Nieznana forma życia odnaleziona w Północnej Karolinie

Kategorie: 

Życie nie przestaje zaskakiwać mnogością form, czasami przybierając dziwaczne kształty. Jego obecność można zaobserwować w wielu, nawet potencjalnie nieprzyjaznych miejscach na naszej planecie. Przyroda zaskakuje nas ciągle swoimi możliwościami a najlepszym przykładem jest ta dziwaczna istota, którą udało się nagrać pracownikom kanalizacji.

 

Film pochodzi z 2009 roku, o czym świadczą daty na wideo. Został on wykonany za pomocą robota, który sprawdzał stan kanału. Doszło do tego w stanie Północna Karolina w USA.

Naukowcy poproszeni o rozpoznanie tego gatunku nie byli w stanie tego czegoś zidentyfikować. Z tego, co wiadomo do dzisiaj nasza nauka nie potrafiła przypisać tego gatunku do jakiegoś istniejącego na Ziemi. Stworzenia te mogą mieć coś wspólnego z ośmiornicami, ale z pewnością nie są to skupiska robaków. Fakt, że to powstało w kanalizacji może dodatkowo martwić, ponieważ znajduje się tam aż nadto czynników, które mogą z czasem powodować mutacje genetyczne i inne dysfunkcje.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika bullik

To cos zdaje sie miec

To cos zdaje sie miec swiadomosc ze jest obserwowane, moze rozpoznaje swiatlo (z kamery) i wyraznie sie spina dopiero po chwili gdy kamera to kameruje.. a wiec to nie jest byle co tylko OMG to jest "COS" z tego filmu z Kurtem Russelem??!!!!

Portret użytkownika b@ron

wyjątkowo obrzydliwe i

wyjątkowo obrzydliwe i wszystko wskazuje na to że to faktycznie kolonia rureczników ,te sprzedawane akwarystom, wyglądają bardziej przyjaźnie ;)...więcej info tutaj 
http://www.akwarium.net.pl/wiki/Rurecznik_mu%C5%82owy
chociaż sam cytat z tej informacji powinien wystarczyć
"Przy masowym występowaniu rurecznik potrafi zabarwić dno na kolor czarwono-rdzawy, a występowanie go w większej gromadzie powoduje, że całość kolonii wykonuje falowe ruchy sprawiając wrażenie ruszającego się dna."
...jakkolwiek co by to nie było myślę że nie ma się czego obawiać ,no chyba że ktoś się wybiera na wycieczkę z atrakcjami typu...zwiedzanie kanałów ściekowych...wtedy może być nieprzyjemnie...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Tomasz k

stare i juz przebadane , sa

stare i juz przebadane , sa to robaczki  nazwy nie pamietam  czesto uzywane w akwarystyce do karmienia rybek ale w tym przypadku jest to kolonia skupisko tych robaczkow ;] w 100% potwierdzone
 

 
Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds.
A.E.

Portret użytkownika jaa

jest taki japoński film o

jest taki japoński film o potowrach, zapomnialem tytułu. I w tym filmie (może Gappa?), w ściekach powstaje potwór żywiący się właśnie tymi ściekami. A, że ścieków ma pod dostatkiem to rośnie i rośnie. Ale potem i tak ginie tylko już nie pamiętam w jaki sposób. A może to jest film Godzilla kontra Hedora. Chyba tak.

Portret użytkownika Diament

Nie ma lipy :D jak japońce

Nie ma lipy Biggrin jak japońce film wymyślą... różne dziwne rzeczy oglądałam ale nigdy filmu z fabułą o potworze w ściekach:D moze lepiej skontaktować się z reżyserem, być może po skończonych zdjęciach do filmu po prostu podrzucili potworę na Płn Karolinę i ot cała sprawa Biggrin

Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem. -George Orwell

Portret użytkownika Diament

Nie mam zielonego pojęcia co

Nie mam zielonego pojęcia co to może być, lecz jednego jestem pewna- jest to obrzydliwe i kurcze przerażające.
"Naukowcy poproszeni o rozpoznanie tego gatunku nie byli w stanie tego czegoś zidentyfikować." - "identyfikacja" następowała przy pomocy filmu czy zostały pobrane jakieś próbki ?

Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem. -George Orwell

Portret użytkownika sergi

Może dopiero z tej brei

Może dopiero z tej brei materii kształtuję się żywy organizm? Kto wie, może każda żywa istota zaczynała od czegoś takiego, z czasem uksztatuję to tkankę kostną i zmysły pozwalające mieć większy kontakt z otoczeniem, po czym stworzy gatunek w pełni do stosowany do otoczenia, taka galareta ma bardzo duże możliwości do asymilacji, bo zaczyna od zera, a odpady w kanałach są w stanie dostarczyć wszystkich potrzebnych skłóadników, na budowę dowolnego organizmu.

Portret użytkownika Diament

Ciekawie rozumujesz,

Ciekawie rozumujesz, ciekawie...
Czy dokopał się ktoś do jakichś info n/t co się potem z "tym" stało?
w sumie przez 2 lata to mogło sobie ładnie wyewoluować-lub nie i pozostać w takim stanie w jakim go widzimy na filmie/zdjęciu. ale...raczej nie zostawili tego samemu sobie.

Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem. -George Orwell