UFO widziane w grudniu 2012 nad południową Anglią

Kategorie: 

W połowie stycznia 2013 w sieci Internet pojawiło się nagranie przedstawiające obserwację UFO dokonaną 29 grudnia 2012 w południowo-wschodniej Anglii. Nie znamy dokładnej nazwy miejscowości, ponieważ świadek twierdzi, że to mała wioska a on nie chce być narażony na śmieszność.

 

Mieszkaniec Anglii nie spał późno w nocy i około 3 nad ranem jego wzrok przykuł jakiś obiekt wiszący nieruchomo nad widnokręgiem. Obiekt miał kształt dysku a jego stacjonarność wyklucza popularne wyjaśnienie w postaci chińskiego lampionu. Obserwacja wydawała się świadkowie na tyle niezwykła, ze użył swojego telefonu komórkowego, aby nagrać to niezwykłe zjawisko.

Jakość nagrania pozostawia sporo do życzenia zwłaszcza, że zostało dokonane z wykorzystaniem cyfrowego zoomu. Widać jednak wyraźnie zarysy kształtu pojazdu i to, że obiekt, z jakim mamy do czynienia jest trudny do zidentyfikowania w kategoriach znanej nam ziemskiej technologii.

 

 

Źródłohttp://www.ufosightingsdaily.com/2013/01/ufo-over-england-comes-down-in-small.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Bart

Co do UFO, to może być

Co do UFO, to może być związane z Aghartą, a w jaki sposób, to mówi  poniższy fragment z książki Ferdnynanda Ossendowskiego pt. "Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów." Warto przeczytać, w szczególności ostatnie kilkanaście stron mówiących o "Władcy Świata".  Niestety jak widzę, wiekszość tzw. ufologów i tym podobnych specjalistów próbuje rozwiązać zagadkę na poziomie tylko i wyłącznie materii, więc jest to stanie w miejscu od wielu, wielu lat nic nowego w tym temacie się nie pojawia, a raczej komplikuje, bo dochodzi do nierozróżniania naszej ziemskiej technologii (której zresztą poziomu nawet teraz ciężko sobie wyobrazić, przy powszechnym braku dostępu do wiedzy technicznej i patentów) z obiektami UFO.
"Święci „goro” badają świat widzialny i niewidzialny i jego siły. Najuczeńsi z nich,
zbierając się czasami na naradę magiczną, wysyłają gońców w takie dziedziny, do których
nigdy nie docierał rozum i wzrok ludzki. Jeden z Taszy-Lamów, który żył przed 850 laty, w
taki sposób opisuje ten obraz:
– „Goro” kładą swoje ręce na wybranego i usypiają go. Obmywszy jego ciało wodą z
magicznemi trawami, czyniącemi ciało ludzkie nieczułem na ból i twardszem od skały,
owijają je w tkaniny magiczne ze znakami Zodjaku, mocno zawiązują i rozpoczynają modły
do Boga. Śpiący leży z otwartemi oczyma i uszami, widząc, słysząc i pamiętając wszystko.
Następnie podchodzi do niego „goro” i patrzy mu w oczy potężnym, rozkazującym
wzrokiem. Powoli ciało odrywa się od ziemi, staje się przezroczyste, zdolne przebijać
sklepienia jaskiń podziemnych i znika. „Goro” siedzi, nie odrywając oczu od oddalającego się
gońca Aharty, i kieruje jego lotem. Niewidzialne, świetlane nici łączą goro z gońcem. Goro i
pandita wysyłają gońców w przestrzenie, oddzielające gwiazdy, a ci obserwują życie i
zjawiska innych światów, poznają nieznane ludy i ich losy, słuchając ich mowy i czytając ich
księgi. Inni gońcy wstępują w płomień, buchający ze środka ziemi i widzą tam istoty ognia,
szybkie i złe, stale walczące, roztapiające i kujące metale w niedosiężnych głębiach ziemi,
nagrzewające wodę dla gorących źródeł, którą następnie wylewają na ziemię przez
wierzchołki pustych, roztopionych w środku szczytów górskich. Niektórzy gońcy mkną
pośród niepostrzeżenie chybkich, drobnych, jak pyłek, przezroczystych istot powietrza i
przenikają tajemnice ich istnienia i cel ich życia, lub pływają w morzach i poznają świat
mądrych istot wody, roznoszących ciepło po ziemi i rodzących wiatry i burze. W Erdeni-Dzu
był niegdyś pandita-hutuhtu, przybyły z Aharty. Umierając, przekazał wiernym to, co widział
i słyszał, gdy, pokorny woli Goro, przebywał na czerwonej gwieździe wschodniej, pływał w
oceanie, pokrytym lodem, i wirował pośród istot podziemnego płomienia."

Portret użytkownika Homo sapiens

Był taki czas - powiadają

Był taki czas - powiadają starożytne pisma - gdy nieśmiertelność
znajdowała się w zasięgu ręki człowieka.
Był złoty wiek, kiedy człowiek mieszkał ze swoim Stwórcą w ogrodzie
Eden - pielęgnował cudowny ogród. Tak więc człowiek został wyrzucony z tego miejsca, gdzie w zasięgu
jego ręki była nieśmiertelność. Lecz choć zamknięto mu do niej dostęp, nigdy o niej nie zapomniał, nigdy nie przestał tęsknić do niej, nigdy też nie porzucił prób jej zdobycia. Od czasu wygnania z raju herosi szli na krańce świata w poszukiwaniu wiecznego życia; kilku wybranym dane było uchwycić jego przebłysk, a niektórzy twierdzili, że zdołali je napotkać. Próby odnalezienia raju podejmowane były w ciągu wieków przez jednostki...
 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Uwielbiam kosmitow to takie

Uwielbiam kosmitow to takie polaczenie: wieprzowiny koniny ryb truskawek i bananow a do tego gotuja sie tylko 15 minut palce lizac mniam polecam z ryzem i salatka francuska
pozdrawiam Juszka 
ps mam nadzieje ze ten post bedzie na stronce Biggrin

Portret użytkownika Endor

Juszka 1980 tak to wygląda u

Juszka 1980 tak to wygląda u chrześcijan:
Księga Rodzaju (słowa Boga do Noego) "Wszystkie bowiem  zwierzątka naziemne i wszystkie ryby morskie zostały oddane wam we władanie. Wszystko, co się porusza i  żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone; daję wam wszystko" (9,2-3)
Księga Wyjścia (słowa Mojżesza do Izraelitów) "Wieczorem Pan da wam mięso do jedzenia, a rano chleb do sytości" (16,8)
Księga Kapłańska: "Będziecie jedli każde zwierzę czworonożne, które ma rozdzielone kopyta, to jest racice, i które przeżuwa (...). Będziecie jedli (...) wszystkie istoty wodne, w morzach i rzekach, które mają płetwy i łuski. (...) To jest prawo dotyczące zwierząt, ptaków i wszelkich istot żyjących, które poruszają się w wodzie, i wszelkich stworzeń pełzających po ziemi, abyście rozróżniali między tym, co nieczyste, a tym, co czyste, między zwierzętami jadalnymi a tymi, których jeść nie wolno." (11,3.9.46-47)
Ewangelia wg św. Marka - słowa Chrystusa: "Nic z tego, co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może uczynić go nieczystym; bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka i na zewnątrz się wydala" (7,18-19)
Dzieje Apostolskie: "Wszedł Piotr na dach, aby się pomodlić. Była mniej więcej szósta godzina. Odczuwał głód i chciał coś zjeść. Kiedy przygotowywano mu posiłek, wpadł w zachwycenie. Widzi niebo otwarte i jakiś spuszczający się przedmiot, podobny do wielkiego płótna czterema końcami opadającego ku ziemi. Były w nim wszelkie zwierzęta czworonożne, płazy naziemne i ptaki powietrzne. "Zabijaj, Piotrze, i jedz!" - odezwał się do niego głos. "O nie, Panie! Bo nigdy nie jadłem nic skażonego i nieczystego" - odpowiedział Piotr. A głos znowu po raz drugi do niego: "nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił" (10,9-15)
 
W czasach pierwszych ludzi gdy nie mieli zębów żujących mięso jak tu nam napisał Homo Sapiens były inne zasady !
Biblia wspomina o diecie bezmięsnej jako o idealnym sposobie odżywiania się i dieta taka odpowiada podstawowym wartościom biblijnym. Bóg widział, że w Edenie wszystko jest “bardzo dobre”, gdy tylko dał – zarówno ludziom jak i zwierzętom – pokarm wegetariański (Księga Rodzaju 1:29-31). Kilka proroctw, na przykład Izajasza 11:6-9, zapowiada powrót do wegetariańskiego świata, gdzie wilk, jagnię, lew, krowa, niedźwiedź, wąż, małe dziecko – wszyscy będą żyli ze sobą w pokoju. Chrześcijanie będący wegetarianami uważają, że powinniśmy dążyć do świata żyjącego w harmonii – taką wizję świata miał Izajasz. Powinniśmy spróbować żyć zgodnie z tym, co nauczał nas Jezus w modlitwie: “Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie”. (Mat. 6:10). Dieta pochodząca z raju zawierała wyłącznie pokarm roślinny. W tej diecie nie znajdziemy mięsa, gdyż nie było zamiarem Bożym, aby człowiek zabijał zwierzęta i spożywał je. Wszystkim zwierzętom, ptakom i płazom Bóg dał za pokarm rośliny (1Moj. 1,30 BW; Rdz. 1,30 BT). A więc dieta zwierząt podobnie jak ludzi była bezmięsna.

     Można przypuszczać, ze dieta pochodząca z raju miała wpływ na długość życia pierwszych ludzi. Jak czytamy w Biblii, żyli oni około osiemset do ponad dziewięćset lat (1Mojż.5,5.8.11.14.17.20.27.31; 9,29 BW). Dzisiaj wielu lekarzy i naukowców zajmujących się zagadnieniem żywienia, podkreśla i udowadnia, że właściwa dieta bezmięsna obok dbania o kondycję i stan ducha ma duży wpływ na wydłużenie czasu naszego życia.
DIETA PO POTOPIE
Potop zalał całą ziemię niszcząc roślinność - niezbędne pożywienie. Deszcze ustały, a po pewnym czasie arka natrafiła na ląd. Gdy Noe z rodziną wyszli z arki, popatrzyli wokoło, i z pewnością zauważyli brak owoców i nasion roślin. Bóg przemówił do Noego tymi słowami: "Wszystko, co się rusza i żyje, niech wam służy za pokarm; tak jak zielone jarzyny, daję wam wszystko. Lecz nie będziecie jedli mięsa z duszą jego, to jest z krwią jego." (1Moj. 9,3-4 BW; por.: 1 Rdz. 9,3-4 BT) Bóg ze względu na zaistniałą sytuację, dopuścił aby w diecie człowieka znalazło się mięso. Zastrzegł jednak, iż nie można go jeść z krwią. Zakaz spożywania krwi ciągle obowiązuje. Przypominają go pisarze starotestamentowi jak i nowotestamentowi (por.: Dz.Ap. 15:19-20; Dz.Ap. 21:25) W dalszej części tego artykułu wspominam o podziale jaki dokonał Bóg wśród zwierząt na czyste i nieczyste, czyli te które można jeść i te które nie wolno. W słowach Boga skierowanych do Noego nie ma nic o tym podziale. Czy zatem Bóg pozwolił Noemu i jego rodzinie, jeść każdy rodzaj mięsa? Znajdziemy odpowiedź wracając na chwilę do czasu przed nastaniem potopu. W 1Mojż.7,1-3 (BW) (por. Rdz.7,1-3) czytamy, że Bóg kazał Noemu zabrać do arki po 7 par ze wszystkich zwierząt czystych i po jednej parze ze wszystkich zwierząt nieczystych. Podobnie miał postąpić z ptakami: "Ze wszystkich zwierząt czystych weź z sobą po siedem, samca i samicę, a ze zwierząt nieczystych po parze, samca i samicę. Także z ptactwa niebieskiego po siedem, samca i samicę, aby zachować przy życiu ich potomstwo na całej ziemi. (1Moj.7,2-3 BW; por.: Rdz. 7,1-3) Nasuwają się dwa wnioski. Noe musiał wiedzieć jakie zwierzę i ptactwo jest czyste a jakie nie jest czyste i co to oznacza. Siedem razy więcej par czystych świadczy o tym, że będą one potrzebne człowiekowi po potopie (jak pokarm i na ofiary). Jedna para z wszystkich zwierząt nieczystych została zachowana dla przetrwania gatunku.

Układ pokarmowy człowieka nie jest specjalnie przystosowany do trawienia produktów pochodzenia roślinnego.

Produkty pochodzenia zwierzęcego są bardzo dobrymi artykułami spożywczymi i nie mogą być w pełni zastąpione produktami pochodzenia roślinnego

Diety wegetariańskie są zawszwe niedoborowe w niektóre składniki odżywcze, przy czym stopień tych niedoborów zależy od typu diety wegetariańskiej.

Diety wegetariańskie są szczególnie niebezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży i okresie laktacji.

Nauka o żywieniu człowieka zaleca spożywanie dużych ilości warzyw i owoców oraz roślin strączkowych niezależnie od wegetarianizmu
 
Jednak jest ale!
 
Bóg jako nasz Projektant najlepiej wie co dobrze służy naszemu ciału a co szkodzi. Dlatego zabronił spożywania niektórych gatunków mięsa, aby ustrzec nas od szkodliwego ich działania na nasz organizm. Dzisiaj wielu lekarzy i naukowców, rzetelnie podchodzących do swojej pracy potwierdza szkodliwy wpływ mięsa zwierząt określonych w Biblii jako nieczystych !
Powinniśmy pamiętać, że z jedzenia nie możemy zrobić religii oraz, że dieta to 1/3 tego co prowadzi do lepszego zdrowia. Dwoma pozostałymi częściami są: dobra kondycja fizyczna (ruch), oraz nasza sfera duchowa (kontakt z Bogiem). Gdy połączymy te trzy części to możemy być pewni, że nasze zdrowie będzie o wiele lepsze.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika promień

Myślę, że w raju było jak w

Myślę, że w raju było jak w niebie i ludzie nie jedli. Nie potrzebowali pokarmu materialnego. Co nie wyklucza uprawy tego ogrodu, żyli w zgodzie z wszelkim stworzeniem. Natomiast mogli rozwijać się duchowo. Wg mnie owoce z drzewa dobra i zła to jest wiedza. Mogli uczyć się, poznawać dzieła Boga. Ale była też wiedza zakazana, do której nie wolno było zaglądać dla dobra ludzi. Dziś wiemy, że są osiągniecia naukowe, które przynoszą nam korzyść i są osiągnięcia, które mogą nas doprowadzić do zagłady i zniszczenia. Wiedza nauka sama w sobie jest dobra i rozwija człowieka, wszystko zależy co z tym zrobimy. Czy posłuży ona naszemu dobru czy zgubie. A zły kusi i prowadzi do zguby. Jeżeli będziemy spożywać dobre produkty, będziemy zdrowi i będziemy długo żyli, jeżeli złe, niepełnowartościowe itp. będziemy chorować i ... . Jeżeli pijemy ze źródeł, które są skażone, zatrute /np. przez grzech/, nieodpowiednie dla nas niechybnie będziemy chorować - chorować można też na umyśle. Nawet nie wszystko co dobre przynosi nam korzyść. Czasami mówimy powiedz jakie masz wykształcenie co czytasz a powiem ci kim jesteś. Dlatego rozsądnie trzeba dobierać lektury. Człowiek jest ciekawy /jest kuszony/ a wiemy, że ciekawość to często pierwszy stopień do piekła. Wszystko nam można, ale nie wszystko przynosi korzyść. Z kim przystajesz takim się stajesz. Dlatego szukajcie dobra nie zła abyście żyli i życie wieczne mieli i dużo innych mądrości np. "Nie przyglądaj sie złu, żeby cię to zło nie pochłonęło i żebyś sie do niego nie upodobnił, odejdź od zła czyń dobro. Zła budowa się zawali, dobra przetrwa.  Na czym budujesz? Na kłamstwie? Czy na prawdzie? Co przynosi ci korzyść a co niszczy, oddala, rujnuje? Bóg napewno chce naszego dobra to zły kusi, oszukuje, prowadzi do zguby. Co wybierzesz zależy od ciebie. Piekło czy niebo? Czyż nie pragniemy godnie żyć? Czy wykorzystaliśmy szansę jaką dostaliśmy? Życie na ziemi jest darem, co z nim zrobiliśmy? Czy nie jest tak, że często się wstydzimy siebie i naszych wyborów. No dobra nie jeden upadł ważne aby się podnieść i nie popełniać tych samych błędów. Zawsze możemy zawrócić. Podawajcie sobie ręce, wyjdźcie z waszych grobów /grzech/, zawracajcie ze ślepych uliczek. Żyjcie godnie. Ale się rozkręciłam. Pozdrawiam

Portret użytkownika tropheus

tak z ciekawosci Masakra :) 

tak z ciekawosci Masakra Smile  możesz jasniej ?  nasze dziedzictwo ?  Pisz jasniej . Twe dziedzictwo super.Bo piszac nasze jest zenujące Smile  no chyba ze historii nie znasz .Dziedzicwo -- biblia Smile No dobra ,wytłumacz mi  jak mym dziedzictwem moze  byc historia zydow ?  

Portret użytkownika MONSTER

Czytaj ze zrozumieniem. Nie

Czytaj ze zrozumieniem. Nie napiałem Biblia tylko Stary Testament. To jest duża różnica ponieważ nie wierzę w Nowy Testament a biblia to razem dwię księgi. Dlaczego to nasze dzidzictwo? Dlatego bo podaje jak został stworzony świat, człowiek,rosliny i zwierzęta. Dlaczego NASZE dzidzictwo? Wszystkie religie i opisy takie jak Wedy,tabliczki sumeryjskie podają bardzo podobny scenariusz jak w Starym Testamencie. Różnią się tylko szczegółami wynikającymi z niedokładności opisów jak też podłoża kulturowego w jakim zostały spisane. Więc w tym wypadku można się pokusić o tezę że te informacje tam zawarte są NASZYM, czyli większości ludzi na świecie dzidzictwem. Co do żydów to raczej opisuje ich Nowy Testament. W czasach Starego Testamentu byli tylko ludzie, na początku tylko dwoje- nie było możliwości podziału na żydów i resztę.Czy wszyscy w takim wypadku jesteśmy żydami? Czy pojawili się oni póżniej? (myślę że tak było) Zapytaj Bacę, on to napewno wie bo się tym interesuje.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika baca

w każdych czasach bardzo jest

w każdych czasach bardzo jest ciężko będąc hebrajskim idiotą znależć głupszego od siebie,
musi być ci szczególnie trudno tego dokonać i stąd mój błyskotliwy wniosek że jedynie Mendor jest w stanie pobierać nauki u ciebie...

Portret użytkownika Lord_J

Fragment książki  pt. UGARIT

Fragment książki  pt. UGARIT – historia, religia, literatura, język
na tle Biblii Starego Testamentu
Marcin Majewski
W Biblii, w tzw. bajce Jotama (Sdz 9) krzew winny, który nie chce zostać królem
drzew, wypowiada takie słowa: Czyż mam się wyrzec mojego soku (wina), rozweselającego
bogów i ludzi (...) (Sdz 9,13). Jakich bogów uweselających się winem ma tu na myśli autor
natchniony w tej wczesnej księdze biblijnej? Być może, a nawet prawdopodobne jest to, że
znał mityczne teksty z Ugarit, gdzie nawet król bogów, stary i mądry El, nie mógł się oprzeć i
ulegał skłonności do silnych napojów. Jeden z tekstów (RS 24.258) ukazuje go, jak wychodzi
całkowicie zamroczony i kompletnie pijany po uczcie „brnąc w swych odchodach i swoim
moczu”. Podczas uczt usługiwali bogom inni bogowie niżsi rangą, będący dla tych
pierwszych sługami.
W społeczeństwie bogów istniała ścisła hierarchia. Jej istnienie potwierdzają
znalezione liczne egzemplarze „list bogów” zarówno w języku ugaryckim, jak i w przekładzie
akadyjskim. W tych listach bogowie wymieniani są według pewnego porządku. Tworzyli oni
zbiorowość zwaną „zgromadzeniem bogów” (ug. phr ’ilm) lub „domem synów Ela” (ug. dr
bn ’il), jako, że El uchodził za ojca bogów. Instytucja „zgromadzenia bogów” ma swe
analogie w Biblii. W psalmach rolę Ela przejmuje JHWH: Bóg powstaje w zgromadzeniu
bogów, pośrodku bogów sąd odbywa (Ps 82,1; por. też Lm 2,6; Iz 14,13: Wstąpię na szczyty
obłoków, podobny będę do Najwyższego).
 

Portret użytkownika Znawca

Spożywanie posiłków miało dla

Spożywanie posiłków miało dla starożytnych Greków szczególne znaczenie. Grecy cenili sobie bowiem gościnność i bardzo chętnie ucztowali. Żywność miała też wymiar religijny, często bowiem składano ją w ofierze bogom.
 Pory posiłków ulegały w Grecji z biegiem czasu zmianom. Ich podstawę jednak stanowiły placki madza, oraz w późniejszym okresie chleb. W czasach Homeryckich ( czyli w VII wieku p.n.e. ) rano spożywano ariston, na który składały się placki maczane w winie zmieszanym z wodą. Około południa spożywano zaś deipnon, posiłek zasadniczy, na który podawano potrawy mięsne ( w Grecji niezbyt popularne ), rybne, chleb oraz wino. Wieczorem zaś jedzono dorpon - posiłek składający się z potraw podobnych jak deipnon, lecz podawanych w mniejszych ilościach. Jako, że wiele greckich miast leżało nad morzem, ważne miejsce w codziennej diecie Greków zajmowały ryby i morskie zwierzęta, zwłaszcza kalmary i ośmiornice. Mięso spożywano głównie w czasie uczt religijnych i lądowało zazwyczaj na stołach zamożnych. Obok darów Posejdona najczęściej spożywanym pokarmem były owoce, na których brak tonąca w blasku Heliosa Grecja, narzekać nie mogła. Posiłki lubiano popijać winem rozcieńczonym z wodą soloną lub wodą z miodem. Wymieszane w wazach, odpowiednio rozcieńczone, rozlewano do dzbanów i karafek.
Ludzie biedniejsi spożywali polewkę lub papkę z mąki oraz fasolę, cebulę, czosnek i sałatę.
Na wzgórzach tak jak i dziś hodowano owce i kozy, które dostarczały mięsa oraz sera. Ryby smażono na oliwie - bezcennym, greckim tłuszczu roślinnym, polewano je również różnymi sosami lub posypywano serami. Konserwowano je w soli, a następnie transportowano do rejonów mniej zasobnych w rybie smakołyki, lub gotowano je w osolonej wodzie. Bardzo często używano też ryb solonych i suszonych na słońcu.
Zachowało się bardzo niewiele informacji na temat tego czym żywili się Grecy, jednym z dobrze zachowanych źródeł jest książka kucharska autorstwa sycylijczyka Mithajkosa zatytułowana "Potrawy z ryb". Powstała ona w V wieku p.n.e.

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Portret użytkownika tropheus

 co do blaszanych cudów ufo 

 co do blaszanych cudów ufo  jestem wielkim sceptykiem , i skłaniam sie do teorii głoszonych ze to ludzka reka zrobiła . Lecz te swiecące sa naprawde interesujące . Oczywiscie pomijam ordynarne podróbki w obydwu kategoriach .

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika kuzYn

Jest takie jojo podświetlane.

Jest takie jojo podświetlane. Gdyby takie zawiesić w ciemnym pokoju na czarnym tle, a następnie lekko trząść kamerą na statywie, przekręcajc ją jednocześnie, a na konieć puścić w zwolnionym tempie, to też wyszło by coś podobnego. Przynajmniej ja to tak widzę, ale mogę się mylić.

 

Portret użytkownika pako1205

Trudno jest szacować inaczej

Trudno jest szacować inaczej niż 50/50, lipa/cacy.Jakość,prostota tego zapisu daje tak mało informacji,że sama narzuca się myśl o użyciu jakiegoś tricku.Światło tego obiektu do złudzenia przypomina światło białych LED-ów użytych w jakimś światłowodzie,czy innym przewodniku światła,a jak to mechanicznie wykonać wie z pewnością większość z nas,kto rozróżnia gwóźdż od śruby.Miałem szansę  widzieć na własne oczy z bliska światło,światło inne,niż wszystkie inne z naszego świata i szkoda,że ten filmik nie jest bardziej przekonywujący,chociażby mnie.:)Tylko o autentyczność mi chodzi.