Szwajcarscy naukowcy rozwikłali zagadkę czucia obecności duchów

Kategorie: 

Poczucie tego, że człowiek odczuwa obecność duchów, wynika z funkcjonowania mózgu – twierdzą szwajcarscy naukowcy, pisze The Telegraph.

 

Szwajcarscy badacze byli w stanie dowiedzieć się, jaka część mózgu tworzy poczucie obecności złych duchów. „Ludzie mówią, że czują obecność ducha, ale go nie widzą. Upierają się jednak, że wyraźnie czują jego obecność” – mówi dr Giulio Ronini, pracujący w Ecole Polytechnique Federale de Lausanne (EPFL).

Zdaniem Roniniego, to uczucie często występuje u ludzi w sytuacjach ekstremalnych, u alpinistów i odkrywców, a także u osób z chorobami neurologicznymi. Badacze twierdzą, że to odkrycie może pomóc w zrozumieniu charakteru licznych chorób neurologicznych, takich jak schizofrenia.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika czarny

CzŁowiek może także odczówać

CzŁowiek może także odczówać obecność drugiej osoby w taki sam sposób jaki i bytów wyższych. Ponieważ i człowiek i duchy mają swoją wibracje, która jest wyczuwalna.  Raz na mojej siostrze został przeprowadzony eksperyment przeze mnie Biggrin Ona oczywiscie była niczego nie świadoma. Ja się schowałam , a ona po chwili zaczeła się pytać: "jest tu kto" "nie strasz mnie" . Było widać w jej oczach strach i nie wytrzymała chciała wyjść z tego pomieszczenia kiedy ja się jej pokazałam...
A co do tych naukowców to nie rozumiem na jakiej podctwawie ten ktoś miał odczówać obecność... To tak jak i z moją siostrą kiedy by wiedziała, że jestem w jej pomieszczeniu to by nie zaragowała. 

Portret użytkownika WR

Mnie też w 1985 r.Pani mgr

Mnie też w 1985 r.Pani mgr podczas egzaminu z psychologi przekonywała ze zwierzęta nie myślą a działają intuicyjnie jak żałowałem gdy kilka miesięcy po tym w czasopiśmie czytałem opis doświadczenia z pszczołami jak to ustawiono pojemnik z miodem owad przyleciał 3 razy zmiejszono o 1/5 odległośc i tak 3 za 4 nie zmieniono owad przyleciał tam gdzie powinien być pojemnik ,nie było więc wrócił tam gdzie był poprzednio  więc co nie tylko myśli ale i umie liczyć ?

Portret użytkownika Io600

 Naukowcy starają się

 Naukowcy starają się wszystko zracjonalizować, dlatego taki eksperyment jest nie nam, a im potrzebny do tego, żeby ich światopogląd był pełniejszy o takie, a nie inne wnioski. Każdy żyje we własnym świecie, więc niech robią te swoje eksperymenty, byle za swoje własne pieniądze.

Portret użytkownika Kazek12

Odczuwanie istot

Odczuwanie istot niewidzialnych dla naszej percepcji, to właśnie poszrzanie naszej percepcji metodami technicznymi, a oni wzięlisie za manipulowanie mózgiem człowieka do swoich celów.

Portret użytkownika baca

na filmie niestety nie udało

na filmie niestety nie udało mi się zauważyć ani obecnosci "szwajcarskich naukowców"
ani obecności duchów...
zawiodłem się i rozczarowałem...
naukowców tam nie ma bo od 500 lat czyli od chwili zbudowania zegara z kukułką oni tak naprawdę nie wymyslili już niczego
a duchów tam nie ma bo tam siedzą same bezduszne skur.... cała finansowa mafia...
i to chyba dlatego na filmie udało mi się zaobserwować bardzo podejrzane ruchy żyda... bo żydem on jest na tysiąc procent - to pewne jak w szwajcarskim banku...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Q...

Ble, ble, ble. Trywializują a

Ble, ble, ble. Trywializują a tak naprawdę nic nie wiedzą.  Jak to możliwe że widzi się przyszłość, tak jakby się oglądało w ułamku sekundy film a potem to samo staje się rzeczywistością, po pewnym czasie?.  Albo gdy przez głowę przebiega myśl o czymś co się staje za jakiś czas?. Czy odbiera się wołanie od kogoś kto tylko myśli o tobie?.   To też tylko praca samego mózgu bez połączenia z "zewnętrzną siecią informacyjną"?. A co do duchów... co z przypadkiem gdy ducha widać jak na dłoni?. Może to... opętanie a może kwestia genetyki i stopnia uwrażliwienia na sygnały z najbardziej prawdopodobnej przyszłości?.   Połączenie z samym sobą przez czas i przestrzeń?.   Kłania się teoria wszechświata jako czarnej dziury gdzie wszystko zajmuje tą samą "przestrzeń".   "Błędne interpretacje teorii względności, cz. 4 - dr Zbigniew Osiak - 4.11.2014"  http://youtu.be/9Zi3xvyGsOM