U wybrzeży Hawajów widziano statek widmo

Kategorie: 

Mieszkańcy hawajskiego wybrzeża znaleźli doskonale zachowany statek „duch” z wysokim masztem i silnikiem z 1923.

 

„Statek widmo” został znaleziony przez nurków na głębokości sześciu metrów prawie 20 mil od wybrzeża Oahu na Hawajach. Jednostka jest całkowicie kompletna i wszystkie elementy znajdują się na swoim miejscu.

 

Historycy uważają, że na dnie znaleziono statek Dickinson, który zatopiony został w 1923 roku w wyniku trafienia torpedy. Na pokładzie statku, oprócz załogi, przebywali pracownicy, którzy kładli kabel telekomunikacyjny między wyspami a kontynentem.

Naukowcy z University of Hawaii i US National Society Marine wyjaśnili, że statek został odkryty przy okazji badania dna morskiego za pomocą techniki komputerowej.

„To jest zawsze ekscytujące, bo gdy widzisz coś wielkiego na dnie, nigdy nie wiesz, jaką stronę historii otwierasz” - powiedział Terry Kerby, naukowiec, który odkrył statek. „Mimo tego, iż statek został trafiony torpedą, praktycznie nie jest uszkodzony. Górny pokład jest bardzo dobrze zachowany i w ogóle nie został zniszczony ".

Van Tilburg, członek ekipy badawczej, który również przeszukuje statek, powiedział, „że ze względu na rolę, jaką Dickenson odegrał w budowaniu łączności wysp z lądem w czasie drugiej wojny światowej, jest dziś prawdziwym muzeum. Ma również duże znaczenie w badaniu historii wydarzeń na Pacyfiku sprzed lat. Kiedy zobaczyliśmy statek pod wodą, byliśmy zdumieni jego rozmiarem oraz faktem, że jest on prawie całkowicie zachowany. Identyfikacja wraku nie było zbyt trudna, nie tylko ze względu na wielkość statku, ale także ze względu na jego numer identyfikacyjny IX-71.”

Teraz naukowcy zdecydują, czy podnieść Dickinsona od dołu i szukać ciał załogi.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Hans

Jak wynika z artykułu

Jak wynika z artykułu Japończycy działali z całkowitego zaskoczenia torpedując amerykański statek już w 1923 roku. Ten sukces powtórzyli na znacznie większą skalę 18 lat później atakiem lotnictwa marynarki wojennej Japonii 7 grudnia 1941 na bazę w Pearl Harbor.

Portret użytkownika pilip123

jaki statek widmo? Tallin..??

jaki statek widmo? Tallin..?? Pokażesz związek między tytułem a tym co napisales w ...artykule..ups.. a własciwie to skopiowałes?
Czemu admini pozwalają na takie gówno?
My tu hihihi z tallina a kasa z wyswietlen za takie... takie cos  leci...
sami powodujecie ze ludziom sie odechciewa czytac wasze artykuły i choc troche je traktowac powaznie.  i jeszcze prosicie zeby wyłączac adblocka na waszych stronach albo najlepiej to dotowac was? nie bede przyczyniał się do utrzymywania takiego gówna dopoki sie nie ogarniecie z poziomem artykułów i zaczniecie szanowac czytelników.