Płaszcz ze śladami błota z bitwy pod Waterloo pójdzie pod młotek

Kategorie: 

Monochromatyczny ciemny płaszcz ze śladami brudu z bitwy pod Waterloo, który książę Wellington zarzucił na ramiona Caroline Lamb przed 200 laty, zostanie sprzedany na aukcji, pisze The Guardian.

 

Zakłada się, że Wellington podarował płaszcz z kołnierzem Lady Lamb na pamiątkę bitwy. Książę często przedstawiany był na obrazach w jasnych ubraniach, ale tak naprawdę wołał ciemną odzież, w tym płaszcze, które widać na kilku jego portretach.

Lamb długo była właścicielką prochowca. Charles Grosvenor, urzędnik Bedford, zapisał w swoim dzienniku, że otrzymał od lekarza Anthony Carlisle płaszcz księcia Wellingtona z bitwy pod Waterloo, który z kolei podarowała mu Caroline Lamb.

Od tego czasu, płaszcz przechowywany był w rodzinie Bedford. Po raz pierwszy zostanie wystawione na widok publiczny przed aukcją 14 lipca br. Szacuje się, że przedmiot może osiągnąć cenę 42 tys. euro.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika trzcina_1

a ja mam i tanio sprzedam

a ja mam i tanio sprzedam adidasy roz. 15, nosidelko i becik prawie nie uzywane...
wystarczy kupic od B@rona troche blota, a cena pojdzie w gore i moze byc podobna do ubloconego plaszcza...
chetnych zapraszam do kupna...

Portret użytkownika superduper

Tak Cabaj, cena powinna byc

Tak Cabaj, cena powinna byc podobna. Tak samo jak obraz namalowany przez Ciebie i obraz van Gogha.
Tak jak każda wioska ma swojwgo wioskowego głupka, tak i ten portal ma swojego ... Cabaja Biggrin

Portret użytkownika Cabaj

Miałes szanse otrzymać odpust

Miałes szanse otrzymać odpust zupełny ale po tym komentarzu idz do spowiedzi.Porównanie malowania obrazów?A co to ma wspólnego ze szmatami?Do malowania dobrych obrazów trzeba miec talent.Do uszycia szmaty wystarczył wtedy zwykły krawiec.Także spokojnie możesz wysunąć Swoją kandydature na stanowieko które opisałeś.Co wiecej...mysle ze spokojnie możesz wygrać.Tak samo jak 9 podobnie Tobie myślących.

Portret użytkownika dąb

Brytyjskie oddziały kawalerii

Brytyjskie oddziały kawalerii , które mają w swej historii nawiązanie do bitwy pod Waterloo pielęgnują pamięć o zaszczycie walki z polskimi szwoleżerami jako z najlepszą jazdą świata . Oczywiście , starcie brytyjska kawaleria przegrała ale bitwę nie rozstrzygała wtedy jadza, jak to było pod Samosierrą tylko piechota i artyleria . 

Portret użytkownika b@ron

jakby ktoś potrzebował, to

jakby ktoś potrzebował, to tanio sprzedam błoto, na kilogramy...plus takiej transakcji byłby taki że każdy mógłby umazać dowolną część garderoby, a nie kupować brudny płaszcz...dodam że zdziercą nie jestem i zejdę z ceny, postaram się by wyszło mniej niż 42 tyś euro...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!