Robonauta NASA może być przyszłością eksploracji kosmosu

Kategorie: 

Gdy słyszymy o robotach i eksploracji przestrzeni kosmicznej większość z nas pomyśli o R2-D2 lub C-3PO z sagi Gwiezdne Wojny. Mimo, że jeszcze do tego nie doszliśmy to roboty stały się już ważnym, jeśli nie niezbędnym, elementem każdej misji kosmicznej.

 

Wiele sond, lądowników i pojazdów w istocie była robotami, które stają się, co raz bardzie wyrafinowane. Nowy projekt NASA zbliża nas jednak do świata Gwiezdnych Wojen, bo jak inaczej nazwać ich projekt Robonauty? 

To już jest kolejny etap robotyki, częściowo odwzorowany humanoid a przynajmniej jego korpus z chwytnymi rękami i coś, co symuluje głowę, bardzo wizualnie podobną do tych, jakie mieli komiksowi transformersi. Można powiedzieć w takich chwilach, przyszłość stała się dzisiaj. O ironio oznaczenie kodowe tego robota to R2 od Robonaut 2 jest to bowiem wersja rozwojowa Robonaut 1 czyli poprzednika R2.

 

W zeszłym tygodniu odbyła się specjalna konferencja poświęcona wykorzystaniu robotyki w eksploracji przestrzeni kosmicznej. Konkluzje są takie, że już teraz nadszedł czas współistnienia robotów i ludzi przy wykonywaniu rozmaitych prac w kosmosie.

 

 

Źródło:  The Universe Today

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen