Obiekt w kształcie V, zaobserwowany przez SOHO, mógł znajdować się za Słońcem

Kategorie: 

Kilka dni temu pokazywaliśmy film nagrany za pomocą sondy kosmicznej SOHO przedstawiający dziwną skazę w kształcie litery V.  Od razu zwróciło na to uwagę wielu obserwatorów naszej gwiazdy. Znalezisko nie zostało oficjalnie skomentowane a wręcz okryte zostało barierą milczenia.

 

Co ciekawsze SOHO natychmiast po pokazaniu tego dziwacznego obiektu po prostu wyłączono. Niestety niedostępności danych zwłaszcza dla amatorów są dużo częstsze, ale dotychczas NASA wyłączała obraz w przypadku silnych rozbłysków lub nurkujących w gwiazdę komet. Tym razem wyłączenie nastąpiło zaraz po ujawnieniu się obiektu w kształcie V i trwało ponad 5 godzin.

 

W internecie da się odnaleźć inne zdjęcia tego obiektu w tym jedno pokazujące, że obiekt jest w istocie przykrywany przez rozbłysk z powierzchni Słońca. To sugeruje, że musiał się znajdować za Słońcem, co raczej wyklucza możliwość skazy.

 

Zjawisko zaobserwowało naprawdę wiele osób a niektóre popularne blogi jak The Watchers odnotowały to sugerując nie wprost, że coś dziwnego pojawiło się wokół naszego Słońca. Przekonamy się w najbliższych dniach czy będzie jakaś reakcja NASA na narastający rumor w globalnej sieci. Może się jednak okazać, że NASA wybierze tym razem strategię nabrania wody w usta.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen