UFO większe od tarczy Księżyca widziano w okolicy Szanghaju

Kategorie: 

"Ogromny kulisty świecący obiekt" został zauważony na niebie w Szanghaju przez jedną z załóg w sobotę wieczorem. Biuro Kontroli Lotów East China Air Traffic potwierdziło mediom, że piloci zgłaszali to zdarzenie kontroli ruchu lotniczego.

 

Anonimowy urzędnik biura powiedział gazecie Shanghai Daily, że kilka innych załóg również donosiło o obserwacji takiego obiektu. Jasny obiekt był dość daleko od samolotów, i według biura, pojawił się "normalne" na radarze.  Pracownicy kontroli lotów mimo to nie ostrzegali o tym pilotów.

 

Jeden z pilotów na swoim blogu napisał, że podczas lotu CZ6554 z Szanghaju do Changchun widział duży jasny kulisty obiekt na pułapie 10.700 metrów nad Szanghajem około 21:00 w sobotę. Obiekt zaczął rosnąć, miał regularny geometrycznie kształt sfery i w kulminacyjnym momencie obserwacji wydawał się większy niż tarcza Księżyca.

 

"Jego średnica mogła mieć nawet 50 mil morskich średnicy" napisał "Na początku myślałem, że mam halucynacje, aż drugi pilot zapytał mnie, czy też to widzę", napisał. "To było tak wielkie, że zajmowało całe boczne okno"

 

Obiekt bladł i wreszcie zniknął 20 minut później. Pracownicy planetarium w Szanghaju nie zgadzają się z użytkownikami sieci, którzy określają obiekt jako "UFO". "UFO to skrót od" niezidentyfikowany obiekt latający ", podczas gdy zjawisko można opisać raczej jako niezidentyfikowany zjawisko powietrzne," powiedział.

 

Więcej na temat zjawiska z Szanghaju można przeczytać na portalu zmianynaziemi.pl

 

Źródłohttp://www.globaltimes.cn/NEWS/tabid/99/articleType/ArticleView/articleId/672326/UFO-larger-than-Moon-bedazzles-pilots-over-Shanghai.aspx

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)