Niezwykłe odgłosy przykuwają uwagę mieszkańców Rosji

Kategorie: 

Jak informujemy od jakiegoś czasu, znowu lawinowo rośnie liczba miejsc na świecie gdzie słyszane są tak zwane dziwne dźwięki. Są to metaliczne odgłosy, często harmoniczne, występujące z trudnych do ustalenia źródeł.

 

Niektórzy nazywają te odgłosy "trąbami apokalipsy", ale nie wiadomo do końca, czym jest to zjawisko. Zdecydowana większość ludzi nawet w to nie wierzy, ze coś takiego występuje. Wszystko się zmienia, gdy samemu się to usłyszy.

 

Najnowszy przypadek takiego zjawiska miał miejsce w Odessie na Krymie. W mieście tym ów dziwny odgłos jest słyszany w wielu lokalizacjach i na jego temat prowadzone są ożywione dyskusje na jednym z rosyjskojęzycznych portali społecznościowych. Padają rozmaite propozycje odnośnie pochodzenia dźwięków, ale hipotezy są często bardzo dziwaczne i generalnie niemożliwe do zweryfikowania.

Podobne wydarzenie zanotowano również 3 grudnia w Jekaterynburgu. Tak jak w Odessie ludzie uskarżają się tam na przeciągły szum, albo ryk dobiegający z nieba. Zjawisko jest bardzo głośne i intensywne. Zdarza się często i trwa nawet po dwie godziny. Potem szum nagle znika jakby ucięty w trakcie.

 

Rosyjskie władze, jako wyjaśnienie uciążliwych hałasów uważają pochodzenie przemysłowe. Hałas ma być wynikiem uwalniania pary wodnej, która jest elementem procesu przemysłowego. Tego typu wyjaśnienia są bardzo prawdopodobne w okręgach przemysłowych, ale dzwięki są słyszane w wielu miejscach. Naukowcy sugerują, że może być to efekt aktywności słonecznej, albo wręcz przeciwnie jądra Ziemi. Generalnie nikt nie ma pojęcia dlaczego od mniej więcej dwóch lat nagle słychać dziwaczne metaliczne dźwięki, które terroryzują mieszkańców różnych miejs na świecie.

 

 

Źródło: http://www.e1.ru/news/spool/news_id-398547.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika n

Ja ostatnio byłam świadkiem

Ja ostatnio byłam świadkiem takich dźwięków w Katowicach, jednak ciężko mi powiedzieć czy były to odgłosy typowo miejskie czy nie, jedno jest pewne - mieszkam na Górnym Śląsku od urodzenia, jest to teren mocno zurbanizowany i uprzemysłowiony, słyszy się tu różne hałasy, jednakże tego typu hałas jeszcze nigdy nie dobiegł moich uszu - coś a'la gięty metal, odgosy z "wojny światów" nie był to żaden zakład przemysłowy, mieszkam niedaleko huty - walcowania pracuje tylko w nocy, jest maksymalnie wygłuszona i słychać cokolwiek tylko, gdy się stanie pod bramą - a to był super intensywny dźwięk, inny, o godz. 13 w centrum miasta,  niemal tak intensywny jakby ktoś otdworzył go z głośników!

Portret użytkownika astrybutor

a ja mialem podobne wrazenie

a ja mialem podobne wrazenie gietej blachy lub sygnalu duzego okretu . Kiedys jak mialem okolo 10-14 lat slyszlem cos takiego u siebie w miescie. Wtedy jako dzieciak pomyslalem ze to jakis bardzo duzy statek przyplynol pod wloclawska tame i tak sobie trabi . Dzisiaj wiem ze to jest nie mozliwe. Zapewne jest to efekt przebiegunowania ziemi

Portret użytkownika HinduKush

Przeciez widac w tle wysoki

Przeciez widac w tle wysoki komin elektrocieplowni lub jakiesj fabryki,tak czy inaczej sa tam kotly
i tak wlasnie brzmi uwalanianie pary z kotlow.
Ciemni ludzie i tak powiedza ze to ufo przelatuje lub zbliza sie apokalipsa hehe

Portret użytkownika krytyk

Te dziwne odgłosy tak

Te dziwne odgłosy tak naprawdę to nic innego tylko wiatr który dostaje się do kanaliazacji. W sprzyjających warunkach robi się wielka trąba. To tylko moja chipoteza. Być może mało wiarygodna, ale warta przeanalizowania.

Portret użytkownika john

Na drugim nagraniu widać

Na drugim nagraniu widać elektrociepłownie i ten huk to nic innego jak ryk wypuszczanej pary z zaworów bezpieczeństwa. Nie znam się na technologi, ale mieszkam niedaleko takiej elektrociepłowni i raz na jakiś czas wypuszczją parę z kotłów i słychać identyczny ryk.

Strony