Stworzenie przypominające syrenę zarejestrowane w brazylijskiej rzece

Kategorie: 

Powyższe nagranie przedstawia obserwację dziwnej istoty wyglądającej na pół rybę - pół człowieka. Szamocze się ona w bliżej nieokreślonej brazylijskiej rzece i wygląda zupełnie niezwykle. Szczególnie rzuca się w oczy nietypowy ogon, który przynosi skojarzenia z wyobrażeniem zakończenia tułowia przez mityczne stwory zwane syrenami.

 

Syreny to istoty, które wedle mitów zamieszkują wybrzeża dalekich wysp. Są to humanoidy, nie wiedzieć dlaczego występujące w kulturze masowej jedynie jako kobiety. W przeszłości często spotykane były opowieści o tak zwanym syrenim śpiewie, który miał wabić zagubionych marynarzy. Mity z syrenami mamy również w Polsce, czego najlepszym dowodem jest symbol Warszawy.

 

W świecie naukowym istota taka jak syrena nie istnieje. Nic nam nie wiadomo o istnieniu stworzeń będących w połowie humanoidami a w połowie rybami. Gdy jednak zbierze się wszystkie podobne mity przekazywane z pokolenia na pokolenie w różnych kulturach, można dojść do wniosku, że w tych opowieściach muszą być jakieś elementy prawdziwe.

 

Znane są opowieści o humanoidach zwanych Ningen, których obecność potwierdzają liczni rybacy z wysp Japońskich. Być może różne kultury mówią o tych samych istotach, które żyją w głębinach i od czasu do czasu dochodzi do spotkań międzygatunkowych.

 

Powyższe nagranie może być przykładem takiego wydarzenia. Jest też oczywiście wiele przypadków zdań odrębnych i osoby analizujące to nagranie sugerują, że to nie żadna krypto istota, lecz młody waleń szamoczący się ze złapaną przez siebie rybę. Brzmi to dosyć przekonująco, ale zwolennicy tej teorii nie potrafią powiedzieć do jakiego gatunku miałby należeć ten domniemany młody wieloryb.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Q...

Nowy gatunek manata lub coś

Nowy gatunek manata lub coś do niego bardzo podobnego albo manat któremu płetwę ogonową uszodziła śruba napędowa.    Nie przepraszam za Wikipedię:   http://pl.wikipedia.org/wiki/Manatowate     "Manatowate, manaty, lamantyny, brzegowce (Trichechidae) – rodzina wodnych ssaków łożyskowych z rzędu syren. Zamieszkują przybrzeżne rejony zachodniej części Atlantyku, od Florydy po północną Brazylię oraz baseny Amazonki i Orinoko. Pojawiły się na przełomie eocenu i oligocenu na terenie Ameryki Południowej".  

Portret użytkownika observator

  Wszystkim sceptykom polecam

 
Wszystkim sceptykom polecam to co poniżej:
 
Informacje m.in. ze strony:
 
http://wszechocean.blogspot.ie/2013/01/syreny-w-mrokach-wszechoceanu.html
 

Szczątki tajemniczej istoty i jej broni

 
 
Kadry filmu wykonanego przez dwóch uczniów na pacyficznej plaży w USA, jest to incydent typu RV/CE0/UMH

 
 
Tutaj jest link dla zainteresowanych
http://www.filmweb.pl/film/Mermaids%3A+The+Body+Found-2012-657447#
 
opis filmu (2godz,)
Wiara w istnienie syren sięga zarania dziejów. Niektórzy twierdzą, że legendy mają w sobie ziarno prawdy. Grupa naukowców utrzymuje, że natrafiła na szczątki syrenokształtnego stworzenia. Dzięki użyciu nowoczesnych technik animacji komputerowej oraz autentycznych nagrań filmowych i fotografii udaje się zrekonstruować wygląd mitycznej pół-kobiety, pół-ryby. Autorzy programu próbują dociec także, dlaczego amerykańskie władze usiłują zatuszować sprawę odnalezienia szczątków morskiej istoty humanoidalnej.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

" observatorze"... Wyśmiałem

" observatorze"... Wyśmiałem ten naiwny filmik dawno temu, uzasadniając tą mistyfikację... A nie zadałes sobie pytania dlaczego "śledczy" zabronił chłopakom rozpowiadania o tym znalezisku?
Przeciez i tak by nikt im nie uwierzył prawda? 
A nie uważasz, że policjant zabraniając chłopakom mówic o tym wierzył w to, że oni go posłuchają?  Zwłaszcza to drgnięcie "rączki" syreny rozbawiło mnie do łez.....
No i sam filmikk... Juz nie musieli rozpowiadać bo filmik był....buhahhhaaa...

Portret użytkownika gość

"Powyższe nagranie

"Powyższe nagranie przedstawia obserwację dziwnej istoty wyglądającej na pół rybę - pół człowieka."
Do cholery Admin gdzie w tym nagraniu widać tego pół człowieka?

Portret użytkownika szybki lopes

No qrcze też szukałem tej

No qrcze też szukałem tej drugiej połowy; ale znalazłem tylko pierwszą połówkę Wink
Admin plis plis plis skończ z takimi pierdołami, bo nam portal na dziady zejdzie (albo całkowicie zejdzie).
No minus jak Batorego komin masz ode mnie. Biggrin
 

ossa jacta est Biggrin

Strony