Skuteczny oblot bezzałogowego drona bojowego US Navy

Kategorie: 

Amerykańska US Navy ma nowy pojazd latający o nazwie kodowej X-47 Pegasus. Jest to bezzałogowy wojskowy dron o zastosowaniu bojowym. Inżynierowie ogłosili właśnie skuteczny oblot urządzenia symulując lądowanie na lotniskowcu. Pojazd wygląda jak klasyczne UFO.

 

Konstrukcję pojazdu opracowała korporacja Northrop Grunmman ale w konsorcjum był również Lockheed Martin. Jest to zdalnie kierowany dron bojowy zdolny do wzniesienia się i wylądowania na powierzchni lotniskowca.

[ibimage==10652==400naszerokosc==none==self==null]

Najnowsze zdjęcie pokazuje, że mamy do czynienia z pojazdem o kształcie niemal UFO. Kto wie ile z obserwacji obiektów tego kształtu było w istocie pojazdami należącymi do US Navy.

 

Testy przeprowadzane w Bazie Lotniczej Edwards pomogły sprawdzić hardware i software odpowiedzialne za precyzyjne lądowanie na ruchomej platformie.

 

Przedstawiciele producenta nie kryli zadowolenia po pomyślnych testach. Przyznali, że projekt osiągnął taki poziom, że zaczyna rosnąć zdolność systemów powietrznych. Statki powietrzne tego typu mają wejść na wyposażenie armii amerykańskiej już w przyszłym roku a do 2013 mają uzyskać zdolność do autonomicznych tankowań w powietrzu.

 

Źródło: http://www.foxnews.com/scitech/2011/10/11/us-navys-ufo-like-stealth-drone-reaches-new-milestone/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika devoratus

Natenczas Wojski

Natenczas Wojski najwidoczniej nie ma pojęcia co to w ogóle jest UFO, skoro wypisuje takie pierdoły.
UFO oznacza "niezidentyfikowany obiekt latający", więc "UFEM" jest wszystko, czego nie jesteśmy w stanie rozpoznać.
 
Zatem tekst, o pomyleniu czegoś "z ufo" swiadczy o wyjątkowej ignorancji piszącego, bo "UFO" to nie określenie konkretnej rzeczy - tylko jej stanu. To tak jakby ktoś napisał o pomyleniu wiosny z pogodą...
 
Wszyscy myśleli, że Wojski pisze jeszcze... A to głupota pisała...

Portret użytkownika devoratus

Tak, zwłaszcza jak zobaczy

Tak, zwłaszcza jak zobaczy takie coś z odległości kilku kilometrów, gdy będzie wielkości główki od szpilki - to Wojski na bank rozpozna, że to "dron bojowy".
 
Nie dyskutuj z ignorantami - tnij bez litości Smile