Pierwszy telewizyjny wywiad Leonida Elenina

Kategorie: 

W końcu doczekaliśmy się pierwszego wywiadu z Leonidem Eleninem. Odkrywca komety nazywanej jego nazwiskiem pokazał się w rosyjskiej telewizji NTV. Elenin odniósł się do wszystkich teorii spiskowych włącznie z tymi, według, których on sam nie istnieje, kometa jest brązowym karłem, armada obcych podąża za nią a ELENIN to kod oznaczający "Extinction Level Event Nibiru In November".

 

Czy Leonid Elenin jest autentyczny i godny zaufania? Poniżej fragmenty tłumaczenia programu. W naszych czasach pogłoski o mającym nastąpić końcu świata, rozpowszechniają się na całym świecie z prędkością światła. Tysiące mieszkańców Rzymu, zabrało wszystko, co miało jakąś wartość i uciekło z miasta, przestraszonych przez proroctwo strasznego trzęsienia ziemi. Stuletnia przepowiednia, włoskiego astronoma samouka, głosiła, że w 2011 r., 11 maja, włoskie miasto będzie starte z powierzchni Ziemi.

 

Źródło kolejnej globalnej histerii leci w kierunku Ziemi. To Kometa Elenin. Jest ogromnie dużo dyskusji w Internecie, na temat jej dziwnej rzekomo trajektorii, oraz, na temat rzekomych obiektów kosmicznych ukrywających się za nią i zbliżających się do Ziemi. Rządy podobno o tym wiedzą, ale informacje utrzymywane są z dala od opinii publicznej.

 

Według innej wersji nasza planeta stoi w obliczu zderzenia z tą kometą. Korespondent NTV Siergiej Malozemoff, nieprzekonany przez te pogłoski, postanowił poszukać odpowiedzi w środowisku naukowym. Panika w Internecie zaczęła się od pewnej wzmianki, wydanej przez argentyńskich astronomów (podobno pierwszy wpis nosił datę - 1 kwietnia). W centrum słynnego zdjęcia, kometa z symbolem 2010 X1 Elenin, a po każdej stronie, coś jak obiekty.

 

Roman Czeluskin, redaktor naczelny serwisu blogowego mówi:

"Temat ten nabiera coraz większego tempa. Na przykład, w pierwszym tygodniu maja, liczbę wpisów na temat komety Elenin jest 30 razy większa niż w kwietniu."

Nazwisko odkrywcy komety, Rosjanina Leonida Elenina transkrybowano też, jako "Extinction Level Event".

 

Prosta kwerenda badająca podstawy naukowe tych teorii doprowadziła stację NTV do Instytutu Matematyki Stosowanej w Keldysh, gdzie Leonid Elenin działa. Korespondent NTV skontaktował się z nim i jest przekonany, że jest on prawdziwą osobą.

 

Leonid Elenin - 29 lat, skończył studia w Moskiewskim Instytucie Lotnictwa, a następnie pracował, jako agent nieruchomości, i po kryzysie wrócił do ukochanego nauki. Pokazuje swój dyplom uczelni każdego, kto nie wierzy.

 

Redaktor: "I jak się sprawy mają?"

Leonid Elenin: "Cóż w ostatnim tygodniu wróciłem z USA i od tego czasu mówią do mnie:”Nie wierzymy ci. Pokaż swój paszport” Wtedy ja pytam, dlaczego mam ciągle udowadniać, że ja to ja”

 

Wszystko zaczęło się w grudniu, 2010 gdy Leonid przeglądał niebo na zdalnym obserwatorium z New Mexico. Miał szczęście gdyż wypatrzył nową kometę o średnicy około 3 km. Według międzynarodowych zwyczajów nazwano ją jego imieniem. Wyjaśnienie słynnego pierwszego zdjęcia komety jest bardzo prozaiczne.

[ibimage==7097==Oryginalny==none==self==null]

Leonid Elenin: "To jest gwiazda. Tylko poddana wpływowi kilku naświetlań i z powodu prędkości komety. Każdy astronom wie, co to jest"

Redaktor: "Tak a więc jasny punkt jest rozmazywany.”

Leonid Elenin: "Oczywiście. Odkrycie komety to było moje marzenie z dzieciństwa. Misja zakończona. Oczywiście na początku byłem szczęśliwy, ale teraz ta cała konspiracja, która się wytworzyła wokół komety nie jest już taka miła. Na przykład te wszystkie emaile w stylu” Leonid powiedz nam prawdę, sprzedałem dom i wyprowadzam się z rodziną w góry." Kometa jest absolutnie bezpieczna dla Ziemi. Będzie się znajdowała 34 miliony kilometrów od Ziemi"

 

Według obliczeń Elenin X-1 przejdzie koło Ziemi w październiku. Będzie widoczna za pomocą lornetki a także gołym okiem. Następnie przyspieszy i wystrzeli w drogę powrotną. Nie zobaczymy jej ponownie w ciągu następnych 12 000 lat.

 

 

Źródło:http://www.youtube.com/watch?v=YWehFcK6_TU

Źródło:http://spaceobs.org/ru/2011/05/11/debunking-rumors-of-comet-elenin-on-one-of-the-main-russian-tv-channels/comment-page-1/#comment-5111

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen