Trzęsienie ziemi z marca 2011 mogło być wywołane sztucznie

Kategorie: 

Pojawiła się właśnie osobliwa teoria odnośnie wydarzeń z 11 marca 2011. Jak wiemy doszło wtedy do ogromnego kataklizmu, który wywołał wielkie fale tsunami, które zalały dużą część obszarów przybrzeżnych w Japonii. Teraz pojawiła się teoria wedle, której nie doszło tam do trzęsienia ziemi, ale do kontrolowanych eksplozji ładunków jądrowych dużej mocy.

 

W pierwszym momencie brzmi to jak niedorzeczność, ale posłuchajmy argumentów zwolenników tej teorii. Jako podstawowy przykład potwierdzający, że z tym trzęsieniem ziemi jest coś nie tak jest podawany fakt braku rozległych zniszczeń budowli, pomijając te spowodowane przez tsunami.

 

Gdy porówna się skutki trzęsienia ziemi o magnitudzie 6.8 w skali Richtera, które 17 stycznia 1995 roku uderzyło w Kobe do tego z 11 marca to nie sposób nie zgodzić się, że skala zniszczeń w przypadku tamtego trzęsienia była nieporównywalnie większa niż w przypadku marcowego kataklizmu.

 

Trzęsienie z marca miało magnitudę 9.0 w skali Richtera a epicentrum znajdowało się 70 km od wybrzeża Japonii. Trzęsienie spowodowało kilkunastometrowe fale tsunami, które jak widać na licznych filmach, uderzają w niezniszczone budynki.

 

Zwolennicy tej teorii wskazują, że trzęsienie ziemi o magnitudzie 9 w skali Richtera było 100 razy większe od tego z Kobe. Teoretycznie powinno dokonać zniszczeń w promieniu 1000 km. Powinny być zburzone domy i inne struktury. Gdy oglądaliśmy fale tsunami wdzierające się w ląd nie widać było rozległych zniszczeń. Dokonało ich dopiero tsunami.

 

Według zwolenników tej osobliwej teorii cały kataklizm japoński był zaplanowany po to, aby ukarać Japonię za jej zaangażowanie w irańskim programie atomowym. Jako dowód podają oni fakt, że gdy w Fukushimie próbowano zrestartować system operacyjny sterujący automatyką nie udało się to. Potem ustalono, że system był zainfekowany wirusem Stuxnet, który powstał prawdopodobnie w Izraelu a był wykorzystany w przeszłości w celu unieruchomienia lub spowolnienia irańskiego programu atomowego.

 

W przeszłości pojawiały się już teorie, że te wstrząsy z 11 marca wywołał słynny HAARP. Dowodzić tego miało podgrzewanie się jonosfery na kilka dni przed trzęsieniem. Ta teoria wnosi jednak spiskowość na nowy poziom. Część argumentów stosowanych przez zwolenników tej teorii można łatwo zbić. Trzęsienie w Kobe wystąpiło pod miastem i to na niewielkiej głębokości. Przy takim zbiegu czynników zawsze mamy do czynienia z rozleglejszymi zniszczeniami, dobrym przykładem takiego zjawiska jest to, co wydarzyło się na Haiti.

 

Jak tez wytłumaczyć tysiące wstrząsów wtórnych? Czy to już były naturalne wstrząsy i tylko główny był sztuczny? Wydaje się to dziwne, ale zwolennicy tego wyjaśnienia twierdzą, że sztuczny wstrząs był wyzwalaczem następującej potem aktywności sejsmicznej.

 

Argument, że próbowano ukarać Japonię za zaangażowanie w Iranie też jest mocno naciągany. Czy USA nie miało innych możliwości wywarcia wpływu na podległy sobie kraj? Pomijając wszelkie za i przeciw w stosunku do takiej teorii spiskowej warto przynajmniej wiedzieć, że takie wątpliwości istnieją. To czy ktoś uwierzy w taką teorię pozostaje indywidualną sprawą każdego z nas.

 

 

Źródłohttp://beforeitsnews.com/story/1743/072/www.jimstonefreelance.com/fukushima1.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika kris

Może rosjanie załatwili

Może rosjanie załatwili Japonię , ponieważ to się stało zaraz po tym jak  Japonia zaczęła mówić o zwrocie wysp kurylskich i nagle to się uciszyło i rosjanie zaczęli przesyłać większe ilości gazu do Japoni .

Portret użytkownika FuuBBu

Ehh... wybuchy jądrowe

Ehh... wybuchy jądrowe musiały by być naprawdę ogromne, żeby wywołać takie trzęsienia więc byłyby zauważalne, albo w postaci grzyba atomowego przy detonacji na lądzie, albo w postaci olbrzymich zapadlisk przy detonacji pod lądem, a przy detonacji podwodnej, to fala uderzeniowa byłaby skutecznie tłumiona przez takie ciśnienie. Bomby atomowe były detonowane w oceanach i żadnego tsunami nie było. Są filmiki na yt.Podejrzewam, że car bomba mogła by co najwyżej zrobić jakieś uszkodzenia i wywołać lokalne WSTRZĄSY, a nie takie trzęsienie.Chyba nie uważaliście na geografii i nie zdajecie sobies sprawy z tego jak bardzo niestabilna geologicznie jest Japonia i trzęsienia ziemi są tam częste. Obrzejrzcie sobie ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=cwWn_W6ZbT4&feature=player_embeddedPokazane są na nim wszystkie trzęsienia ziemi, w 2011 roku  o magnitudzie powyżej 6. Wyraźnie widać, że tam się non stop coś dzieje.Jedyne wytłumaczenie jeżeli ma to być takie "nienaturalne" to HAARP, a widząc po tym co amerykańce wyprawiają, to w cale bym się nie zdziwił.  Chociaż mimo wszystko, uważam, że to poprostu silniejsze trzęsienie ziemi niż zwykle w tamych rejonach. Pozdrawiam myślących i kombinujących! Smile

Portret użytkownika mazi japonia

Piszecie straszne bzdury

Piszecie straszne bzdury zaden amerykanski mieszkam w japonii co ma flota wkolo fukushimy srodka epicentrum poztaym trzesienie rozeszlo sie po lini a nie z punktu. Norma jest ze nie zostaly wieksze uszkodzenia budynkow w zeszlym tygodniu trzesienie 6 i rowniez budynki sie niewalily elektrownia zostala uszkodzona przez niedbalos oraz uderzenie fali tsunami. A porownywanie do trzesienia z kobe inna bajka.Mieszkam w Japonii

Portret użytkownika lahud

wbrew temu co pisze Admin,

wbrew temu co pisze Admin, teoria o ładunkach plącze się po sieci od pierwszego tygodnia po zdarzeniu.
gdzieś nawet opisywano które jednostki wojskowe USA były wtedy w Fukushimie (nikt do dziś nie wie co tam robiły).
 

Portret użytkownika lahud

tak, rzeczywiście cos

tak, rzeczywiście cos startuje i leci przez cały kadr, ale na rakietowy helikopter to nie wyglada.
bardziej przypomina wyładowanie pędzące po drutach WN (ale ja tam drutów nie widzę!) - w kazdym razie zagadka Smile
 

Portret użytkownika mazi japonia

jaka kara? ozywienie

jaka kara? ozywienie gospodarki cena 20000 zyc cywili. a tak pozatm nie porownywal by trzesienia z 95 roku bo wtedy stalo jeszcze duzo budynkow z lat przed latami 80 a te nie sa odporne zbytnio na trzesienia obecnie nowa technologia pozwala na to zeby budynek wystal nawet przy odczuwalnej 7 nie mowie o mahnitudzie bo to co innego skala odczuwalna na powierzchni w japoni ma 9 poziomow 1 2 3 4 -5 i 5 -6 i 6 oraz 7. Obecnie sa budonae nawet budynki w ktorych trzesienie jest wogole nieodczuwalne. Takze porownynie kobe a marcoego to dwie rozne rzeczy

Portret użytkownika Antares

Tak ich ukarali że nie

Tak ich ukarali że nie przewidzieli chmury z Fukushimy która zawitała do USA, dodatkowo sabotowali systemy awaryjne w elektrowni żeby pogorszyć swoją sytuacje (większe promieniowanie tej chmury). Mało możliwe, tym bardziej ze rozsądniej byłoby ostrzegac przed podjeciem pomocy przez Japonie w programie, a nie karać po jej zakończeniu.Jeszcze atak Japonii jak by nie można było naprawdę kogoś wrogiego