Syberyjska konferencja odkrywa prawdę o istnieniu Yeti

Kategorie: 

Mityczny Yeti, człekokształtna małpa rzekomo zamieszkująca góry w Azji podobno istnieje naprawdę. Tak przynajmniej twierdzi zespół naukowców zebrany w Rosji. Grupa międzynarodowych ekspertów po obradach na konferencji w Tashtagolu na terenie Rosji poinformowała, że są niepodważalne dowody na istnienie Yeti w Górach Shoria.

 

Konferencja została zorganizowana przez Gubernatora obszaru Kemerovo na dalekim wschodzie. Znajduje się on prawie 5000 km od Moskwy. W wydarzeniu brali udział specjaliści z USA, Kanady, Szwecji, Estonii i Rosji.

 

W trakcie konferencji potwierdzono, że Yeti jest najczęściej widywany w Himalajach, czyli w centralnej Azji. Region Kemerovo miałby mieć populację Yeti szacowaną na około 30 osobników. Władze twierdzą, że od lat terroryzują one mieszkańców wiosek. Niektórzy, z kryptozoologów a raczej hominologów ( poszukiwaczy zaginionych plemion humanoidalnych) twierdzą, że Yeti żyjące tam mogą być potomkami Neandertalczyków, którzy przetrwali tam mimo wyginięcia w Europie.

[ibimage==10660==400naszerokosc==none==self==null]

Yeti kradną bydło. Raisa Sudochakova, 82 letnia mieszkanka powiedziała, że widziała wysoką istotę pokrytą długimi brązowo szarym włosami, jak niedźwiedź. Jak twierdzi pani Raisa nie mógł to być niedźwiedź, bo po całym życiu spędzonym na Syberii umie to odróżnić. Poza tym stworzenie chodziło wyprostowane niemal jak człowiek. Eksperci twierdzą, że byłą to obserwacja młodego osobnika Yeti.

 

Naukowcy, jak twierdzą, są teraz w 95% pewni istnienia tego mitycznego gatunku człekokształtnego. Są w posiadaniu próbek sierści i mają wiele raportów o spotkaniach z tymi istotami. To, czego brakuje to kompletny szkielet, jego brak a także brak jakichkolwiek elementów układu kostnego jest najsilniejszym argumentem przeciwko istnieniu tego mitycznego gatunku.

 

 

Źródłohttp://climbing.about.com/b/2011/10/13/yeti-evidence-found-in-russia.htm

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)