Rozpoczęto nową eksplorację w kompleksie Riese

Kategorie: 

W kompleksie Riese znajdującym się w Górach Sowich rozpoczęto nową eksplorację. Przeryte przez Niemców góry nadal skrywają wiele tajemnic. Do dzisiaj nie wiadomo, co tam się produkowało albo raczej, po co kuło się w litej skale.

 

Po upadku III Rzeszy Niemcy wysadzili kompleks. Do dzisiaj można tam znaleźć baraki wysadzone jakby wczoraj, dosłownie dachy leżą na ziemi z kupą gruzu. Część kompleksu jest zalana, są zresztą trasy udostępnione do zwiedzania i po części pływa się łódkami.

 

Przy kopaniu kompleksu zginęło wielu ludzi a Niemcy nie oszczędzali na niczym i z niczym się nie liczyli. Cały cement sprowadzany był z Włoch a do dzisiaj jeszcze są w lesie rozmieszczone w wielu miejscach dosłownie hałdy poukładanego jeden na drugim cementu, jakby ktoś przerwał prace i uciekł. To znaczy, że prace nie zostały zakończone, ale były bliskie zakończenia.

 

Do budowy giganta nie użyto ani jednego drzewa z okolicy, one wszystkie również przyjechało koleją z Włoch, ale i Jugosławii. Robiono to po to, aby masowe wycinki nie zdemaskowały lokalizacji kompleksu. Do dzisiaj krążą opowieści o miejscowych „Niemcach”, którzy pozostali pilnować kompleksu i gdy ktoś udawał się do lasu zbyt często zdarzały się dziwne wypadki tłumaczone potem wpadnięciem do sztolni albo czymś równie trywialnym.

 

Nie wiadomo, po co to budowano. Jedna z teorii głosi, że miała to być fabryka wunderwaffe, które prawdopodobnie były opracowywane w okolicy. Większość kompleksu została ewakuowana. To, czego nie udało się wywieźć po prostu zasypano wysadzając korytarze i tworząc gigantyczne zawały.

 

Prowadzący prace eksploracyjne sponsorowane medialnie przez TVN 24 przyznają, że mają nadzieje znalezienia Bursztynowej Komnaty, ale jest to raczej chwyt marketingowy. Prędzej bym się spodziewał znalezienia tam urządzeń do produkcji broni jądrowej albo napędów antygrawitacyjnych. Kto wie być może znajduje się tam jakaś technologia UFO, którą próbował skopiować Adolf Hitler?

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze