Pojawiają się kręgi w lodzie, których pochodzenia nikt nie zna

Kategorie: 

Zwykle obserwowaliśmy sezonowe zjawisko polegające na pojawianiu się kręgów w zbożu. Teraz jednak na terytorium Rosji pojawiły się dziwne kręgi w lodzie. Wcześniej widywano takie twory między innymi na terytorium Ameryki Północnej.

 

Wielka część tego ogromnego państwa jest skuta wieczną zmarzliną, dlatego nie dziwi to, że nawet kręgi pojawiają się tam w lodzie a nie na polach. Znalezisko zaskoczyło bardzo lokalnych mieszkańców, którzy przychodzili tłumnie zobaczyć nietypowy wirujący krąg lodu. Krawędzie wyglądają tak jakby krąg został wycięty.

[ibimage==12827==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Ruch obrotowy powoduje prawdopodobnie przepływ lokalnej rzeki Ir znajdującej się w regionie Oktiabrski. Nagranie pochodzi z 24 marca 2012. Co ciekawe takich nietypowych kręgów jest więcej. Odnajdywano je w Rosji, ale również w USA. Są pewne hipotezy wiążące ich powstanie z działalnością UFO. Obserwacje takich kręgów dokonano już w 2009 roku jak na tym filmie poniżej.

Tutaj mamy również nagranie kręgu wyciętego w lodzie z Oregonu. Dwunastometrowy idealnie okrągły kształt. Również w tym przypadku krąg lodu się porusza. Co widać na filmie jest to ruch przeciwny do ruchu wskazówek zegara.

Wśród hipotez, co do pochodzenia kręgów pojawia się też taka, że tworzą je tak zwane plazmoidy, jako twory powstające spontanicznie lub jako pewne inteligentne formy życia w postaci skoncentrowanej plazmy. Niektórzy świadkowie twierdza, że pojawienie się kręgów poprzedzały obserwacje nieidentyfikowanych świateł, co mogłoby sugerować działalność plazmoidów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Maras

Szkoda gadać już widze jak

Szkoda gadać już widze jak kosmici którzt przylatując na Ziemie pokazali że są o miliony lat przed nami lądują na śniegu czy lodzie zostawiając ślady chociaż chodzi im o to żeby być niezauważonymi;]

Portret użytkownika gash

Ktoś sobie bączki kręcił

Ktoś sobie bączki kręcił krosem na jeziorze i spiłował trochę lodu, teraz stopniało i tada. Widziałem taki efekt na własne oczy w Zabrzu na stawach Wink Ot wyjaśnienie zagadki Smile Uprzedzając już docinki, kto mądry jeździ po cienkim lodzie wyjaśniam, że robił to dużo wcześniej, jak lód był gruby, tylko kolce zdarły odpowiednią wcześniej dość konkretną ilość pokrywy lodowej i później już nie było opadów śniegu, przez co podczas topnienia został "wycięty" krąg z lodu Smile