Niezwykły podwójny zachód Słońca nad węgierskim Balatonem

Kategorie: 

Powyższe wideo zostało nakręcone 11 czerwca 2011 roku na Węgrzech. Film to właściwie kombinacja zdjęć wysokiej rozdzielczości wykonanych ze statywu. Widać wyraźnie, że wraz ze spadkiem jasności Słońca zaczyna się wyłaniać jakiś obiekt w pobliżu tarczy.

 

Nie da się tego wyjaśnić, jako refleksu świetlnego soczewki aparatu, ponieważ dzięki tafli wody jeziora Balaton widzimy wyraźnie dwa odbicia, Słońca i czegoś jeszcze. Trudno też powiedzieć czy obiekt ten jest planetą lub Księżycem tak jak w przypadku filmu ze wschodem Słońca na Hawajach. Wydaje się, że nie, bo aparat fotograficzny nie wygląda na ustawiony w sposób umożliwiający obserwację obiektów o ograniczonej widoczności.

 

Co zatem zachodziło wraz z naszą gwiazdą? Czy możliwe jest, iż jest to po prostu jakiś efekt soczewkowania atmosfery, która zwielokrotniła Słońce w jakiejś skali? A może jest to dowód na to, że coś zbliża się od strony Słońca. Zwykle z oczywistych względów nie patrzymy w tarczę słoneczną a skoro tego nie robimy to trudno wyrokować w tej kwestii.

 

Wideo jest dostępne w rozdzielczościach HD, 1080p i 720p.  

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen