Tajemnicza kula ognia nad Anglią

Kategorie: 

Luty charakteryzował się dużą ilością obserwacji wolnych kul ognia pojawiających się praktycznie na całym świecie. Obserwacje zwykle trwają kilka sekund i głównie dzięki czasowi trwania pojawiają się nagrania tych zjawisk. Właśnie mamy kolejny przypadek wolnego przelotu materiału kosmicznego, tym razem nad Anglią.

 

Jak podają raporty policyjne, otrzymano setki połączeń od świadków zgłaszających ogromną pomarańczową kulę lecącą na nocnym niebie. Opisy najczęściej oscylują wokół "Pomarańczowego ognia" i "Pomarańczowego jaśnienia". Doniesienia były przyjmowane przez policję w północnej Anglii i Szkocji, w sobotę.

 

Michelle Thornton, z Birmingham, powiedziała: „to była najbardziej zaskakująca obserwacja na nocnym niebie w całym moim życiu". Astronomowie nie mogą jeszcze z całą pewnością powiedzieć czy był to meteoryt, bo obiekt w pewnym momencie zmienił trajektorię.

[ibimage==12358==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Przedstawiciel Royal Obserwatorium w Greenwich, powiedział, że w ciągu 30 lat obserwacji, kul ognia ta jest najbardziej niesamowita, jaką widział. Astronomowie próbują to tłumaczyć przelotem przez rój, ale nie są pewni.

 

Główne pytanie wywołują zmiany w trajektorii obiektu, a także prędkość tego ruchu. Astronomowie wyrażali się bardziej ostrożne twierdząc, że to "być może nie był meteoryt." Świadkowie również zwracali uwagę policji i obserwatorom astronomicznym, że obiekt nie wyglądał jak meteoryt a raczej jak rakieta, ale jego rozmiar i trajektorię po prostu nie pasowała do tej wersji.

 

Jeśli to nie był meteoryt i to coś zmieniało trajektorie to, kto wie czy po prostu nie obserwowano wejścia w atmosferę jakiegoś sterowanego pojazdu. Biorąc pod uwagę ilość posiadanych informacji tajemniczą kula może być zarówno efektem jakiegoś wojskowego eksperymentu jak i masową manifestacją UFO.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Cosiek

Aha, wczoraj około godziny

Aha, wczoraj około godziny 18h (mieszkam w Jeleniej Górze, która jest otoczona górami) widziałem w oddali będąc w parku błyszczące światło na jednym ze szczytów górskich. Trwało z 10 minut i znikło.

Portret użytkownika Kloto

Witam. Kula ognia była

Witam.Kula ognia była widoczna na niebie nad Manchesterem wczoraj (3.03.2012) około godziny 21.40. Nie wiem na ile różnił sie czas jej obserwacji nad innymi miastami Wielkiej Brytanii.

Portret użytkownika Kloto

Witam. Kula ognia była

Witam.Kula ognia była widoczna na niebie nad Manchesterem wczoraj (3.03.2012) około godziny 21.40. Nie wiem na ile różnił sie czas jej obserwacji nad innymi miastami Wielkiej Brytanii.

Portret użytkownika awa

dzisiaj - 04/03/2012

dzisiaj - 04/03/2012 widziałam taką kulę. Pomyślałam najpierw że to ktoś na lotni (tym bardziej  ze dzisiaj nad moją miejscowością latał taki nawiedzony). Godzina była jednak późna bo ok 19.30, ciemno i chyba nie najlepsze warunki do takich sportów. Myślę, że nawet nie wolno latać nocą. Pod uwagę biorę jakiś chiński lampion ale on chyba w górę by leciał a nie torem prostym z północy na południe! samolot to nie był bo kula była dużo niżej niż tor lotu samolotów. Samoloty widzimy jako światełka w górze a nie jak kule światła. Nadmienię że obserwowałam to z 10 letnią córką i obie byłyśmy zdziwione. Co to mogło być?

Portret użytkownika Raffi5000

Mieszkam w Szkocji i

Mieszkam w Szkocji i obserwowałem wczoraj niebo w poszukiwaniu Marsa i Wenus...ale nie dane mi było zobaczyć tej kuli ognia. Dlatego zapytuję, dlaczego nie podajecie ani dnia, ani godziny zdarzenia ?! Któryś raz z kolei się z tym spotykam, że mówicie o jakiś zdarzeniu a ciul wie kiedy i o jakiej godzinie. To chyba jedna z naistotniejszych informacji opisywanych zdarzeń, nie ?!!pzdr

Wszystkim jest energia, nawet masą...a nawet przede wszystkim...

Strony