Sekretna komnata Wielkiej Piramidy może zostać odkryta już w 2012 roku

Kategorie: 

Sekretne wrota w centrum Wielkiej Piramidy mogą zostać otwarte po raz pierwszy w 2012 roku. Brytyjska spółka specjalizująca się w robotyce wierzy, że jest bliska rozwiązania tajemnicy, która zadziwia archeologów od 1872 roku.

 

Firma Scoutek UK już zaczęła w tym roku poszukiwania  i powstały pierwsze w historii zdjęcia z przed wrót wykonane za pomocą podobnego do "mikro węża" robota. Badania zostały niestety zatrzymane przez ostatnie zamieszki w Egipcie.

 

Lider wyprawy Shaun Whitehead powiedział, że jest przekonany, że będą w stanie wznowić pracę w 2012 roku.

 

Egipska Najwyższa Rada Starożytności wstrzymała udzielanie zezwoleń na badania, takie jak eksploracja Wielkiej Piramidy, ale od niedawna udzielania zezwoleń ponownie.

"Wciąż czekamy na pozwolenie na powrót do piramidy," powiedział Whitehead w wywiadzie dla Daily Mail,  'W międzyczasie pracujemy nad udoskonaleniem robota.'

Ekspedycja nazywa się Djedi po magiku, z którym rzekomo konsultował się Chufu przy budowie piramidy. Jest to wspólny projekt założony przez dr Ng z Hongkong University i Scoutek UK, we współpracy z Najwyższą Radą Starożytności, Egypt Dassault Systèmes we Francji i Uniwersytetem w Leeds.

 

Cztery wąskie korytarze prowadzą do wnętrza, jak się szacuje, 4500 letniej Wielkiej Piramidy. To intrygowało archeologów, odkąd po raz pierwszy je stwierdzono w 1872 roku.

 

Korytarze mają tylko 20 centymetrów średnicy, a zatem nie mogą być zbadane przez człowieka. Wielu ekspertów uważa, że korytarze zostały zaprojektowany w celu zapewnienia "wyjścia" dla ducha faraona.

 

Piramida jest jednym z siedmiu cudów starożytnego świata i wciąż stoi. Środowisko naukowe uważa, że została zbudowana, jako grobowiec dla faraona Chufu, który rządził w czwartej dynastii egipskiej i zmarł w 2566 pne. Istnieją tam trzy główne komory: komnata Faraona, komnata Królowej i Wielka Galeria.

 

Komnata Faraona ma dwa korytarze połączone do, zewnątrz, ale dwa tunele z komnaty królowej sięgają w głąb najszerszej części piramidy i mają dwa kamienne wrota. Niektórzy eksperci uważają, że może to wskazywać na istnienie tam sekretnej komnaty, znajdującej się w głębi budowli.

 

 

Źródłohttp://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2073544/Secret-gates-Great-Pyramid-opened-2012-predicts-British-company.html?ITO=1490

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika takikolo

   Ja tam w enki i inne

   Ja tam w enki i inne głupoty nie wierzę. Zapiski Lucyny Łoboz są ciekawe tak jak Geryla. Natomiast uważam, że oni sami tego nie wymyślili. Zebrali to wszystko w układankę korzystając z różnych archeologicznych zapisków oraz książek m.in. Edgara Cayce i innych badaczy.   Sądzę natomiast iż możliwe jest, że ta komnata pod Sfinksem zawiera jakąś bibliotekę. Jednakże biblioteka taka jeśli wogóle istnieje to zawiera książki pisane hieroglifami lub innymi znakami i trudno będzie je rozszyfrować. Uważam, że tak jest ponieważ ściany piramid zawierają zapiski w takim właśnie stylu a biblioteka ukryta w komnacie będzie prawdopodobnie z tej samej epoki albo też tłumaczona na hieroglify Smile   Istnieją też w sieci wiadomości na temat złota jakie już zostało odkopane w okolicach piramid. Są to jednak tylko domniemania, przypuszczenia a nie rzetelne informacje.

Portret użytkownika Rasta4Peace

Dlaczego wszystkie wydarzenia

Dlaczego wszystkie wydarzenia które omawiał w sesjach en-ki własnie teraz wciagu 3 lat sie zdarzają? pewne jest to ze jest z istot tych ktore patrzą i wiedzą nieco swoje, naczytałem sie wszystkie sesje i po roku kiedy sie naczytałem wiele komentarzy o tym projekcie cheops ze tak powiem zwątpiłem, lecz taka jest prawda ze patrzą na nas i w gruncie rzeczy nas chronią.Poczekajmy drodzy młodzi i nieco starsi n a oficjalne spotkanie, porozmawiajmy w koncu szczerze, powiedzmy jak jest a nie to co chcecie uslyszec.

Portret użytkownika PB

Moim zdaniem tam niczego nie

Moim zdaniem tam niczego nie ma. Szyb ma znaczenie czysto techniczne oraz mistyczne, gdyż skierowany jest na odpowiednią konstelację. Jeśli szyb przechodzi przez piramidę do samego końca na zewnątrz to jego zaślepienie jest czymś naturalnym. W innym wypadku wlewałaby się przez niego woda i wchodziłyby drobne zwierzęta.