Tysiące artefaktów cywilizacji starożytnej Ameryki zostało opisanych przez archeologów

Kategorie: 

Archeolodzy w Meksyku skatalogowali tysiące kamieni z finezyjnymi wzorami, które musiały powstać ponad 6000 lat temu. Oznacza to, że należały do ludzi, którzy mieszkali tam wtedy, kiedy według aktualnego poziomu wiedzy funkcjonowała tam tylko kultura zbieracko-łowiecka.

 

Tego niezwykłe odkrycia dokonano już kilka lat temu w okolicy miejscowości Narigua w północnym Meksyku. Znaleziono tam ponad 8000 obrazków i petroglifów. Zdecydowana większość z nich przedstawia linie w rodzaju okręgów. Część może symbolizować Słońce. Znaleziono też kamienie, na których wyryto coś, co wygląda na tropy jelenia. Może to oznaczać, że kamienie służyły do propagowania wiedzy potrzebnej ówczesnym ludziom.

[ibimage==18259==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Padają sugestie, że kamienie reprezentują zbiór wiedzy potrzebny myśliwym. Dlatego uczyło się o gwiazdach i ich pozycji, aby lepiej poruszać się w lesie, oraz wskazywano jak rozpoznać większe zwierzęta po ich śladach. Archeolog z meksykańskiego instytutu INAH, Gerardo Rivas stwierdził, że to dowód na gromadzenie wiedzy już przez pierwsze plemiona mieszkające na tym kontynencie. Według niego dzięki tym petroglifom może się udać ustalić stopień zaawansowania pierwotnych mieszkańców Ameryki Północnej.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Ostatnio się zastanawiam nad

Ostatnio się zastanawiam nad tajemnicami hinduizu i jego przesłania, wielu badaczy wskazuje na ciekawe zbieżności niektórych elementów z chrzecijaństwem !
Śiwa (शिव – łaskawy, przychylny) eden z najistotniejszych dewów w hinduizmie, Tworzy "trimutrii" rodzaj trójcy hinduistycznej razem z Brahmą i Wisznu ! w której symbolizuje unicestwiający i odnawiający aspekt boskości. Przez siwaitów uznany za boga jedynego.
Jesziwa [hebr., posiedzenie] – religijna uczelnia dla starszych chłopców. Polska, przed II Wojną Światową, stanowiła najważniejszy ośrodek szkół talmudycznych na świecie. Do polskich jesziw zjeżdżali studenci ze wszystkich zakątków naszego globu.
Jak zwykle Polska to coś super !
 
 
Oto na przykład urywek z Rigwedy:
{...)
Hymn o stworzeniu
Niebytu nie było wtedy ani bytu
Brak było powietrza i nieba
I  ruchu i niezmierzonej 
Brak było głębi oceanów.
Któż wie, kto może powiedzieć
Skąd powstał i wziął się ten świat
Dopiero potem zjawili się bogowie
Więc, kto wie? Skąd wszystko jest?
Czy świat od wieków tak trwa?
Ten tylko wie, kto w niebie przebywa,
 A może nie wie i on?
 
 
Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić.
8 Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha».
9 W odpowiedzi rzekł do Niego Nikodem: «Jakżeż to się może stać?»
10 Odpowiadając na to rzekł mu Jezus: «Ty jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz?
11 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, że to mówimy, co wiemy, i o tym świadczymy, cośmy widzieli, a świadectwa naszego nie przyjmujecie.
12 Jeżeli wam mówię o tym, co jest ziemskie, a nie wierzycie, to jakżeż uwierzycie temu, co wam powiem o sprawach niebieskich?
13 I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego.
[ibimage==18265==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]
 
albo to z
Jadżniawalkja:
Jeżeli cały świat otoczony jest przez wody, to co otacza wody?
Wody są otoczone przez  wichry. Co jednak otacza wichry?
Wichry są otoczone przez przestrzeń. Co jednak otacza przestrzeń?
Przestrzeń jest otoczona przez światy powietrzne. Co otacza światy powietrzne?
Światy powietrzne otaczają światy niebieskie. Co otacza światy niebieskie?
Światy niebieskie otaczają światy słoneczne. Co otacza światy słoneczne?
Są one otoczone przez światy księżycowe. Co otacza światy księżycowe?
Są one otoczone przez światy gwiaździste. Lecz co otacza światy gwiaździste?
Są one otoczone przez światy boże. Lecz co otacza światy boże?
Są one otoczone przez światy gandharwów . Lecz co otacza światy gandharwów?
Są otoczone przez światy Pradżapatiego. Lecz co otacza światy Pradżapatiego?
Są one otoczone przez światy Brahmana. Lecz co otacza światy Brahmana?
 – Nie pytaj zbyt wiele, Gargi, aby ci głowa nie pękła. Nie należy zbyt wiele pytać o rzeczy boskie
 
chrześcijaństwo:
Według Biblii pierwotna Ziemia znacznie różniła się od dzisiejszej. Jedną z tych różnic była obecność otaczającej ją powłoki wodnej. W Księdze Rodzaju 1,6–7 czytamy:
A potem Bóg rzekł: „Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich!” Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem.
Według Biblii pierwotna Ziemia była otoczona warstwą wody. Rysunek pokazuje, jak to mogło wyglądać z perspektywy kosmosu
Jeśli szczegółowo zbadamy te dwa wersety, lepiej zrozumiemy, jak wyglądała pierwotna Ziemia. Jest powiedziane, że sklepienie oddzielało warstwę wody nad sklepieniem od warstwy wody pod sklepieniem  Słowo sklepienie odnosi się do atmosfery otaczającej Ziemię. Wyjaśnia to werset dwudziesty:
Potem Bóg rzekł: „Niechaj się zaroją wody od roju istot żywych, a ptactwo niechaj lata nad ziemią, pod sklepieniem nieba”.
Opis zawarty w wersetach 6–7 można przedstawić jako powłokę wodną otaczającą Ziemię. Dzięki tej niezwykłej powłoce powstał efekt cieplarniany.
 
 
Możliwe że poza granicą wszechświata znajduje się woda !!! a my jesteśmy w bańce "pustki" kosmicznej !
 
A potem Bóg rzekł: „Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich!” Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem.
 
Część naukowców twierdzi że oddzielenie wód od wód to stworzenie pustki wsechświata za pomocą plazmy...

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika sinnucce

poznanie to cierpienie .Im

poznanie to cierpienie .Im wiecej wiesz bardziej sie miotasz bo to co chcemy zgłebić nie do poznania jest dla nas .Kiedy raz wkroczysz na ściezkę zwątpienia nie ma odwrotu a raz poczując głód wiedzy nigdy sie nie uwolnimy od niego .Przyjenmnie czytać Twoje przemyślenia 

Portret użytkownika Sanktuarium polskie

Te starożytne ludy nie znały

Te starożytne ludy nie znały chrześcijaństwa czyli zbawienia, dlatego coś wymyślali bo chrześcijaństwo jest najlepsze i wogóle trzeba by opowiadać jak códowne jest to chrześcijaństwo i jego zbawienie, mówię wam jak niewiem co.

Portret użytkownika SAH

Starożytne ludy nie znały

Starożytne ludy nie znały chrześcijaństwa z prostej przyczyny . Chrześcijaństwo za ich czasów po prostu nie istniało . I co ? Jeśli nie istniało to żaden człowiek żyjący w tych czasach nie został zbawiony ??? Wszyscy potępieni zostali i straceni do piekła ??? Każda religia to jest wymysł człowieka na własne potrzeby , zaspokojenia strachu przed śmiercią i wzbudzenia nadziei na dalsze istnienie po śmierci . A tak na marginesie to twórcy religii gromadzą swoich wyznawców dla korzyści materialnych i   sprawowania kontroli nad nimi . I tak jakiej wiary byśmy nie byli i jakiego boga wyznawali to i tak mamy wspólnego stwórcę .

Portret użytkownika Dius

Daj sobie spokoj z tym kimś

Daj sobie spokoj z tym kimś to jakieś dziecko , spójrz jak on pisze... no żenada ... te słynne jego " jak nie wiem co" przyprawia mnie o ból brzucha ze śmiechu. Bez dwóch zdań jest lepszy od Endora. Na bank opętany przez "szatana" yahwe Smile
 

Portret użytkownika Przemek755

Szaunkiem do Was zwracam się,

Szaunkiem do Was zwracam się, nie wszystko chrześcijaństwem i wiarą żyje. Stworzenia mają być dobre i pomagać sobie wzajemnie, niezależnie w co wierzą i jakie bustwa wyznają. Jesteśmy wszyscy podobni i mamy w sobie tyle samo dobra co zła, nikt się nie rodzi odrazu przestępcą, więc w dóżej mierze zależy od Ciebie jaki los sobie zgotujesz.

Portret użytkownika rh+

te starożytne ludy nie znały

te starożytne ludy nie znały chrześcijaństwa, dlatego bezmyślnie rysowali w kamykach kółka i tropy jelenia. Potem zostali zchrystianizowani i wiedza, jak znaleźć jeleni przypadła w udziale tylko kapłonom... Taki to już los niecywilizowanego, niedemokratycznego, niechrześcijańskiego bydła...

Portret użytkownika benet

 Nie da się określić wieku

 Nie da się określić wieku kamieni.Pewnie ich badanie rozpoczęło się od "achów i ochów",a skończyło się na:"wyglądają na ponad 6 tys. lat,pasi wam ten wiek koledzy archeolodzy ?, no to niech tak zostanie" .Takich drobiazgowo "przebadanych" kamieni mamy bez liku,a obok uczciwych naukowców mamy masę nieuczciwych archeologów,którzy nagminnie oszukują.Podobne przypadki można mnożyć i dla tego,jak na razie,małe są szanse na uczciwe i rzetelne podejście do opisywania historii ludzkości.

Strony