Tankowanie UFO czy po prostu protuberancja?

Kategorie: 

Dwa dni temu informowaliśmy o początku czegoś, co wyglądało na wir plazmy skierowany do jakiegoś sferycznego obiektu. Teraz pojawił się film przedstawiający to "tankowanie". Proszę zwrócić uwagę na lewą dolną część Słońca.

 

Ten sferyczny kształt jest bardzo wyraźny i nikt nie neguje, że go widać. Różne są tylko interpretacje. Dla zwolenników teorii UFO jest to dowód na to, że coś tankowało z naszego Słońca, prawdopodobnie paliwo potrzebne do napędu. Zatwardziali sceptycy stwierdzają z kolei, że to zwykły twister na Słońcu a sferyczne zakończenie jest efektem naturalnym.

[ibimage==12504==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Powyższy film wydaje się jednak potwierdzać teorię, że coś faktycznie odleciało po tym "tankowaniu", ale znowu dla jednych odleciało UFO a dla drugich protuberancja. Faktem jest, że właśnie wtedy doszło do protuberancji, plazma urwała się i odleciała w przestrzeń.

 

Z tym, że ponownie to mogła być tylko protuberancja albo była ona skutkiem zakończenia tankowania jak przy odpinaniu węża z gazem płynnym przymocowanego do samochodu. Którą wersję wybieracie?

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika UFO1947

Może nie jestem takim znawcą

Może nie jestem takim znawcą ale gdyby ten statek był protubernacją to nie powinien szybciej odejsc od słońca, a nie jeszcze 2,5 sekundy być tam i pozatym gdyby to była protubernacjato plazma powinna odlecieć wolniej.(jeśli ktos o tym mówił w komentarzach to przepraszam)

Portret użytkownika Sahara

Będę polemizowała z panem

Będę polemizowała z panem gashem co do tego czy jest to zwykłe zawirowanie plazmy czy może jednak tankowanie.Dlaczego uważam, że przedstawione tu jest swego rodzaju tankowanie a nie zwykły wir? Pan marioti udostępnił nieco dłuższy filmik więc na nim oprę swoje obserwacje.1. Jak zapewne widać korona słoneczna swobodnie przechodzi w przestrzeń kosmiczną. W miejscu domniemanego tankowania, jest ona wyraźnie "ostra" tak jakby było tam coś co ją przesłania i przeszkadza w swobodnym oddalaniu się. Widoczny na filmie kształ jest wyraźnie zaokrąglony, podobny do fragmentu kuli. Dla wygody będę dalej używała nazwy "kula".2. Zanim kula oddali się od fotosfery sprawia wrażenie "zasysania" korony słonecznej w kilku miejscach, zanim ostatecznie ukształtuje się jeden wyraźnie ciemny lej wychodzący z fotosfery i kończący się w kuli.   3. Na końcu filmu widać iż kula oddala się od Słońca ciągnąc za sobą przez krótką chwilę ciemny lej, który odrywa się od powierzchni Słońca. Podobną analogię można znaleźć w tornadach. Tam leje kształtują się i  "schodzą" w dół, po czym po wyczerpaniu swojej energii "odrywają się" od powierzchni Ziemi i nikną. Zauważcie również ciekawą falę, jak zauważył Seba, jaka rozchodzi się po powierzchni PO odlocie kuli. Podobnie zachowuje się powierzchnia wody gdy z niej coś wyciągniemy.4. Osoby interesujące się w minimalnym chociaż stopniu otaczającym go światem wiedzą, że plamy na Słońcu pomimo tego, że są ciemne i zgodnie z logiką powinny być chłodniejsze,a co za tym idzie powinny mieć niską energię, w rzeczywistości dysponują dużo wyższą energią niż jasne miejsca w chromosferze i uwalnianą ją w wyniku wybuchów.Jako mieszkańcy Ziemi, którzy dopiero rozpoczęli ekspansję w kosmos, za przeproszeniem g....o wiemy o fizyce kosmicznej. Proszę mi teraz udowodnić, że to NIE BYŁ domniemany statek obcych, którzy w swoim pojeździe używają jako paliwa bardzo wysokoenergetycznych cząsteczek zbieranych z chromosfery Słońca.     

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

..Przepraszam, że się

..Przepraszam, że się wtrącę...Dowód jest prosty... Brak Ci wiedzy na ten temat, więc możesz przedstawiać swoje wyłącznie domysły i nie możesz żądać udowodnienia iż nimi nie są. To tak jakbyś była w urojonej ciąży i żądałabyś dowodu że jesteś w rzeczywistej.. ( bo urojoną udowodnić można niezbicie) Ja dopuszczam wszelkie prawdopodobne rzeczywistości, biorąc pod uwagę niedoskonałość mojej wiedzy... Ale nie mogę żądać definicji tych dopuszczeń jako poglądów... bo nimi nie są. Inaczej rzecz biorąc mam prawo wyłącznie do prezentowania  możliwości wariantów rzeczywistości nie jako tezy, lecz zagadnienień filozoficznych.Tak samo możliwe jest, że nie jesteśmy sami w kosmosie, jak możliwe, że jesteśmy...Tak naprawdę, sytuacja absolutnego odizolowania III stopnia ( przeciwieństwo kontaktu III stopnia), powoduje, że nasze przypuszczenia nie mają żadnego wpływu na otaczający świat, ani na osiągnięcia, czy porażki, dokąd nie wyzwolimy się spod jarzma niewiedzy, niezależnie od poziomu wyksztalcenia i pochodzenia...A nie wyzwolimy się nie dlatego, że ktoś ukrywa przed nami prawdę... tylko dlatego, że nie potrafimy tego udowodnić... Czy jasno określiłem co prezentujecie na tym ( i innych) forum?Domniemania, domysły, religie ogólnie rzecz ujmując..podsycane banialukami medialnymi, bez żadnego naukowego pokrycia... Nie poglądy...

Portret użytkownika Sahara

Przepraszam bardzo, ale ani

Przepraszam bardzo, ale ani jedno Twoje zdanie, Maximusie, nie odnosi się do mojego postu. Po prostu lejesz wode, na dodatek nie na temat. Skąd wiesz, że nie posiadam dostatecznej wiedzy na temat który opisałam? Znamy się? Piłeś ze mną w barze? Czy może w jakikolwiek inny sposób poinformowałam Cię kim jestem?Nigdzie nie zaznaczyłam, że WIEM, że jest to statek obcych. Opisałam tylko dokładnie to, co widzę na konkretnym filmie. A napisałam wyraźnie, że zaprezentowany filmik wg mojego zmysłu wzroku, przedstawia domniemane tankowanie statku przedstawicieli obcej cywilizacji, posiadających na tyle wysoko rozwiniętą technologię iż pozwala im ona korzystać z zasobów energetycznych naszej gwiazdy dziennej.Wzrok mam jeszcze dobry, zaćmy ani jaskry nie mam, w każdym razie nic mi o tym nie wiadomo.Opisuję to co widzę nie przyjmując niczego na wiarę, bo nie po to całe życie gromadzę swoją wiedzę, żeby teraz nie móc jej wykorzystywać. Nauka akademicka nie ma nic do tego, bo znam wielu mgr-ów, którzy nie potrafią powiedzieć ile planet krąży wokół Słońca. Nie przeszkadza im to jednak wywyższać się ponad innych tylko dlatego, że w którymś momencie swojego życia napisali i obronili jakąś pracę zgodną z aktualnym widzimisię swojego promotora. Właśnie przez takich, pożal się boże, "magistrów", dzieciom w szkole wbija się do głów ciemnotę, że Egipcjanie za pomocą miedzianych nożyków, wybudowali piramidy i wykuli w skale Sfinksa.

Portret użytkownika Angelus Maxiumus Rex

Chyba nie zrozumiałaś co

Chyba nie zrozumiałaś co piszę... A piszę w odpowiedzi na Twoje " ...prosze mi udowodnić..." Jasne dla myślących rozumem, a nie inaczej... Nie można udowodnić kobiecie z ciążą urojoną, że jest w rzeczywistej... chyba jest to logiczne... Dlatego nie można żądać od czytelników udowodnienia tego co nam się wydaje..., że nam się nie wydaje... Wiedzy na ten temat nie masz żadnej i nie muszę pić z Tobą w barze, by być o tym przekonanym... - pozdrawiam

Portret użytkownika Sahara

Ciąża urojona charakteryzuje

Ciąża urojona charakteryzuje się występowaniem urojeń, w których kobieta jest przekonania, że jest w ciąży, jednak w odróżnieniu od ciąży rzekomej nie występują żadne zmiany somatyczne w organizmie, a zaburzenie ma jedynie charakter zaburzeń myślenia.Ciąża rzeczywista okres od zapłodnienia do porodu. Cóż, kobiecie z ciążą urojoną (czyli wymyśloną przez nią samą) raczej da się udowodnić, że jest w rzeczywistej Biggrin Pewnie dlatego, że od kilkudziesięciu lat stosuje się pewne magiczne urządzenie przez, jak Ty to okresliłeś "myślących rozumem" ludzi, zwane USG. Jeśli chcesz mogę wyjaśnić Ci sposób działania tego przyrządu pomimo tego, że nie jestem lekarzem.Chyba zaplątałeś się w swoje własne płyciuchne i nieprzemyślane tłumaczenia Wink Na drugi raz lepiej zajrzyj do słownika i sprawdź znaczenie pojęć, których masz zamiar użyć. Ach, i na drugi raz zamiast wyrywać słowa z kontekstu przeczytaj uważnie co ktoś pisze. Wyraźnie napisałam że chodzi o "domniemany" pojazd kosmiczny, a nie, że to na 100% jest UFO.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... Zastanów się nad tym co

... Zastanów się nad tym co napisałaś... "Cóż, kobiecie z ciążą urojoną (czyli wymyśloną przez nią samą) raczej da się udowodnić, że jest w rzeczywistej" - przecież to jest bez sensu...Można jej udowodnić, że    n i e    j e s t    w c i ą ż y    a nie, że jest w "rzeczywistej... do cholery...Po za tym występują typowe  zmiany somatyczne... rośnie brzuch ( zbiera się woda), zatrzymuje się miesiączka...Nie dość, że nie znasz się kompletnie na tematach tego forum, to nawet nie znasz się na kobiecych osobliwościach... Cóż..w końcu jesteś tylko ... kobietą... ( 100 minusów proszę...) i błagam...przestań wierzyć i zacznij myśleć...Zacznij się bać tego co ziemskie, a nie kosmiczne...

Portret użytkownika NIKT

Droga Saharo, Ty tu

Droga Saharo, Ty tu polemizujesz z Gashem, wiec przepraszam ze sie wtrace, lecz chce Tobie powiedziec ze widze TO tak samo jak i Ty. Masz 100 % racji i podpisuje sie DUZYMI LITERAMI pod Twym postem.

Serdecznie pozdrawiam.

[ibimage==13879==Oryginalny==none==self==null]

Strony