Nowe zdjęcia komety Elenin nadal wykazują anomalie

Kategorie: 

Jeden z blogów poświęconych astronomii opublikował kolejne zdjęcia komety Elenin. Zdjęcia pokazują coś dziwnego wokół samego obiektu. Jest to podobno efekt atmosferyczny a nie coś podążającego za kometą.

 

Jak pisze blog sydneystargazers.com poprzednie obrazy komety Elenin, zawierają anomalię w obrazie, która została spowodowana przez fakt, iż kometa jest mniej niż 25 stopni nad horyzontem. Widok poprzez warunki panujące w pobliżu horyzontu zawsze jest zmieniony.

 

Mimo to zrobiono nowe zdjęcie teleskopem wiedząc, że ​​kometa jest zbyt nisko na horyzoncie i to może mieć wpływ na obraz.

 

Blogerzy piszą, że mieli sporo śmiechu, gdy widzieli czyjś komentarz w internecie z pytaniem, czy nieprawidłowości w ich uprzednim zdjęciu mogą być zamaskowanymi statkami kosmicznymi UFO.

 

Na kolejnym zdjęciu komety Elenin anomalie wciąż istnieją a dodatkowe problemy spowodowane były przez światło Księżyca. Blogerzy starają się następnie uprzedzić rozmaite teorie.

Chcemy jeszcze powiedzieć, że ludzie nie powinni widzieć czegoś, co nie istnieje i że kształty widoczne na zdjęciu są spowodowane przez fakt, że kometa jest zbyt nisko nad horyzontem...nic więcej.

 

Źródło: http://sydneystargazers.com/2011/06/17/comet-elenin-17th-june/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen