Tajemnicze kręgi i obserwacje UFO w okolicach Głuszycy w Górach Sowich

Kategorie: 

Innnemedium.pl dotarło do ludzi, którzy obserwują tajemnicze obiekty pojawiające się sporadycznie na trudnodostępną górą Soboń w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. O tych niesamowitych wydarzeniach opowiedzieli nam mieszkańcy Głuszycy.

 

Jasno świecące obiekty widywane są tu często przez ludzi mieszkających na końcu wsi w okolicach Ośrodka Turystycznego „Pod Soboniem”. Mieszkańcy nie rozpowiadali tych historii do czasu, kiedy na Soboniu pojawiły się tajemnicze kręgi o średnicy 20 – 25 metrów. Bywa, że bardzo dobrze widać je zimą, gdy przykrywa je warstwa śniegu. Co ciekawe można je także wypatrzeć na satelitarnych mapach Google…

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że miejsce to jest wyjątkowe ze względów historycznych. Podczas drugiej wojny światowej w latach 1943 – 1945 Niemcy przeprowadzili tam operację Riese (Olbrzym). Kryptonim Riese należy kojarzyć z największym projektem górniczo – budowlanym hitlerowskich Niemiec. Wówczas pod ziemią w Górach Sowich powstały potężne bunkry i obiekty wojskowe.

 

W Górze Soboń (niem. Ramenberg) w Masywie Włodarza znajdują się sztolnie wykonane według nazistowskich projektów. Rozbudzają one wyobraźnię poszukiwaczy skarbów i miłośników historii. Wejścia do nich strzegą masywne, solidnie wykonane budowle.

 

 

Tereny te po dziś dzień odwiedzane są przez „wiekowych” turystów z Niemiec, a miejscowi mówią, że nie chodzi tylko o podróże sentymentalne. Pan Jacek, który rozmawiał z Innemedium.pl uważa, że wizyty UFO, tajemnicze kręgi na Soboniu oraz operacja Riese są ze sobą nierozerwalnie złączone.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Piotrek

ja mieszkam we wałbrzychu i

ja mieszkam we wałbrzychu i czesto miedzy godzina 22 a 00 widac jak od strony "" zagorza slaskiego"" w kierunku chełmca leca szare obiekty,tylko raz widziałem ze pulsował kolorowym swiatłem. obserwacji dokonuje na strefie przemysłowej na samym szczycie ulicy uczniowskiej. probowałem nagrywac kamera ale niestety nie widac dobrze. jesli ktos ma dobry sprzet to polecam sie wybrac na strefe. 

Portret użytkownika A-ta

Pankracy :) Pan Darek

Pankracy Smile
Pan Darek Kwiecień w te kwestie już dawno wmieszany. Można mieć zastrzeżenia do pewnych jego teorii i wniosków i sposobów działania. Nie zmienia to jednak faktu, że Człowiek posiada ogrom informacji na ten temat i drogą przesiewu na poziomie swojej własnej wiedzy, inteligencji oraz wiary/intuicji - naprawdę mozna się od niego wiele, baaaardzo wiele dowiedzieć - faktów - nie bajek.
To że Pan Darek może ma nieco przerosniete odczucia dyskredytowania jego osoby i w tym obszarze zachowuje się nieco nadaktywnie, nie znaczy, że wszystko o czym mówi, nalezy traktować z przymrużeniem oka. Własnie taki cel mają owe nagonki i ataki - cel osmieszenai jego osoby i troszkę szkoda, że Pan Darek reaguje zamiast olewać przysłowiowym ciepłym moczem i idalej robić swoje.

Portret użytkownika kolo21

Stary post, ale ciul odpiszę.

Stary post, ale ciul odpiszę. Gościa zamknęli za niby jakieś wałki. Hejt w necie poszedł straszny na niego, że oszust itp. A moim zdaniem, poszedł siedzieć za promowanie pewnej książki o masonach. Za dużo memlał jęzorem to go ujeba. Myślałem że facet to zwykły czubek, ale aresztowanie jego osoby, zmieniły moję podejscie do niego. Radio para coś tam, jechało swojego czasu, strasznie na niego. Teraz jadą na ZNZ i IM.

kolo21

Portret użytkownika Natenczas Wojski

Jaka szkoda, że  JARECKI już

Jaka szkoda, że  JARECKI już nie żyje. Ten by miał co opowiadać! On wiedział chyba wszystko o Riese, gdyż sam tam pracował jako członek załogi/personelu. A o miejscowym UFO mawiał: "Oni tu wciąż jeszcze latają".

Portret użytkownika Ata

Paweł :) do Chełmca masz

Paweł Smile
do Chełmca masz równiez blisko;
w tamtych okolicach też można sporo zaobserwowac, jesli ma się duzo czasu;
ja osobiście widzialam tylko kilkukrotnie dziwne obiekty lecące nad wałbrzychem od strony chełmca własnie; zmieniały szybkość i tor lotu;
w kazdym przypadku był to czas około godziny 23ej;

Portret użytkownika wuwka

Ostatnio nad Olsztynem

Ostatnio nad Olsztynem widziałem obiekt który leciał, po czym zatrzymał się i zmienił kierunek. Powidziałbym, że to samolot ale nie. Obiekt się "rozjaśniał i ściemniał".

Portret użytkownika ArDoR

Typowe ślady po

Typowe ślady po przyziemieniach NOLi. Najwyraźniej powstaje jakieś naprężenie i ucisk gruntu, który ma większą gęstość i pojemność cieplną. Dlatego zimą te miejsca głębiej się zamrażają i śnieg dłużej tam leży nieroztapiając się przy wahaniach temperatury powietrza.
Osobiście widziałem takie ślady ale będące wynikiem działalności człowieka.. chodzi o zruszoną ziemie wykopami, lub uciśniętą ziemie kołami samochodu. W obu przypadkach śnieg inaczej się zachowuje.
Na marginesie fajna metoda poszukiwania miejsc gdzie chętnie ląduje UFO.
Ciekawe jednak co tam takiego jest zajmującgo że tak często oni lądują... ? warto było by się przyjżeć temu miejscu bliżej i dłużej. Może jakiś monitoring?
 

Strony