Przez rok dziewczynka z Chin zarosła czarną sierścią

Kategorie: 

Ze względu na rzadka chorobę, mała mieszkanka z Chin zyskała przydomek „dziewczyna - kot”. Ciało dziecka niemal całkowicie pokryła sierść w ciągu kilku miesięcy.

 

Rodzice Zhao Hinrui zauważyli rok temu, że na niewielkim obszarze pleców dziewczynki pojawiły się czarne włosy. Dziwna choroba rozwijała się szybko. Zrozpaczona matka zostawiła męża z córką i uciekła z wioski, w której razem mieszkali.

„Lekarze zapewniali początkowo, że nie ma powodów do zmartwień, bo to zwykły owłosiony pieprzyk” – tłumaczy babcia Zhao.

Dziewczynka zaczęła chodzić do przedszkola, a znamię na skórze powiększało się i wkrótce objęło połowę ciała dziecka. Mała wymaga natychmiastowego leczenia, aby usunąć włosy, które pokrywają plecy i co gorsza, wyrastają również na rekach i twarzy. Osamotniony 45 – letni ojciec zbiera pieniądze na leczenie Zhao. Mężczyzna widzi każdego dnia, jak jego dziecko okropnie cierpi.

„Lekarze powiedzieli nam, że nie mogą wykonać operacji do czasu, gdy Zhao nie osiągnie odpowiedniego wieku, a i my nie zebraliśmy jeszcze wystarczającej ilości środków na operację”.

Dziewczynka w wywiadzie, udzielonym jednej z lokalnych stacji powiedziała, że marzy o tym, aby normalnie nosić letnie ubrania i strój kąpielowy, tak jak jej rówieśnicy. Utworzono specjalne konto, gdzie można wpłacać pieniądze na ratowanie dziecka. Zhao leczona jest w centrum medycznym w stolicy prowincji Chengdu. Program leczenia zakłada eliminację owłosionej skóry i zastąpienie jej tkanką, przeszczepioną ze zdrowych części ciała.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika baca

nie wiem po co te

nie wiem po co te rozwydrzone dziecko chce za wszelką cenę jakiś strój kąpielowy... przecież owłosionych dzieci się nie kąpie tylko szczotkuje... i potem trochę wietrzy...

Portret użytkownika pasjonat

Na koniec gimnazjum

Na koniec gimnazjum powinienes doznac cudu zwanego owlosieniem (pierwsze zawsze jajka i nogi) pozniej klatka piersiowa jak sie natura postara takze plecy i ramiona....
Biggrin

Myślę, więc jestem...