Obiekt o dziwnej trajektorii zlokalizowany na filmie poklatkowym nocnego nieba

Kategorie: 

Powyższe nagranie przedstawia animację poklatkową wykonaną w połowie grudnia 2012 roku w kalifornijskiej Death Valley. Zdjęcia wykonał fotograf, Gavin Heffernan.

 

Zrobienie tych zdjęć nie było proste, ponieważ na pustyni w nocy robi się przeraźliwie zimno. Jednak fotograf liczył na dobry efekt przy zestawieniu wydm i drogi mlecznej. Rzeczywiście powstaje dość spektakularna kompilacja zdjęć przedstawiająca ruch nieboskłonu i wszelkich gwiazd. Oprócz tego widać ruch czegoś jeszcze.

 

W pewnym momencie na zdjęciu widać jakiś obiekt a na kolejnych wykonywanych, co 10 minut widać obiekt poruszający się po dość osobliwej trajektorii. Oznacza to, że każde 5 sekund filmu to 50 minut. Nie jest to zatem z pewnością planeta ani satelita. Nie jest to również insekt, bo nagranie trwało kilkadziesiąt minut, więc nie ma szans, aby insekty znajdowały się akurat we własciwym miejscu. Wyraźnie widać, że obiekt wykonał trzy kręgi wokół pustyni i odleciał.

 

Powstaje nieodpowiedziane niestety pytanie, co to było? Czy mógł to być jakiś helikopter lub jakiś rodzaj pojazdu latającego nowego typu? Świadkowie twierdzą, że nie słyszeli warkotu silnika helikoptera a na cichej pustyni byłoby to raczej zauważalne. Pozostają inne rozwiązania a do czasu ich przedstawienia mamy do czynienia z UFO.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Raffi5000

Po prawej stronie w dole

Po prawej stronie w dole widać cztery obiekty, które są w bezruchu w stosunku do ciał niebieskich, które się przesuwają. Ustawione są w jednej linii nie należą do zbioru gwiazd w tle. Z racji tego, że jest to kilkusekundowa sekwencja pięćdziesięciu minut, trzeba przyznać, że jest to ciekawszy szczegół tego video. Jak by można wytłumaczyć to, co widzimy ? Nie są to komety, gdyż wykonywałby ruch na nieboskłonie taki sam, jak reszta widocznych gwiazd. Nie mogą to być lecące obiekty w atmosferze, bo w przeciągu pięćdziesięciu minut pokonałyby pewny dystans tworząc łunę światła. Musiałyby być stacjonarne w ciągu całej akcji....i są. Czyli co...?

Wszystkim jest energia, nawet masą...a nawet przede wszystkim...

Portret użytkownika baca

witaj Raffi - myslę że te

witaj Raffi - myslę że te cztery "obiekty" to odbicia światła w soczewce aparatu - są w lini prostej a na jej końcu tuż poza kadrem jest jakieś ziemskie źródło silnego światła i dlatego te "obiekty" są nieruchome

Portret użytkownika d0_0b

"Powyższe nagranie

"Powyższe nagranie przedstawia animację poklatkową ..."
 Już w pierwszym zdaniu napisano, że to ANIMACJA !! Chyba, że to kolejne przejęzyczenie Admina ...

... i Śmierć nie będzie miała Władzy.

Portret użytkownika pako1205

Od jakiegoś czasu zjawiska

Od jakiegoś czasu zjawiska zaliczane do "nienormalnych"kiedyś,są zaliczane obecnie do "normalnych",np.nowo odkryte chmury,kity za samolocikami od horyzontu po horyzont,może niebawem normalne będą nisko zawieszone chmury 2 metry nad ziemią.Jak wiadomo,wszystko się może zdarzyć,nawet koncert Lipnickiej w Sopocie...

Portret użytkownika Rabin

Witam wszystkich :) mam

Witam wszystkich Smile mam pytanko - wracając do domu samochodem po 22.00 przy temperaturze ( - 11 ) od jezdni na wysokości bodajże 2 m unosiły się mgliste chmury, a w odali całe niebo było jakby mleczne. Moje pytanie brzmi, czy to jest normalane zjawisko podczas zimy, bo szczerze mówiąc pierwszy raz z takim czymś się spotykam. Może jestem trochę przewrażliwiony, ale cżesto nad moim niebem widuje "chemtrails" smugi, które utrzymują się nawet do 4 godzin, co nigdy wcześniej nie miało miejsca. W ogóle niebo od 3 lub 4 lat jest inne niż wcześniej. Pytam poważnie, bo niezapokoiło mnie to trochę.

Portret użytkownika baca

nosisz za ciasny beret i stąd

nosisz za ciasny beret i stąd mgła przed oczami... to pierwszy wariant
drugi jest taki że on nie za dobrze amortyzuje "życzliwe" klepanie po głowie i masz wstrząs mózgu... - bo na dzielnicy klepią cię non stop, prawda?
pytales poważnie, bo się tym niepokoisz więc ci odpowiem też poważnie: odklej beret, zostaw pekaesy a robotę na pewno znajdziesz w jakimś cyrku jako chociażby Dziwne Neandertalskie Dziecko Z Duzymi Zębami... będziesz gwiazdą Parady Odmieńców i objazdowym hitem dla gawiedzi...

Strony