Stworzenie przypominające syrenę zarejestrowane w brazylijskiej rzece

Kategorie: 

Powyższe nagranie przedstawia obserwację dziwnej istoty wyglądającej na pół rybę - pół człowieka. Szamocze się ona w bliżej nieokreślonej brazylijskiej rzece i wygląda zupełnie niezwykle. Szczególnie rzuca się w oczy nietypowy ogon, który przynosi skojarzenia z wyobrażeniem zakończenia tułowia przez mityczne stwory zwane syrenami.

 

Syreny to istoty, które wedle mitów zamieszkują wybrzeża dalekich wysp. Są to humanoidy, nie wiedzieć dlaczego występujące w kulturze masowej jedynie jako kobiety. W przeszłości często spotykane były opowieści o tak zwanym syrenim śpiewie, który miał wabić zagubionych marynarzy. Mity z syrenami mamy również w Polsce, czego najlepszym dowodem jest symbol Warszawy.

 

W świecie naukowym istota taka jak syrena nie istnieje. Nic nam nie wiadomo o istnieniu stworzeń będących w połowie humanoidami a w połowie rybami. Gdy jednak zbierze się wszystkie podobne mity przekazywane z pokolenia na pokolenie w różnych kulturach, można dojść do wniosku, że w tych opowieściach muszą być jakieś elementy prawdziwe.

 

Znane są opowieści o humanoidach zwanych Ningen, których obecność potwierdzają liczni rybacy z wysp Japońskich. Być może różne kultury mówią o tych samych istotach, które żyją w głębinach i od czasu do czasu dochodzi do spotkań międzygatunkowych.

 

Powyższe nagranie może być przykładem takiego wydarzenia. Jest też oczywiście wiele przypadków zdań odrębnych i osoby analizujące to nagranie sugerują, że to nie żadna krypto istota, lecz młody waleń szamoczący się ze złapaną przez siebie rybę. Brzmi to dosyć przekonująco, ale zwolennicy tej teorii nie potrafią powiedzieć do jakiego gatunku miałby należeć ten domniemany młody wieloryb.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Q...

Nowy gatunek manata lub coś

Nowy gatunek manata lub coś do niego bardzo podobnego albo manat któremu płetwę ogonową uszodziła śruba napędowa.    Nie przepraszam za Wikipedię:   http://pl.wikipedia.org/wiki/Manatowate     "Manatowate, manaty, lamantyny, brzegowce (Trichechidae) – rodzina wodnych ssaków łożyskowych z rzędu syren. Zamieszkują przybrzeżne rejony zachodniej części Atlantyku, od Florydy po północną Brazylię oraz baseny Amazonki i Orinoko. Pojawiły się na przełomie eocenu i oligocenu na terenie Ameryki Południowej".  

Portret użytkownika observator

  Wszystkim sceptykom polecam

 
Wszystkim sceptykom polecam to co poniżej:
 
Informacje m.in. ze strony:
 
http://wszechocean.blogspot.ie/2013/01/syreny-w-mrokach-wszechoceanu.html
 

Szczątki tajemniczej istoty i jej broni

 
 
Kadry filmu wykonanego przez dwóch uczniów na pacyficznej plaży w USA, jest to incydent typu RV/CE0/UMH

 
 
Tutaj jest link dla zainteresowanych
http://www.filmweb.pl/film/Mermaids%3A+The+Body+Found-2012-657447#
 
opis filmu (2godz,)
Wiara w istnienie syren sięga zarania dziejów. Niektórzy twierdzą, że legendy mają w sobie ziarno prawdy. Grupa naukowców utrzymuje, że natrafiła na szczątki syrenokształtnego stworzenia. Dzięki użyciu nowoczesnych technik animacji komputerowej oraz autentycznych nagrań filmowych i fotografii udaje się zrekonstruować wygląd mitycznej pół-kobiety, pół-ryby. Autorzy programu próbują dociec także, dlaczego amerykańskie władze usiłują zatuszować sprawę odnalezienia szczątków morskiej istoty humanoidalnej.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

" observatorze"... Wyśmiałem

" observatorze"... Wyśmiałem ten naiwny filmik dawno temu, uzasadniając tą mistyfikację... A nie zadałes sobie pytania dlaczego "śledczy" zabronił chłopakom rozpowiadania o tym znalezisku?
Przeciez i tak by nikt im nie uwierzył prawda? 
A nie uważasz, że policjant zabraniając chłopakom mówic o tym wierzył w to, że oni go posłuchają?  Zwłaszcza to drgnięcie "rączki" syreny rozbawiło mnie do łez.....
No i sam filmikk... Juz nie musieli rozpowiadać bo filmik był....buhahhhaaa...

Portret użytkownika gość

"Powyższe nagranie

"Powyższe nagranie przedstawia obserwację dziwnej istoty wyglądającej na pół rybę - pół człowieka."
Do cholery Admin gdzie w tym nagraniu widać tego pół człowieka?

Portret użytkownika szybki lopes

No qrcze też szukałem tej

No qrcze też szukałem tej drugiej połowy; ale znalazłem tylko pierwszą połówkę Wink
Admin plis plis plis skończ z takimi pierdołami, bo nam portal na dziady zejdzie (albo całkowicie zejdzie).
No minus jak Batorego komin masz ode mnie. Biggrin
 

ossa jacta est Biggrin

Portret użytkownika Homo sapiens

Może to jakaś pozostałość ze

Może to jakaś pozostałość ze świata Noego gdzie prawdopodobnie robiono takie hybrydy...?
[..]Uczciwa ocena dowodów jasno wskazuje, że metoda określania wieku przy pomocy węgła 14C jest wysoce podejrzana. Wiarygodność metody węglowej W jakim stopniu można polegać na wieku określonym metodą węglową? Czy można przyjąć wiek publikowany w różnych artykułach naukowych za dokładny? Wielu naukowców twierdzi, że dokładność określania wieku substancji organicznych można przyrównać do dokładności szwajcarskiego zegarka. Przyjrzyjmy się kilku przykładom pozwalającym zakwestionować wiarygodność i dokładność
tej metody. Wiek żywych mięczaków określony za pomocą metody węglowej wyniósł 2300 lat.
 
2. „Nature" podaje informacje o próbie określenia wieku materiału organicznego znalezionego w piwnicy angielskiego zamku. Choć zamek ma 787 lat, wiek tej substancji ustalono metodą węglową na 7370 lat.
 
3. Świeżo zabitym fokom przypisano wiek 1300 lat. Wiek zmumifikowanych fok, martwych od 30 lat, określono metodą węglową na 4600 lat.[...]

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Aaliyah

Rzeczne delfiny są jednymi z

Rzeczne delfiny są jednymi z najrzadziej występujących na świecie zwierząt. Dotychczas odkryto ich tylko cztery gatunki - wszystkie są na światowej czerwonej liście gatunków zagrożonych. Żyją w Amazonce (Brazylia), Gangesie i Indiach (Indie i Pakistan), w Jangcy (Chiny) oraz w La Placie (Argentyna i Urugwaj).   Pozdrawiam

Portret użytkownika pako1205

Zdecydowana większość

Zdecydowana większość Użytkowników Monsterze,doskonale wie,co wrzuca w formie postów,jednak zdecydowanej większości Ty,sztywny jakiś taki-po prostu,zwyczajnie-nie akceptujesz,a w tym,jak zaznaczyłeś artykule,jedynie jedną wypowiedź.Nie każdy przecież ma naturę zapiętego na ostatni guzik.

Portret użytkownika pulsar

@alu Mnie to na delfina nie

@alu
Mnie to na delfina nie wygląda. Raczej na Tarpon atlantycki (Megalops atlanticus) lub na suma z rodziny Pimelodidae. [ang. Catfishes goliath] Piraíba, (Brachyplatystoma filamentosum) , osiąga około 3,6 m (12 stóp) długości. Sumy te znajdują się w Amazonii i Orinoko i w basenach innych tropikalnych wodach słodkich, oraz słabo zasolonych siedlisk w Ameryce Południowej.

http://en.wikipedia.org/wiki/Brachyplatystoma

Portret użytkownika Ewa

Hm, ja tu widzę tylko dużą

Hm, ja tu widzę tylko dużą rybę, która wpłynęła na płyciznę i szamocze się próbując się z niej wydostać.
To teraz częste zjawisko, że ryby i ptaki tracą orientację i trafiają nie tam, dokąd zmierzały.

Portret użytkownika plejadanin

To Leviatanie: morskie,

To Leviatanie: morskie, jaszczurcze stwory takie, jak „potwor z Loch Ness”. Loch Ness jest obszarem ukrywanej aktywnosci ufo. W okolicy dominuja szare widoki. Aliester Crowlay, satanista – Iluminat, zalozyciel OTO (Ordo Templi Orientis) twierdzil, ze jest w kontakcie z bestia z jeziora. Nabyl on rezydencje na brzegu jeziora, do ktorej pozniej przybyl Jimm Page, ktory gral m. in. z grupa muzyczna Led Zeppelin. Jimm Page posiadal tez wielka ksiegarnie oferujaca ksiazki o czarnej magii i czarach. Rasa Leviatanow bedac z natury stworem wodnym posiada konczyny w zaniku, lecz uzywa swoich duzych mocy psychicznych/ magicznych do manipulacji rasa ludzi. (Draconian)