow tylko wygladaly jak by wyszly z ziemi. mozna tez uzyc interpretacji starszyzny ze skod wiedzieli juz wczesniej ze nalezy opuscic te rejony jak rowniez zwierzeta zniknely? Tesla z calym szacunkiem w tungskiej katastrofie nie bral udzialu. jest cos na rzeczy na korzystaniu z energi skumulowanej w ziemi. jest pare prac ktore zostaly wykonane dla zbadania lub doprowadzenia do ujawnienia szczegolu jednak sa ludzie na tym swiecie ktorzy zrobia wszystko zeby nie utracic wladzy wplywow lecz ich czas sie konczy

Portret użytkownika barrt

Mało kto też wie, że jako

Mało kto też wie, że jako nastolatek miał starszego brata (chyba Vlado Tesla), o którego tragiczną, przypadkową  śmierć obwiniał się do końca życia. Brat ów uważany był (rownież przez samego Nikolę) za jeszcze bardziej genialnego wizjonera:)) Co wy na to?

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

Ciekawe, wszedł do piramidy i

Ciekawe, wszedł do piramidy i przeczytał to czego wszyscy inni do dziś nie umieją. A te 5000 jawnych patentów które ma, to mu dorobili. Nic sam nie wynalazł.  Ot logika. 
Czego to się jeszcze nie dowiemy o Tesli.

Portret użytkownika DZIEKAN

Słuchaj młocie piszę w ten

Słuchaj młocie piszę w ten sposób bo inaczej nie mogę ?????Człowiek nic innego nie wynajdzie po za swoje możliwości  tak jesteśmy skonstruowani ...Nie obchodzi mnie czy to do ciebie dociera czy też nie pomyśl????????????????????????????? 

Portret użytkownika gość

Łykaj tablety ziołowe na

Łykaj tablety ziołowe na nerwy przed czytaniem strony to pomogą ci w myśleniu i koncentracji nad wpisami innych. Teorie co kto znalazł i gdzie bez poparcia dowodami trzymaj najlepiej dla samego siebie i prezentuj je przed lustrem w celu automotywacji. (PB ze zmianynaziemi.pl)

Portret użytkownika DZIEKAN

W SAMEJ RZECZYWISTOŚCI TESLA

W SAMEJ RZECZYWISTOŚCI TESLA NIC NIE WYNALAZŁ. PO PROSTU POTRAFIŁ ZNALEŹDŹ  SIE W CZASIE I MIEJSCU PRZEDE WSZYSTKIM MIEJSCU - MOWA O PIRAMIDACH O TYCH SAMYCH PIRAMIDACH  O , KTÓRYCH JEST MOWA TERAZ I NADZWYCZAJNYCH ZAPISKACH  W TYCHŻE BUDOWLACH.SĄ TAM ZAWARTE SCHEMATY URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH I INNYCH TEMU PODOBNYCH.....np. PRĄD ZA DARMO  TO TEŻ TESLA DAŁ LUDZIOM , ALE MOŻNI TEGO  ŚWIATA PEWNIE BARDZO NALEGALI , ABY TO NIE WYSZŁO NA JAW......   POSZUKAM ODPOWIENI FILM I GO PODAM ..................... JAKO DOWÓD NA TO