Niezidentyfikowane stworzenie sfilmowane w głębinach oceanu

Kategorie: 

Kilka dni temu w serwisie YouTube dodano nagranie, które zaskoczyło większość internautów. Widzimy na nim wynurzającego się robota na głębokości około 5000 stóp, czyli około 1500 metrów. W pewnym momencie robota mija jakiejś duże stworzenie nieznanego gatunku.

 

Najprawdopodobniej zwierzę zwabiło światło, ale niektórzy twierdzą, że to nie zwierzę tylko łożysko wieloryba. Jednak ta hipoteza jest dość ryzykowna, bo obiekt zdaje się podążać za kamerą.

 

Są też teorie, że może to być jakiś gatunek meduzy, na przykład Stygiomedusa Gigantea, ale te osobniki spotykano do głębokości 120 metrów, nigdy więcej. Kolejna sugestia jest taka, że może to być Deepstaria Enigmatica. Problem polega jednak na kolorach stworzenia, bo tak głęboko spotyka się raczej zwierzęta jednokolorowe.

[ibimage==13495==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Nagranie to można również traktować jako dowód tego, jak niewiele wiemy o otaczającym nas świecie. Wydawałoby się, że już wszystko jest opisane, ale w XXI wieku nadal zdarza się, że spotykamy całkowicie nowe gatunki zwierząt.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ja

No czy wy jesteście

No czy wy jesteście nienormalni?:D Nie wiem kto to wymyślił ale... wielo ryb to niby czym ma być jak nie rybą, koniem?:D rybi ssak... to może jeszcze niech ktoś coś pokombinuje że np bocian to nie ptak, bo ma długie nogi a tak .żeby ciekawiej było:D

Portret użytkownika marioti

szanowne grono, po to jest

szanowne grono, po to jest możliwość dodawania komentarzy pod artykułem aby wyrazić swoje zdanie w temacie artykułu, a nie po to aby obrażać komentujących panie Baco i ZIWK.  czy nie można było tego zrobić w kulturalny sposób jak choćby niezarejestrowani Cinek93 czy ggg.Dlaczego człowiek musi mieć wszystko nazwnane i skatalogowane. Równie dobrze mogłem napisać że to należału do jakiegoś morskiego stworzenia, czy wtedy odpowiadałoby to pana światopoglądowi?A plusy minusy - co mnie to wogóle obchodzi.

Portret użytkownika Nn

Sami inteligenci! Łożysko

Sami inteligenci! Łożysko ryby. Komentarze, że ryby nie mają łożyska. A jak dla mnie to jesteście nie tylko nieukami, ale także analfabetami bo nie umiecie czytać. W artykule jest napisane, że być może jest to łożysko wieloryba a nie ryby. A wieloryby są ssakami o ile mi wiadomo.  Myślenie nie boli panowie, ale trzeba trenować szare komórki. Pozdrawiam, Kobieta.

Portret użytkownika Smerf

Faktycznie to może być

Faktycznie to może być łożysko. Ktoś powie, a jak to nieżywe coś, to jak podpłynęło z dołu do robota? - to bardzo proste... to mógł być akurat czysty zbieg okoliczności, że prądy głębinowe uniosły ku górze. Widać nawet zachowania przedniej części tego czegoś w pobliżu robota, że jest to poruszane rytmicznie, w chwili zbliżenia się do robota - właśnie jakby napęd wirnikowy tworzył zawirowania. I te właśnie zawirowania powodowały, że to coś utrzymywało się blisko robota - można powiedzieć, że było w pewnym sensie zasysane.Pod koniec widać więcej szczegółów, faktycznie przypominając wydalone łożysko płodowe.

Strony