Norweski pastor domaga się zakazu nieobyczajnej reklamy chrztu

Kategorie: 

Pastor z Norwegii domaga się wstrzymania emisji spotu, zachęcającego rodziców, aby ci chrzcili niemowlęta. Zdaniem duchownego, reklama ta jest jednym z najgorszych sposobów, ukazujących rytuał chrztu, pisze FVN.

 

Ostatnio w kinach prowincji Rugaland w Norwegia rozpoczęto emisję trzydziestosekundowego filmu z dzieckiem, puszczającym bąka, którego celem jest „propagowanie chrztu”.

Nietypowa reklama chrztu nie przypadła do gustu pastorowi Helgowi Helgesenowi ze Stavenger. Duchowny zażądał, aby natychmiast zakończyć kontrowersyjną kampanię.

„To, delikatnie mówiąc, jeden z najgorszych sposobów, jaki kiedykolwiek widziałem, aby zapewnić informacje na temat chrztu" - powiedział Helgesen.

W odpowiedzi, przedstawiciele norweskiej organizacji religijnej Aksjon DAP tłumaczą, że emisja w kinach trzydziestosekundowego spotu służy dobremu celowi, bo pokazuje „bogactwo i błogosławieństwo chrztu”.

Pastora to nie przekonuje i obstaje za tym, aby wstrzymać reklamę.

„Ktoś zupełnie stracił rozum. Uważam, że to obraża Kościół i to, co w nim najcenniejsze, co staramy się zachować” - stwierdził norweski duchowny.

Stanowisko Helgesena poparł Jarle Aabø, ekspert w dziedzinie public relations, zauważając, że dziecko w filmie wygląda nienaturalnie.

„Niemowlę mówi, jakby było pijane i jakby mieszkało pod mostem. Raczej jest to zachęta do picia alkoholu”  - powiedział Abo.

Są i tacy, którzy popierają kampanię Aksjon DAP.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Q...

Nie liczę na zrozumienie

Nie liczę na zrozumienie gawiedzi o co w tym chodzi. Kto ma rozum pojmie czym są zmiany w liturgii Słowa Bożego, antyreklama wiary przez wykpienie chrztu czy pseudo reklama Polski z górą Giewont z wyretuszowanym krzyżem. Jeśli to bzdura i zabobon to czemu doświadczamy tych i gorszych profanacji?. Bo to jest istotna przeszkoda na drodze tworzenia masońskiego "nowego bezmózga vel człowieka".

Portret użytkownika baca

pastor ma rację, bo ten

pastor ma rację, bo ten jasnopomroczny niemowlak to był najlepszy występ klauna jaki w życiu oglądałem - to było śmieszne... ha ha ha
coś złego musiało się stać na tym chrzcie, kto wie, może za długo trzymano mu pod wodą głowę, a może woda była lodowata i zrobiło się zapalenie opon mózgowych, bo faktem jest że już nigdy potem jasnopomroczek nie był taki elokwentny i zabawny.... no szkoda klauna, bo tak wspaniale się zapowiadał...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony