Tajemniczy rozbłysk na powierzchni Księżyca

Kategorie: 

Okazuje się, że nawet niewielki teleskop jest w stanie wykonać bardzo interesujące zdjęcia. Tym razem celem obserwacji 700 mm refraktora był Księżyc i udało się zobaczyć coś zdecydowanie niezwykłego, wygląda to jak zjawisko rozbłysków księżycowych znane jako TLP.

TLP to angielski skrót od Transient Lunar Phenomenon i określeniem tym nazywa się anomalie księżycowe. Nazywa się tak niezwykłe incydenty, gdy na powierzchni srebrnego globu dostrzegane są dodatkowe światła. Długo uważano, że te rzekome błyski to wymysły, ale potem potwierdzono, że takie zjawisko rzeczywiście ma miejsce.
[ibimage==20525==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Źródło: YouTube

Bardzo możliwe, że w tym konkretnym przypadku to własnie TLP a nie jakieś UFO. Nie oznacza to bynajmniej, że możemy ten fenomen uznać za wyjaśniony, ponieważ nikt naprawdę nie wie co to takiego to TLP. Wiadomo tylko, że zaobserwowano już tysiące takich zdarzeń. Część z nich może być wywołana aberracjami atmosferycznymi, ale jest mało prawdopodobne, aby dało się tak wyjaśnić wszystkie tego typu incydenty.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ArDoR

Dziwny ten lot, albo UFOnauci

Dziwny ten lot, albo UFOnauci zdrowo popili i takie beczki kręcili... albo to był najzwyklejszy nietoperz, który kluczył wyłapując ćmy i komary... w końcu film opublikowany w czerwcu, i filmowany noktowizorem, więc każdy ciepły obiekt mógł dać taki zapis...
Co nie zmienia faktu że UFO się tam cały czas kręci i w podczerwieni można je dostrzec... jednak żadne pojazdy pozaziemskie takich nieskoordynowanych ruchów nie wykonują - to sprzeczne z celem w jakim się tu pojawiają.

Portret użytkownika marioti

A ktoś patrzył w innym

A ktoś patrzył w innym kierunku niż tylko na tą migoczącą plamkę?
Więc popatrzcie w górę, od środka księżyca (mniej więcej 1/3 wysokości od środka). Jest tam podobnej wielkości jaśniejszy grunt, on też migocze, w ten sam sposób co wskazane miejsce. No, może jest trochę jaśniejsze, ale wg mnie wynika to z samego miejsca, bo jest bardziej oświetlone przez słońce, a tamto znajduje się w większym cieniu, stąd lepszy kontrast.
Takich punktów można doszukać się więcej.
W każdym razie wg mnie to jest jakieś zwykłe pomieszanie ograniczonych możliwości samej matrycy kamery i ruchów mas gazów naszej atmosfery (bo przecież obserwacja wykonana jest z Ziemi)

Portret użytkownika DYING BR33D

Przepraszam że nie w temacie

Przepraszam że nie w temacie ale W końcu! Przed wczoraj byłem świadkiem obserwacji UFO:) Wielkie pulsujące światło unoszące się nad blokiem.Trwało to ok minuty po czym znikło i pojawiło się ponownie jakieś 200m dalej i leciało jakieś 90stopni w górę z dużą prędkością.Nagrałem całe zdażenie,ale nie warto tego publikować bo jest bardzo słabej jakości ( lg bali gm 360 ) Słaby ma aparat  niby 5mpx. Pozdrawiam

Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują.             
  

Strony