Nietypowe skały na Marsie zaskoczyły ziemskich naukowców

Kategorie: 

 

Znajdujący się na Marsie robot Opportunity kontynuuje eksplorację krateru znanego pod nazwą Endeavour. Podczas swoich rajdów łazik natknął się na coś zaskakującego. Była to regularna formacja kamienna wyraźnie odróżniająca się od otoczenia.

 

Właśnie dzięki wyjątkowemu kształtowi i kolorowi udało się to wypatrzyć a w konsekwencji zbadać. Co zaskoczyło naukowców to fakt, że kamienie mają linearny układ i dosłownie wyglądają jak krawężnik albo cegły.

To pierwszy raz, gdy udało się odkryć coś takiego na Marsie, nigdy przedtem łaziki nie spotkały się z czymś takim. Naukowcy przyznają, że nie wiedzą, z czym mają w tym przypadku do czynienia. 

Oczywiście od razu zaczeły się domniemania, że może to być dowód na istnienie w przeszlosci zaawansowanej cywilizacji, która zakończyła swój żywot w wyniku eksplozji nuklearnej na skalę światową. Naukowcy zgadzają się co do tego, że powierzchnia Marsa jest zdewastowana jakimś ogromnym kataklizmem, być może nuklearnym. Do tej porty jednak uważano, że jeśli doszło do takiej eksplozji to mogło to mieć charakter naturalny. Odnalezienie czegoś co wygląda na "krawężnik" może dodać tajemniczości całej sprawie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze