Odkryto tabernakulum, które budował Mojżesz?

Kategorie: 

Polecenie budowy tabernakulum, które miał otrzymać Mojżesz na górze Synaj, opisano w Księdze Wyjścia. Izraelscy archeolodzy w Szilo (hebr. שילה) na Zachodnim brzegu Jordanu, odkryli sanktuarium czasów króla Dawida.

Naukowcy sugerują, że wykopalisko to szczątki Tabernakulum – Świątyni Żydów, która istniała przed budową Pierwszej Świątyni w Jerozolimie. Była ona miejscem składania ofiary i przechowywania Arki Przymierza.

 

Według izraelskiej agencji Arutz Sheva, archeolodzy odkryli wybite otwory w skale, która mogły służyć jako wsparcie dla drewnianych belek. Więcej informacji ma być podanych w najbliższych tygodniach. Ponadto, naukowcy odkryli w Szilo szczątki murów miejskich oraz trzy duże piece, które wskazują, że mamy do czynienia z instytucją publiczną. Znaleziono także kości zwierzęce, prawdopodobnie pochodzące z ofiar. Datowanie kości pokrywa się z przekazem biblijnym dot. budowy świątyni.

 

 

Budowa tabernakulum, której polecenie Mojżesz otrzymał na górze Synaj, trwała około sześciu miesięcy. Po podboju Kanaanu sanktuarium wielokrotnie było przewożone z miejsca na miejsce. W Szilo tabernakulum znajdowało się w okresie Sędziów, aż do śmierci najwyższego kapłana Eljasza.

 

Źródło: sedmitza.ru.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Cthulhu

Ha ha! Datowanie skał... Ha

Ha ha! Datowanie skał... Ha ha!
Pobieram próbkę skamieliny z gleby- puff! Mam próbkę skamieliny z okresu sprzed milionów lat!
Pobieram próbkę gleby w której była skamielina- puff! Mam próbkę gleby sprzed milionów lat.

I patrz jak się ładnie kręci!

Tego w szkole uczą...

Portret użytkownika Homo sapiens

Dzięki admin za to arcy

Dzięki admin za to arcy ciekawe sprawozdanie ! kurczę może mi sięuda napisać coś o tym wydarzeniu, a jest to wydarzenie z innego wymiaru ! jeżeli tylko znajdę czas to napiszę wam bardzo ciekawe rzeczy, mam nadzieję że otrzymam pozwolenie ! "pozwolenie z Góry", pozdrawiam !
 
[ibimage==18230==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]
 
CHINY. Chińscy archeolodzy w grudniu 2008 r. podczas wykopalisk w Shangsi w południowych Chinach odkryli niewielki szwajcarski zegarek-pierścionek w grobowcu pochodzącym z epoki dynastii Ming, który według nich nie został naruszony przez czterysta lat. Odkrycie zegarka przez naukowców zostało udokumentowane w raporcie.
Ozdobny zegarek-pierścionek był wciśnięty do gleby okalającej jedną z trumien. Wskazówki zegarka zatrzymały się na godzinie 11:06 (opublikowany komunikat donosił o godzinie 10:06, jednak na zdjęciu widać godzinę 11:06), a na jego plecach znajduje się napis „Swiss”, czyli „Szwajcaria”.
Prace archeologiczne na stanowisku zawieszono i powołano ekspertów z Beijing, aby pomogli rozwiązać tę tajemnicę rodem ze świata science-fiction. Pierwsze zegarki szwajcarskie pojawiły się w połowie XVI wieku i miały duże rozmiary. Odkryty zegarek przypomina model produkowany w roku 1911.
Choć zegarek odkryto pod koniec 2008 r. do dzisiaj nie opublikowano informacji, do jakich wniosków doszli chińscy eksperci. Sprawa zegarka ucichła?
[ibimage==18256==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]
zapraszam na blog
http://popotopie.blogspot.com

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Zenek

"Pierwsze zegarki

"Pierwsze zegarki szwajcarskie pojawiły się w połowie XVI wieku i miały duże rozmiary. Odkryty zegarek przypomina model produkowany w roku 1911."
 
-
1 - są jakieś zdjęcia tych "produkowanych w 1911 ZEGARKÓW NA PALEC" bo taki model w Chinach wykopano, nie miniaturowy damski tylko taki NA PALEC? Słyszał ktoś o produkowaniu TAKICH MODELI?
2 - rozebrano go sprawdzając czy ma "zegarowe wnetrze" i czy nie jest zwyczajnym ozdobnym pierscionkiem w kształcie zegarka?

--
"I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. " The Joker 

Portret użytkownika b@ron

a mnie ciekawi ,czy to

a mnie ciekawi ,czy to "niesamowite" znalezisko zostanie potwierdzone przez innych naukowców ...nieizraelskich...cytuję.
"Według izraelskiej agencji Arutz Sheva, archeolodzy odkryli wybite otwory w skale, która mogły służyć jako wsparcie dla drewnianych belek. Więcej informacji ma być podanych w najbliższych tygodniach. Ponadto, naukowcy odkryli w Szilo szczątki murów miejskich oraz trzy duże piece, które wskazują, że mamy do czynienia z instytucją publiczną. Znaleziono także kości zwierzęce, prawdopodobnie pochodzące z ofiar. Datowanie kości pokrywa się z przekazem biblijnym dot. budowy świątyni."
...i niby na podstawie takich argumentów ,gadają że to tabernakulum mojżesza?...:)))
...poczekam na owe "więcej informacji"...mam nadzieję że nie bedą to informacje typu..."izraelscy archeolodzy potwierdzili że znalezisko to tabernakulum mojżesza...ze względu na wartość znaleziska teren został starannie zabezpieczony"...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika benet

Żeby odkryć coś w archeologii

Żeby odkryć coś w archeologii zazwyczaj trzeba to odkopać czyli pracować fizycznie.Żydzi brzydzą się pracą fizyczną ,czy  widział ktoś kiedyś żyda pracującego przy budowie dróg albo w kopalni?. Więc jak czytam,że żydzi coś odkryli,to moja wiara w to jest taka sama jak w to ,że żydzi to naród wybrany...chociaż ...zdaje się,że raz już byli wybrani,przez takiego jednego z wąsikiem.

--
"I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. " The Joker 

Portret użytkownika Zenek

"Izraelscy archeolodzy

"Izraelscy archeolodzy odnależli" jest podobnego poziomu oksymoronem co "polski polityk dbający o Polske". Fabrykuja ile wlezie próbując co się da podpasowywac pod biblię z nieustająco gównianym efektem. W ich muzeach pełno jest fałszywek byle tylko arabowie siedzieli cicho przytłoczeni spreparowanymi dowodami archeologicznymi na "zydowskość tamtych ziem". Polityka. 

Strony