Strumień cząstek ze Słońca mógł ujawnić zamaskowane UFO

Kategorie: 

Parę dni temu doszło do kilku koronalnych wyrzutów masy na Słońcu, jeden z nich ujawnił coś, co może być gigantycznym statkiem UFO, który pozostawał w okolicy Merkurego.

 

Film został wykonany dzięki sondzie SECCHI HI1-A. Być może mamy do czynienia z jakimś złudzeniem optycznym, ale jeśli nie to faktycznie trudno wyjaśnić, co właściwie ujawnił ten CME. Istnieją sugestie, że jeśli jest to obiekt to pozostawał w ukryciu korzystając z jakiegoś maskowania.

 

Strumień naładowanych cząstek przechodząc w tej okolicy mógł wywrzeć napór na ten obiekt, co zarysowało jego kształt. Czy mamy tu do czynienia z dowodem istnienia UFO czy też jest to zwykły psikus sprzętu do obserwacja otaczającego nas kosmosu? Decyzja, w co wierzyć pozostaje każdemu z osobna.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika barys

Lech troche racji masz ale

Lech troche racji masz ale weź pod uwagę to że my jesteśmy rozwinieci technologicznie  jak jestesmy , a nie koniecznie ktos inny (w co wieze ze jest gdzie indziej zycie i to bardziej zaawansowane technologicznie niz my!) musi być na naszym poziomie - inaczej , moze byc dajmy na to 5000 lat bardziej rozwiniety technologicznie niz my i takie kolosy latajace w przestrzen to dla nich nie problem :).Poza tym polecam ci abys sobie ogladnal przemowe Bob-a Deana (Dina nie wime czy dobrze napisalem wczesniej) ponoc jak lecieli na księżyc Usr-ańce to w drodze na ksieżyc sfotografowano 3 potezne obiekty ktore mialy wielkosc 3 lub 5 mil teraz nie pamietam :).Czy polecieli na księżyc to juz inna bajka - moze byli cos odkryli i film w studiu zrobili zeby nie bylo.... Swoją drogą ja wierze w to ze sami we wszechświecie nie jesteśmy i że są inni bardziej zaawansowani od nas pzdr :).../

Portret użytkownika lech

Nie będe się mądrzył na temat

Nie będe się mądrzył na temat tego błysku, bo nie jestem ekspertem. Pewnie istnieje bardzo proste wyjaśnienie, a zjawisko jest zupełnie naturalne i towarzyszy każdemu takiemu wyrzutowi energii ze słońca. Wiara w UFO jest dla mnie równie absurdalna jak w krasnoludki- wielu podobno widziało, rozmawiało, dotykało tylko cały czas namacalnego dowodu brak. Wszystkie pseudodowody okazują się mistyfikacjami zrobionymi dla zdobycia sławy lub pieniędzy( albo obu tych rzeczy jednocześnie), złudzeniami, naturalnymi zjawiskami albo nadinterpretacjami. Jak to kurcze jest że podobno na Ziemi roi się od kosmitów i jak do tej pory brak wiarygodnego dowodu. Przede wszystkim może się okazać że podróz liczona w latach świetlnych jest zwyczajnie technicznie niemożliwa niezależnie od posiadanej wiedzy i zasobów naturalnych. Najprawdopodobnie nigdy nikomu nie uda się polecieć tunelem czasoprzestrzennym na skróty i takie odległości trzeba pokonać za pomocą zwykłego napędyu lecąc tysiące lat. Dłużej niż istnieje cywilizacja na Ziemi. Dłużej niż istnieje Homo Sapiens. A wysłanie jednego małego statku będzie wielkim wysiłkiem dla całej planety ( nie mówiąc już o pojeździe wielkości połowy Merkurego czy całej floty badawczej lub inwazyjnej). Taki problem jest by wysłać ludzi na MArsa, a to ledwie pare minut świetlnych od Ziemi. Jak chcecie wysłać cokolwiek na najbliższą planetę poza ukłądem Słonecznym odległą miliony razy bardziej?

Portret użytkownika Pabloos

BRAWO, właśnie gościu odkrył

BRAWO, właśnie gościu odkrył coś takiego jak pole magnetyczne planety. Ziemia Właśnie dzięki takiemu polu opiera się wiatrom słonecznym. Cząsteczki radioaktywne wystrzelone ze słońca odepchnięte przez pole magnetyczne bomardują atmosferę na biegunach. I mamy wtedy piękną zożę polarną. Ziemia widziana z marsa zachowywała by się tak samo jak merkury.

Portret użytkownika micro

ogarnij się. Wiesz jak

ogarnij się. Wiesz jak wygląda magnetosfera? Odkąd to magnetosfera osłania drobny fragmencik zewnętrzny jednocześnie nie chroniąc "dobytku" czyli siebie?Gdzież tu sens i logika?

Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą - William Cooper

Portret użytkownika barys

Ja tu nie widze zadnego

Ja tu nie widze zadnego problemu , jesli jest (istnieje , rozwineła sie) jakas cywilizacja inna niz nasza to moze byc bardziej zaawansowana technologicznie niz nasza ! Poza tym nie wiem ludzie sa tak ułomni i nie dopuszczaja świadomości takiej ze nie jesteśmy sami we wszechświecie - po prostu infantylne myślenie na poziomie przynajmniej nastolatka ! Prawda jest taka ze nie zdajemy sobie tak naprawde sprawy co tam gdzies jest...Bo ogranicza nas technologia - mielibyśmy technologie do podróżowania dalej niż (w okół) naszej planety to moze i cos ciekawego bysmy odkryli. Znając zycie jesli cos by odkryli to i tak bysmy sie nie dowiedzieli :).Ps.Najprosciej jest kogoś ośmieszyć niz dopuscic , podkreslam dopuscic chociaz taka mysl ze cos tam moze faktycznie być !  Ja bym do ciebie napisal tak to lepiej ty zejdz na Ziemie otworz oczy lub troszke wysil te swoje szare komórk i pomyśl !  A nie tak jak cala ta cholota "Jestesmy tylko my i poza nami nigdzie indziej nie ma życia"

Portret użytkownika gash

"Jakiegoś maskowania" -

"Jakiegoś maskowania" - widzę, kolega jest specjalistą z dziedziny technologii pozaziemskich Biggrin Człowieku, zejdź na Ziemię  jeżeli chociaż trochę chcesz być brany serio bo na razie poziom tekstów tutaj zamieszczanych oscyluje pomiędzy kaczorem donaldem a komiksami o super bohaterach Smile

Portret użytkownika gość

Normalnego maskowania...nie

Normalnego maskowania...nie rozumiesz co to znaczy być zamaskowanym.Zjawisko jest bardzo ciekawe i jeżeli masz lepsze wytłumaczenie niż autor tekstu to je przedstaw a nie starasz się poniżyć autora. Onet lubi taki sposób dyskutowania. Gdybym był modem dostałbyś banana...

Strony