Niezidentyfikowany obiekt latający w pobliżu samolotu pasażerskiego

Kategorie: 

W sieci pojawiło się nagranie wykonane z pokładu samolotu pasażerskiego linii lotniczej United Airlines. Widać obiekt, który zdaje się towarzyszyć samolotowi podczas lotu.

 

Jakość nagrania niestety pozostawia wiele do życzenia, ale momentami operatorowi udaje się uzyskać stabilny obraz. W przypadku obserwacji dokonywanych przez okna samolotu ważne jest też wykluczenie, że nie mamy do czynienia z refleksami świetlnymi z wnętrza kabiny. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że obiekt znika na chwilę za skrzydłem mamy raczej do czynienia z obiektem zewnętrznym.

 

Wygląda na to, że zmienia on tez kształt, ale może to być po prostu efekt silnego źródła światła. Można próbować poszukiwania racjonalnych wyjaśnień tego nagrania. Po pierwsze może to być inny samolot, od którego powierzchni odbija się światło słoneczne. Poza tym mógł to być spadający meteor, ale taki upadek raczej nie trwa tak długo. Dopóki nie uda się rozwikłać tej zagadki możemy o tym mówić, jako niezidentyfikowanym obiekcie latającym.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ZADZIOR

HD? Zoomy? Parkinson? Czyt

HD?
Zoomy?
Parkinson?
Czytam wasze teksty o kręceniu filmów i robieniu zdjęć i jestem przerażony...

Hd w komórce? Ok...a co z zoomem w komórce (2x,4x? - przy jakiej rozdzielczości?) Nawet Nokia 808 z super matrycą na pełnej rozdzielczości nie oferuje przybliżenia. Dopiero po zmniejszeniu rozdzielczośći zdjecia. Więc co Wam z HD w komórce jak obiekt jest w CH. daleko?
Ok zoom w kompakcie, pomyśleliście, że przy zmianie ogniskowej w kompaktach spada drastycznie jakość zdjęcia ? Zwłaszcza przy dodaniu zoomu cyfrowego?
Ok parkinson...a pomyśleliście, że jak ogniskowa w aparacie jest bardzo duża to każde drgnięcie aparatu odbija się optycznie na sporym przesunięciu kadru ? To tak jakbyś trzymać 100metrową tyczkę i pilnować by jej przeciwny koniec nie drgnął.

A co do filmiku...aby obiekt nie świecił się jak kula światła wystarczy zmienić pomiar światła z matrycowego (wielosegmentowego) na punktowy. To tak jak z robieniem zdjęć księżyca. Pomiar punktowy wydobędzie światło obiektu a nie światło całego kadru. Z tym, że wtedy już na prawdę trzeba będzie dokładnie celować w obiekt :). Z księżycem nie ma problemu, ale z ruchomym obiektem już jest.

WIĘC ? Zamknijcie ryjki paskudni krytycy i znawcy foto...

Portret użytkownika kluska71

Moim zdaniem to jest UFO

Moim zdaniem to jest UFO poniewaz nie zostalo jeszcze zidentyfikowane.
UFO (NOL) tj niezidentyfikowany obiekt latajacy i takim pozostaje na teraz.
Jak mi sie wydaje przez chwile widzialem smuge kondensacyjna.

Portret użytkownika kluska71

To dziwne ,malo jest tu

To dziwne ,malo jest tu dyskusji na temat a duzo bjadolenia.
Bo ten,bo tamten wina moderatora ,bo juszka bo podjuszka no i bo baca!
Podstawowa sie klania ale jest jednak potencjal intelektualny.
Mowmy na temat,plis.
 

Portret użytkownika Altumsecessum

wytłumaczenie z samolotem i

wytłumaczenie z samolotem i refleksem słonecznym nie jest głupie ale jak wytłumaczyć te nagłe zmiany wysokości lotu tego obiektu? normalnie samoloty nie zmieniają co parę sekund swojego pułapu! Możliwe też że był to test jakiejś tajnej broni

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Altumsecessum

OK OK Baronie ale zauważ że

OK OK Baronie ale zauważ że ten obiekt zostawia smugę!! wiele też latałem samototem i wiem ze aż tak szybko nie zmienia on położenia względem swojej osi! przy lądowaniu owszem ale na wysokośi ok 10.000 m jest to poprostu niebezpieczne. nie wiem czy tylko ja to na filmiku widziałem ale widoczna jest smuga ciągnąca się za tym obiektem która także się odkształcała po zmianie wysokości!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony