Rosyjskie władze skomentowały doniesienia o nowym meteorze nad Jekaterynburgiem

Kategorie: 

Władze nie potwierdzają, że w czwartek nad Jekaterynburgiem przeleciał meteoryt, donosi Interfax odwołując się do komunikatu służby prasowej Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych, donosi Poczta Russia.

 

W czwartek pojawiły się pogłoski o przelocie meteorytu nad Jekaterynburgiem. Inni uważają, że chodzi o przelot UFO. Być może mieszkańcy widzieli przelot rakiety balistycznej RS -12M Topol, wystrzelonej w rejonie Astrachania. 10 października rakieta tego typu wystartowała o godz. 17:39 w Astrachaniu w ramach testu głowic. Miała ona trafić w określony cel w Kazachstanie.

 

Przypomnijmy, że 15 lutego br. nad Czelabińskiem eksplodował meteoryt, ważący 11 ton. W kierunku Ziemi leciał z prędkością 18 km/s. Rozpadł się jednak na kawałki na wysokości 23,3 kilometrów. Fala uderzeniowa uszkodziła setki budynków. Większość fragmentów ciała niebieskiego wpadła do jeziora Czebarkul. 10 września wyciągnięto z dna jeziora jego fragmenty. Upadek meteorytu był zaskoczeniem dla wszystkich, nawet dla wojskowych. Ludzie nie mieli czasu na ewakuację.
 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Kolo

Meteoryt nad Czelabińskiem

Meteoryt nad Czelabińskiem został zestrzelony. Jest filmik na youtubie. Widać ewidentnie że coś go zniszczyło. Co ciekawe to coś co w niego uderzyło poleciało dalej. Tak jak to nie był pocisk rakietowy tylko jakiś magnetyczny albo inne cholerstwo.

Portret użytkownika pilip

Zgadza sie. A zamiast

Zgadza sie. A zamiast minusowac wystarczy wejść na yt wpisać parę literek i obejrzeć samemu..a najlepiej parę różnych filmikow,na każdym z nich widać taki obiekt.