Parafianin nakręcił egzorcyzmy przez dziurkę od klucza

Kategorie: 

Egzorcyzmy, nakręcone kamerą przez dziurkę od klucza w czeskim kościele, są autentyczne. Informacja ta została potwierdzona przez lokalnego duchownego.

 

Film pokazuje, jak kobieta opętana przez diabła, poddaje się rytuałowi „oczyszczenia”. Kobieta krzyczy głośno, kiedy kapłan czyta modlitwę. Egzorcyzmy odbył się w Kościele rzymskokatolickim w południowych Czechach, a obrzęd został potajemnie sfilmowany i opublikowany na YouTube.

Człowiek, który nakręcił film, powiedział lokalnym mediom, że zakradł się do drzwi, bo usłyszał krzyki, które go zaintrygowały. Uruchomił kamerę w swoim telefonie, widząc, co się dzieje. Na dwuminutowym filmie, dokumentującym obrzęd, słychać przekleństwa i przeraźliwy płacz kobiety. Kościół potwierdził autentyczność nagrania.

„Nakręciłem film przez dziurkę od klucza. Proponuję używać słuchawek podczas oglądania" – pisze autor nagrania w komentarzu do filmu.

Bohaterem egzorcystą jest ksiądz Marek Dunda, który jednak odmówił dłuższego wywiadu o przebiegu zdarzenia. Uważa on, że jest niegodne, aby wypowiadać się na temat materiału rejestrowanego przez dziurkę od klucza. Nie chce też zdradzać więcej informacji na temat tego, co się wydarzyło.

„Prosimy Boga, aby chronił i wyzwalał człowieka. Odczytaliśmy łacińską modlitwę z prośbą o pomoc” - powiedział kapłan.

Egzorcysta odmówił podania tożsamości kobiety – pisze Mail Online.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Ja

Mam sceptyczne podejście do

Mam sceptyczne podejście do egzorcyzmów jakie Kościół katolicki przeprowadza, niby wyganiają złe duchy tylko niby jak skoro sami odeszli od nauk Chrystusa i czczą boginię Mamonę, no i skąd się one "duchy, etc." tam wzieły "w ceiele bednej kobiety"??? Ma ktoś na to odpowiedż???

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika TheOgoras

ludzie różnie reagują gdy

ludzie różnie reagują gdy odkrywaja ogrom wpajanego im od dzieciństwa kłamstwa serwowanego przez religie, niejednemu sie chce właśnie w ten oto sposób wykrzyczeć co myśli o tych psełdo duchowych powiernikach, to że lichwiarze, kryminaliści, byli ubecy, zboczeńcy i dewiańci różnej maści to mało, tak słów braknie by opisać co sie tam dzieje, sodoma i gomora przy obecnym klerze to było przedszkole tak wiec gorliwy wyznawca doświadczywszy oświecenia w czym tkwił od lat i komu bił pokłony będzie wypierał tą rzeczywistość gdyż jest dla niego nie do zniesienia, niejeden właśnie popadnie w obłed, a sam egzorcyzm? no cóż jest próbą nakłonienia(nawrócenia się), do zaakceptowania tego całego szamba by dla siwętego spokoju poczciwy parafianin pogodził sie z tym stanem rzeczy

Portret użytkownika dąb

biedny jesteś , bo nie wiesz

biedny jesteś , bo nie wiesz co piszesz. Lepiej byś się zastanowił nad uczynkiem Jaruzelskiego w ostatniej jego godzinie życia . Ten , który tak bronił ateizmu w Polsce i jeżeli osobiście nie zlecał to wiedział o mordowaniu księży i robotników w godzinie śmierci spowiadał się i przyjął Hostię . Dlaczego tyle jest osób starszych w kościele? Czy myślisz , że gdy byli młodzi to nie robili jaj , nie rżnęli się po krzakach , nie walili wódy ? Robili większe numery niż teraz młodzi , którzy małpują to co w internecie , bez inwencji twórczej . Nic dziwnego że IQ spada od zaistnienia internetu. To , że starzy chodzą do kościoła to wypływa z mądrości życiowej , którą obecne pokolenia nie posiadają . Internet rozleniwia umysł, a wysiłek intelektualny jest zbyt bolesny dla młodych by samemu wyciągać wnioski . Lepiej im jest kopiować i nasladować - prosty przykład : kto teraz samodzielnie pisze wypracowania, prace magisterskie , inżynierskie itp. - tylko garstka , reszta zrzyna bez skrupułów zamykając swoje sumienie na to że  jest to kradzież .  I tacy ludzie, bez znajomości filozofii chrześcijaństwa, chcą oceniać Kościół, którzy widzą tylko że przez ileś tam lat garstka księży krzywdziła dzieci , a nie widzą i nie krytykują , nauczycieli , lekarzy , prawników , ojców czy matki ( z badań wynika , że ok 25% dzieci jest molestowana przez rodziców) krzywdzących dzieci. W Belgii cały rząd był zamieszany w aferę pedofilską - i cisza , tam też założono i zarejestrowano partię pedofili i nie krytykujesz tego . Jest cała turystyka pedofilska do krajów azjatyckich.  Aty tylko krytykujesz księży , którzy stanowią 0,1% więźniów pedofili . Nie martwisz się o 99,9% pedofili tylko martwi cię 0,1% ? Każde krzywdzenie dziecka jest obrzydliwe i karygodne ale trzeba wszystko oceniać równą miarą . Niech ateiści rozliczą swoje 99,9%  a chrześcijanie swoje 0,1%.   

Portret użytkownika TheOgoras

cytuje "Ten , który tak

cytuje "Ten , który tak bronił ateizmu w Polsce i jeżeli osobiście nie zlecał to wiedział o mordowaniu księży i robotników w godzinie śmierci spowiadał się i przyjął Hostię ." - no i czemu to dowodzi? chyba tylko tego że religia rzymsko katolicka daje schronienie przestępcom, zbraodniarzom ect ja mam gdzieś delikatnie mówiąc taka religie gdzie ktoś całe życie siał zło na końcu się ze strachu przed nieznanycm powiedzmy nawrócił i dostąpi zbawienia a ktoś inny całe życie pomagał ludziom czynił dobrze a być może przed śmiercią popełnił jakiś błąd i bedzie potepiony bo nie przyją hosti? Nie mów mi tutaj o tchórzach bo nie są godni wspominanaia a takie paradoksy religijne zachowaj dla siebie zanim pozarażasz zdrowo myslących ludzi. Co do liczb procentowych które podałeś to jeszcze bardziej zabawne według badań GUS w polsce jest okolo 10 procent ludzi bez wyznania 87 to katolicy czy ty naprawdę sądzisz że za czałe zło odpowiada ta mała garsta osób bez wyznania ? piszesz o filozofi kościoła ? czy wiesz że watykan stoi za wszystkimi większymi wojnami i to nie tylko w ostatnim wieku ale na przestrzeni setek lat że już nie wspomne o inkwizycji, z twojej wypowiedzi chyba tęsknisz za takimi rozwiązaniami, no bo jak kogoś nie rozumiesz i się go boisz więc na stos tak? Nie bój sie owieczko my nie będziemy chodzili po domach ale pamiętaj dobrze sie umyć po kolendzie bo odwiedzi Cie twój pasterz to czas golenia. 

Portret użytkownika jaś

Profesor Religa nie przyjął i

Profesor Religa nie przyjął i co świadczy to może o jego głupocie ? Albo jesteś nawiedzony albo ...kleryk. Nawiasem mówiąc to Jaruzelski skończył szkołe katolicką więc może to było przyczyną spowiedzi. Wiara jest w nas i nie trzeba do niej pośredników jakimi są księża. Poza tym nikt nie wie naprawdę jaki Bóg istnieje, może Amon, Re, Budda a może jest wiele Bogów bo biblia tego nie wyklucza. Wierz w co chcesz i nie agituj , nie obrażaj nikogo.

Portret użytkownika sergi

Pewnie nawet nie znasz

Pewnie nawet nie znasz podstaw takich jak związek liczby siedem z rozwojem ludzkiej osobowości. Nic dziwnego, że nie znasz prorytetu w życiu, który zmienia się co 7 lat. Ale tak jak pisałem, uważam że dyskusja z tobą nie ma sensu. Wszystko trzymasz w jednym worku, co dla ciebie jest chaosem dla mnie jest porządkiem, który po prostu trudniej pojąć.

Portret użytkownika abc

"Dlaczego tyle jest osób

"Dlaczego tyle jest osób starszych w kościele?" dlatego, że większość ludzi boi się śmierci niesamowicie i wiedząc ,że nieuchronnie się zbliża (bo spotka każdego nawet tych obsesyjnie religijnych) przypomina sobie wpajane od niemowlęctwa wszystkie bajdużenia rodziny, księży na katechezie ,kościoła... Zaczyna wychodzić z założenia ,że to jedyna droga ,że tylko wiara ma jakiś sens bo łatwiej/wygodniej/bezpieczniej przyjąć do wiadomości/uwierzyć ,że po śmierci Pancio przyjmie niż ,że to koniec całkowity bądź (bluźniercza bowiem niewpajana od narodzin) np. reinkarnacja może człowieka spotkać(oczywiście zależnie od rejonu bytowania).
 
 
" Aty tylko krytykujesz księży , którzy stanowią 0,1% więźniów pedofili ." Pojmij że oni uważają się za pasterzy ,wręcz posłańców Boga. Od nich wymaga się więcej niż od ićka spod monopolowego!! Możliwe ,że to chory nakaz celibatu sprawił ,że poszli tą drogą, możliwe rónież że poszli drogą kościelną wiedząc ,że bedą mieli łatwiejszy dostęp. Skąd wziąłeś dane 0,1% ? Ilu złapano a ilu przenoszą z parafii do parafii?
 
"I tacy ludzie, bez znajomości filozofii chrześcijaństwa, chcą oceniać Kościół" po co znać filozofię ?? Wystarczy znać HISTORIĘ i patrzyć na rzeczywistość bez klapek na oczach.
 
"ojców czy matki ( z badań wynika , że ok 25% dzieci jest molestowana przez rodziców)" -gdzie te badania były przeprowadzane? Czy ojców księży także wzięto pod uwagę? Sugerujesz ,że w każdej grupie przedszkolaków/ uczniów szkoły podstawowej/licealistów/studentów/pracowników do której należałeś co czwarta osoba była skażona wykorzystaniem przez rodziców???!!! W dajmy na to 20 osobowej grupie aż 5 osób ? Wierzysz w to ?
 

Portret użytkownika sergi

Starzy siędzą w kościołach,

Starzy siędzą w kościołach, bo boją się śmierci, nędzne to i nie ma dużego związku z doświadczeniem życiowym ale ze strachem, gdyby byli tacy mądrzy nie wchłaniali by "jedynej prawdy" z telewizora, byłem ministrantem, i wierz mi, większość tych starych ludzi nie myśli samodzielnie, pluły jadem na każdego, tylko nie na księdza...
Mam sumienie zero jedynkowa głowo, nie jestem ateistą, ale nie dam sobie wmówić że istnieje tylko czarne i białe.
Nie rozumiem twoich argumentów, przykleiłeś mi  łatkę, która nie ma wielkiego związku ze mną. Twoje ograniczone myśli przekonały mnie, że nie ma sensu z tobą dyskutować  "Aty tylko krytykujesz księży , którzy stanowią 0,1% więźniów pedofili". Wskaż, gdzie atakuję księży jasnowidzu.
 
 

Portret użytkownika sergi

Nie zmienia to faktu, że

Nie zmienia to faktu, że człowiek który jest zbyt nisko energetycznie, jest atakowany przez tego typu istoty. Niestety, nasz mózg to tylko odbiornik, czasem trafi sie wyjątkowo niski zakrez i lipa. Coraz gorsza praca organizmu, przez chemikalia, również odbija się na kondycji ducha. Ale masz rację, to tylko teatrzyk, by kierować innymi przy pomocy strachu.

Strony