„Niewygodne" znalezisko archeologiczne śladem ludzkiego życia sprzed 290 mln lat

Kategorie: 

Czy to możliwe, że znane nam idea historii starożytnej są całkowicie błędne, a ludzie na Ziemi pojawili  się znacznie wcześniej niż dotychczas sądzono? Biorąc pod uwagę szereg odkryć archeologicznych ostatnich czasów, opcja ta nie może być wykluczona – pisze Ancient Code.

 

Wielokrotnie pisano ostatnio o „niewygodnym” dla głównego nurtu nauki współczesnym znalezisku. Odkryto odcisk stopy sprzed 290 mln lat. Na pierwszy rzut oka, odcisk nie jest niczym niezwykłym, ale to tylko na pierwszy rzut oka. Każdy może na tym zdjęciu łatwo rozpoznać zarys ludzkiej stopy.

Odkrycia dokonano w USA w stanie Nowy Meksyk w 1980 roku. Na kamień z tajemniczym odciskiem natrafił paleontolog Jerry McDonald. W pobliżu znalazł on także skamieniałe szczątki ptaków i zwierząt.

Nikt nie umie wyjaśnić tego odkrycia. Skamieniałość powstała w warstwach, należących do okresu permu (ostatni okres geologiczny ery paleozoicznej, który zaczął się 298 mln lat temu i zakończył 252 mln lat temu ). A ten znak nie jest jedyny w swoim rodzaju. Na kolejnym filmie widać skamieniałą stopę (odcisk giganta), sfotografowaną w Afryce.

Rozmaici uczeni mają różne opinie na temat tego odkrycia i najwyraźniej nie bardzo próbują je kwestionować. Najczęściej mówią:  „Cóż, to naprawdę wygląda jak odcisk ludzkiej stopy, ale odciskiem ludzkiej stopy nie jest".

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika aniam

nie wiem ile ma ziemia ale

nie wiem ile ma ziemia ale faktem jest że skały które dla naukofców mają miliony lat to tylko błoto popotopowe, dlatego skamieliny są w różnych warstwach bo tak przykrywał żyjątka piach, cięższy osiadał pierwszy a miałki osiadał później stąd wardtwy. śa dwa fajne filmy mówiące o młodym wieku ziemi i tam naukowcy wypowiadają się na temat powstawania skał w krótkim czasie, podobnie i węgla. Jeden z filmów ma tytuł młody wiek ziemi.

 

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Sam sobie żenujący boski

Sam sobie żenujący boski kreacjonisto przeczysz - przecież, cyt.: "6000 tyś. lat" to ni mniej ni więcej 6 miliardów lat, a nawet uczeni tyle Ziemi i US nie dają, dają co najwyżej ~4,5-5mld... Policz sobie ile razy 290 mln mieści się w 5 mld lat...

Portret użytkownika lolek

przeciesz nie mozna wykluczyc

przeciesz nie mozna wykluczyc ze jakis nieodkryty gayunek nawet dinozaurow mial podobne stopy do ludzkich przyroda czesto powiela sprawdzone rozwiazania ale zaraz kosmici giganci troche rozssadku mili panstwo

Portret użytkownika Sajgoniarz

Zaprawdę dziwne rzeczy tu

Zaprawdę dziwne rzeczy tu czytam. Odcisk to rzecz niematerialna, to ślad, który pozostawiła pewna siła na jakimś ciele. Z tego co mi wiadomo take odciski bada się tylko datując materiał, na którym ślad zostawiono. Dla mnie wynika z tego że jeżeli bym wgniótł jakaś miekką skałę mająca powiedzmy 50 tys lat, to naraz by się geologie podniecali że wgniotłem to skałę 50 tys lat temu, a nie wczoraj. Jeżeli by zapszeproszeniem się ktoś na taką skałę zesrał, to przynajmniej można określić kiedy ktoś oznaczył ten teren na podstawie badań tejże pamiątki.

Strony