Na Ukrainie mieszkają dwie kobiety o imionach Koniec Sveta (Конец Света)

Kategorie: 

Ukraińscy dziennikarze znaleźli na Ukrainie dwie kobiety o najbardziej aktualnych na dzień dzisiejszy imionach. Są to niemłode już panie, imienniczki o tym samym nazwisku - Koniec Sveta (Конец Света). Jedna z nich ma 64 lat i mieszka w Połtawie, a druga 48 – letnia w Czerkasach, donosi Metro.ua. Obie kobiety oznajmiły, że połączenie nazwiska z imieniem w  ich życiu przysporzyło im wiele problemów.

 

64 - letnia emerytka, połtawianka, powiedziała, że łatwo doprowadza ludzi prawie do szału, kiedy się przedstawia. „Jestem jedyna taka w Połtawie. Całe życie ludzie kpią ze mnie. Raz poszłam oddać krew, a lekarz poprosił o moje nazwisko i imię, odpowiedziałam: Koniec Sveta. Na co lekarz surowo powtórzył prośbę o podanie imienia i nazwiska. Odpowiedziała ponownie: Koniec Svetlana Grigorjewna. Medyk zdziwił się bardzo. I tak przez całe życie. Niektórzy śmieją się z mojego imienia, ale ja się nie obrażam. Przeciwnie, również się nabijam” - mówi emerytka.

 

Druga kobieta zmieniła wprawdzie nazwisko, kiedy wyszła za mąż, ale mówi, że jako dziecko pamięta, że wszyscy wokół nieustannie jej dokuczali. Kiedy Sveta Koniec z Czerkas zapytała rodziców, dlaczego nazwali ją tak dziwnie, ci odpowiedzieli, że po prostu nie myśleli o kombinacji imienia z nazwiskiem.

 

Nawiasem mówiąc, te dwie panie nie wierzą w koniec świata, który ma nastąpić 21 grudnia 2012. To zabawne, że połtawska Sveta urodziła się 1 stycznia. Dlatego powiedziała, że żadna katastrofa nie powinna się wydarzyć do pierwszego dnia 2013 roku, ponieważ ona zamierza obchodzić urodziny.

Przy okazji, według książki adresowej, w Moskwie i Petersburgu mieszka kilka niewiast o nazwisku Koniec, które zazwyczaj mają ukraińskie korzenie. Ani jedna z nich nie nosi jednak imienia Sveta (Svetlana).

 

Koniec świata zapowiadany na dzień 21 grudnia 2012 przewidzieli rzekomo Majowie. W miarę jak zbliża się ta data, świat coraz bardziej dyskutuje na ten temat. Swoją drogą ciekawe, co wydarzy się 21 grudnia.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Strony