Pierwsi amerykańscy koloniści byli kanibalami

Kategorie: 

Antropolodzy i kryminolodzy wykazali, że mieszkańcy Fort Jamestown, pierwszej stałej kolonii angielskiej w przyszłych Stanach Zjednoczonych, dopuszczali się kanibalizmu. Zmusił ich do tego głód  panujący w latach 1609 - 1610. Informację taką podali pracownicy Smithsonian Museum of Natural History Douglas Owsley na konferencji prasowej. Specjalny raport dostępny jest na stronie internetowej muzeum.

 

Ustalenia naukowców oparte są na analizie urazów czaszki i kości nóg 14 - letniej dziewczyny. Szczątki znaleziono wśród kości koni, szczurów i innych zwierząt.

 

Czaszka dziewczynki, nazwanej przez antropologów Jane, miała ślady, które na pierwszy rzut oka można byłoby powiązać z uszkodzeniami powstałymi na skutek pracy łopaty koparki lub budowniczych. Jednakże kryminalistyczna analiza kości wyraźnie pokazała, że uszkodzenia te powstały w trakcie ćwiartowania zwłok. Eksperci stwierdzili uszkodzenia czaszki spowodowane oddzielaniem policzków od kości.

Dziewczyna w czasie ćwiartowania była martwa. Nie broniła się przed oprawcami (nie odnaleziono śladów walki). Rozcinanie ciała przeprowadzono w sposób profesjonalny - podobnie, jak rozbiera się tusze zwierzęce.

Badając szkielet dziewczyny udowodniono przypadki kanibalizmu w kolonii Jamestown. Dotychczas można było wyczytać to z dokumentów historycznych, ale brakowało namacalnych dowodów na stosowanie tej praktyki. Według dokumentów, koloniści musieli uciekać się do kanibalizmu w latach 1609 – 1610. Z powodu huraganu utracili statki z żywnością. Jednocześnie Indianie Pouhatan oblegali fort, odcinając wszystkie drogi zaopatrzenia. Spośród 300 kolonistów, z powodu głodu i ciężkiej zimy, przetrwało jedynie 60 osób.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika xxx

"Pierwsi amerykańscy

"Pierwsi amerykańscy koloniści byli kanibalami" 
 
Panie adm. jak dla mnie amerykańscy koloniści byli ( wszyscy bez wyjątku ) najeźcami. Ahhhh te westerny.... indianie źli...ameryka dobra. Ameryka zawsze jest dobra XD