Robonauta NASA może być przyszłością eksploracji kosmosu

Kategorie: 

Gdy słyszymy o robotach i eksploracji przestrzeni kosmicznej większość z nas pomyśli o R2-D2 lub C-3PO z sagi Gwiezdne Wojny. Mimo, że jeszcze do tego nie doszliśmy to roboty stały się już ważnym, jeśli nie niezbędnym, elementem każdej misji kosmicznej.

 

Wiele sond, lądowników i pojazdów w istocie była robotami, które stają się, co raz bardzie wyrafinowane. Nowy projekt NASA zbliża nas jednak do świata Gwiezdnych Wojen, bo jak inaczej nazwać ich projekt Robonauty? 

[ibimage==10741==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

To już jest kolejny etap robotyki, częściowo odwzorowany humanoid a przynajmniej jego korpus z chwytnymi rękami i coś, co symuluje głowę, bardzo wizualnie podobną do tych, jakie mieli komiksowi transformersi. Można powiedzieć w takich chwilach, przyszłość stała się dzisiaj. O ironio oznaczenie kodowe tego robota to R2 od Robonaut 2 jest to bowiem wersja rozwojowa Robonaut 1 czyli poprzednika R2.

 

W zeszłym tygodniu odbyła się specjalna konferencja poświęcona wykorzystaniu robotyki w eksploracji przestrzeni kosmicznej. Konkluzje są takie, że już teraz nadszedł czas współistnienia robotów i ludzi przy wykonywaniu rozmaitych prac w kosmosie.

 

 

Źródło:  The Universe Today

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen