Upadek asteroidy w Rosji czy katastrofa UFO

Kategorie: 

Nad Rosją doszło dzisiaj do bezprecedensowego zjawiska, które można porównać tylko do słynnej katastrofy tunguskiej. Oficjalne komentarze do zjawisk zaobserwowanych w Czelabińsku mówią o deszczu meteorytów, ale bardziej adekwatne wydaje się mówić o upadku asteroidy. Mimo to pierwsze doniesienia z Czelabińska mówiły o spadającym "samolocie"

 
Trudno powiedzieć co tak naprawde się dzisiaj zdarzyło nad Rosją. Widzieliśmy skutek w postaci upadku kilku odłamków. Pierwsze doniesienia wskazywały na to, że mogliśmy mieć do czynienia nawet z katastrofą w postaci upadku satelity lub samolotu. Samo nasuwa się skojarzenie, że mógł to być równie dobrze jakiś pojazd. Rosjanie nie poinformowali oficjalnie co to było a specjalna konferencja prasowa jest planowana na dzisiaj na godzinę 19:00.
 
Chwilę potem obok Ziemi ma przelecieć kolejna asteroida, 2012 DA14. Tak zwani specjaliści zaklinają się w mediach, że ten obiekt nie upadnie na Ziemię, ale spektakularne wydarzenia z Rosji powodują, że wierzy im coraz mnie osób. Wszystko to powoduje, że świat oczekuje na to co się wydarzy w nadchodzących godzinach. 
 
Gd kompromitują się naukowcy, czego dowodem jest kompletne ich zaskoczenie sytuacją w Czelabińsku, można juz tylko polegać na plotkach. A one mówią, że 2012 DA14 wpadnie do oceanu w okolicach Wysp Marshala. Trudno powiedzieć ile w tym histerii a ile prawdy. Pojawiły się już w międzyczasie doniesienia o tym, że podobne zjawisko jak to w Rosji miało miejsce na Kubie, a to dopiero początek. Nie wiadomo czy to rzeczywiście asteroidy, które znalazły się na drodze Ziemi czy też może coś innego.
 
Niepokój pogłębia informacja jakoby Rosjanie użyli rakiet dalekiego zasięgu aby zniszczyć intruza. To co spadło na Czelabińsk mogło być zatem tylko fragmentami. Podobna obserwacja jak dzisiaj, ale bez tak rozległych konsekwencji jak 300 domów uszkodzonych i 1000 rannych, miała miejsce przed kilkoma dniami na drodze do Orenburga. Donosiliśmy o tym wczoraj i każdy musi przyznać podobieństwo do zdjęć jakie dzisiaj są wszechobecne w mediach.
 
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika odporny

Ale kit wciskają... to jet

Ale kit wciskają... to jet rakieta. Od ludzi zamiezkujących tamte tereny dowiedziałem się, że rakieta prawie doięgnęła celu, a dokładniej zakłady nuklearne w których napełnia się głowice do rakiet międzykontynentalnych. Wierzcie w co chcecie. Ale pierwzy raz od dawien dawna odczułem zagrożenie, realne zagrożenie.

Pozdrawiam

Portret użytkownika 85r

Żyrinowski: deszcz meteorytów

Żyrinowski: deszcz meteorytów spowodowali Amerykanie
Meteoryty same nie spadają, a jeśli spadają, to przyczyniają się do tego ludzie. Amerykanie testowali nową broń. Stąd to zjawisko – mówił w Dumie Władimir Żyrinowski. Dowodził, że amerykańska dyplomacja miała uprzedzić rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa w sprawie testów broni, ale ten był nieosiągalny. - John Kerry szukał Ławrowa i chciał mu przekazać, że szykuje się prowokacja, która będzie dotyczyła także Rosji – przekonywał posłów Żyrinowski.
http://www.rp.pl/artykul/11,981070-Zyrinowski--deszcz-meteorytow-spowodowali-Amerykanie.html

Portret użytkownika Raffi5000

Zwróć uwagę, że huk będzie

Zwróć uwagę, że huk będzie słyszalny kilkanaście dobrych sekund po tym, jak zobaczysz jakiekolwiek zmiany na niebie. To w końcu było ponad 10 km ponad nami. Dwie smugi są efektem rozpadu bolidu na dwie części, którego huk usłyszeliśmy długo potem. Ten mniejszy się wypalił wcześniej i widać było już tylko jedną smugę.

Wszystkim jest energia, nawet masą...a nawet przede wszystkim...

Portret użytkownika kefir78

admin jak macierewicz jeden

admin jak macierewicz jeden wszedzie widzi spisek, drugi UFO,  ten portal zaczyna byc na poziomie "SKandali" z poczatku lat 90,  takiej gazety ktora pisala np o noworodkach ktore wazyly po 30 kilo itp , po prostu zenada.

Portret użytkownika felicyta

  Czelabiński meteoryt ważył

 
Czelabiński meteoryt ważył 50 ton
http://polish.ruvr.ru/2013_02_15/Czelabinski-meteoryt-wazyl-50-ton/
Waga ciała kosmicznego, którego upadek obserwowali w piątek rano mieszkańcy Uralu, wynosi około 50 ton, a średnica meteorytu – około trzech metrów. Poinformował o tym dyrektor obserwatorium astronomicznego Irkuckiego Uniwersytetu Państwowego, Siergiej Jaziew.
Specjaliści w dziedzinie meteorytów w sobotę rozpoczną badanie rejonu, gdzie spadł obiekt.
 
Czelabiński meteoryt będzie drogo kosztował Rosję
http://polish.ruvr.ru/2013_02_15/Czelabinski-meteoryt-bedzie-drogo-kosztowal-Rosje/
Szkody materialne spowodowane meteorytem, który spadł w obwodzie czelabińskim, przewyższą 25 milionów euro. Poinformował o tym w piątek 15 lutego gubernator regionu. Jak powiedział, najbardziej ucierpiał kompleks sportowy „Uralska Błyskawica”, w którym uszkodzone zostały konstrukcje nośne.
Fala wybuchu uszkodziła w różnym stopniu prawie 3 tysiące budynków miasta. Najbardziej zniszczone zostały okna. Władze zobowiązały się do wymiany szyb okiennych we wszystkich domach mieszkalnych za pieniądze z budżetu.
 
Liczba rannych na skutek deszczu meteorytów zbliżyła się do 1000
http://polish.ruvr.ru/2013_02_15/Liczba-osob-poszkodowanych-w-wyniku-deszczu-meteorytow-zblizyla-sie-do-1000/
W Czelabińsku po uderzeniu meteorytu pomoc medyczna potrzebna była 725 poszkodowanym, w tym 159 dzieciom.
Przypomnijmy, że w piątek na obwód czelabiński spadły odłamki meteorytu, który rozpadł się na części podczas wejścia w atmosferę. Mieszkańcy obserwowali na niebie jasny błysk, przypominający wybuch.
 
Mieszkańcy Czelabińska boją się kosmicznych mikrobów
http://polish.ruvr.ru/2013_02_15/Mieszkancy-Czelabinska-boja-sie-kosmicznych-mikrobow/
Obecnie w Czelabińsku wprowadzono stan wyjątkowy. Słychać syreny alarmowe, informuje się o prawdopodobieństwie promieniowania.
Pracownikom miejskiej administracji polecono zamknąć okna i przygotować zapasy wody, pozostając się przy tym na miejscach pracy. Wychodzenie na zewnątrz nie jest wskazane. Do domu wysyłani są tylko ci, którzy mają dzieci – apeluje się o zabranie ich do domów.
Mieszkańcy obawiają się, że deszcz meteorytów może przynieść ze sobą nieznane, lecz niebezpieczne dla człowieka mikroby.
http://polish.ruvr.ru/photoalbum/104872708/104872720/

Portret użytkownika Andrzej1

czytat..."Mieszkańcy obawiają

czytat..."Mieszkańcy obawiają się, że deszcz meteorytów może przynieść ze sobą nieznane, lecz niebezpieczne dla człowieka mikroby."
Nie znam mikrobów mogących przeżyć temperaturę 1500C, jak znasz to napisz, czegoś się douczę. Na filmach w internecie można zauważyć, że to coś rozjaśniło się na tyle, że było jaśniejsze od słońca.Te 1500C to według mnie dolna granica, bo mogło mieć z 2500C.

Portret użytkownika solarian

"Nie znam mikrobów mogących

"Nie znam mikrobów mogących przeżyć temperaturę 1500C" - a Słońcanie???
przecież zdjęcia naszej gwiazdy pokazują statki Słońcań wylatujące i wlatujące pod korone słoneczną, gdzie żyje ta rasa, dlatego na  powierzchni nie widać żadnych zorganizowanych struktur

Portret użytkownika sHizo

Witam was moi drodzy

Witam was moi drodzy czytelnicy i czytelniczki. To były odłamki małej asteroidy bądź też planetoidy być może została zniszczona pociskiem i stąd ten deszcz meteorytów lub też rostrzaskała się w atmosferze oraz zaczęła się palić w wyniku wejścia w atmosferę ziemską. Nie wszystko co spada, świeci się jest ufem. Panie adminie bez przesady, a zbędne domysły, sugestie zostaw sobie a gdy coś będzie pewne w 100 % potem to publikuj i nie siej nie potrzebnej paniki wśród ludzi o słabej psychice. Pozdrawiam sHizo.

Warto posłuchać tego, co mają do powiedzenia inni...

Portret użytkownika pies kot

przepraszam ze schodze z

przepraszam ze schodze z tematu ale czemu dzis nie ma mozliwosci weisc na ZnaZ ciagle wyskakuje glupia inf,,serwer przeciazony ,,co te ruski poza zestszeleniem satelity kombinuja.. zablokowac nam wiadomosci ..

Portret użytkownika Juszka1980OGL

boli cie ze ktoś może ukazać

boli cie ze ktoś może ukazać twoje zakłamanie, brak rzetelnej wiedzy i być głosem rozsądku. do tej pory miałeś monopol na wszechwiedzę na innemedium i udawało się tobie robić ludziom papkę z mózgu ale teraz koniec z bajkami będę punktował każdą twoją brednię i kłamstwo. A wiem dobrze że nie potrafisz niczego obronić bo dałeś temu dowód pod swim opowiadaniem fantazy gdzie pytania moje olałeś. Tak zachowują się małe dzieci.
ps Fakir chyba zawiódł się na tobie bo ani słowem nie skomentował twoich wypocin

Portret użytkownika baca

słowa Fakira są dla mnie

słowa Fakira są dla mnie ważniejsze niż twoje - ponieważ on i ty to jak słoń i karaluch - ty sie pod moim artykulem pol godziny po nim "obszernie wypłakałaś" a przecież ja doskonale wiem (jak każdy kto używa mózgu), że samo przeczytanie jego trwa godziny. Niektórzy spędzili dwa dni na weryfikowniu informacji! a ponadto, podałem w jego tresci kilkanascie źródeł po to tylko, aby można bylo sobie wszystko sprawdzić i nie mówić pochopnie, że baca sobie coś tam wyssał z palca - być może Fakir właśnie sprawdza je - skąd ja mam to wiedzieć? jak masz z tym problem to zapytaj jego - na pewno odpowie ci i znowu będzie szloch Smile
faktów podałem tyle że samo sprawdzanie ich jeden po drugim, zajmuje mnóstwo czasu i dlatego być może on jeszcze nic nie napisał, bo to jest coś co każdy rozsądny człowiek robi - tylko idioci łykają wszystko bez krytycyzmu i po twojej "szybkości" wiem właśnie doskonale, że sobie nie zadales trudu nawet na obejrzenie wszystkich  filmików zalaczonych do artykulu (bo ich łaczna długość jest dłuższa niż czas od napisania newsa do ukazania sie twojej "listy szindlera" -  tej prześmiesznej książki skarg i zażaleń - nie mówiąc już o przeczytaniu poleconych przeze mnie stron i książek! TEGO WSZYSTKIEGO NIE ZROBIŁAS juszka!
a poza tym zawsze jest możliwość że może Fakira w ogóle nawet trochę nie obchodzi UFO - nie przyszło ci to do tej główki? 
dlatego wisi mi twoja "opinia" i twoje "problemy" - przypomnę ci - jeszcze nie napisalaś ŻADNEGO ale zawsze mozesz... napisac swoj artykul na przyklad o dobrych żydach ratujacych swiat przed UFO, antychrystem i ogólną zagładą... dopóki sama czegoś nie napiszesz będziesz dla mnie tylko podsrywaczką... podsrywającą nawet tam gdzie mnie nie ma - czyli na przyklad na Zmianach.
bez odbioru.
 

Portret użytkownika Juszka1980OGL

ty piszesz o faktach

ty piszesz o faktach hehehehehe o bajkach wytłumacz się z pustej ziemi, nie ma szans bo to tak samo prawdziwe jak gumisie.
nalot w bari niby tajemnica a w szkolach ucza, a jak przeczytałem o pasach van Allena to juz wiedzialem ze twoja znajomość fizyki równa się zeru. nie chce mi sie ponownie pisac twoich idiotyzmów które rzetelnie wypunktwowałem becuniu ale na zedne nie odpowiezssz bo nie umiesz. 
napisałeś ze zajelo mi to poł godziny bo nie chciałem z ciebie robić totalnego kretyna i zawarłem tam tylko kilka podstawowych miszmaszów twojej wyobraźni.
Napisałem już kilka artkułów na ZnZ.
/ komentarz moderowany/
Proszę zakończyć tę kłótnię

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Adminie dlaczego napisałeś

Adminie dlaczego napisałeś "tak zwani specjaliści" są to specjaliści najwyższej półki i pomylili się tylko o 60-70 km czyli praktycznie w ogóle. 
Po drugie upadek planetoidy w Rosji to całkiem inny obiekt nie związany z 2012DA14, a był on na tyle mały, że nie powinno nikogo dziwic że w bezmiarze kosmosu kilkumetrowy kamyk uciekł uwadze.
Po trzecie jeżeli to było UFO - sam w to nie wierzę - to znam przyczynę tej katastrofy. tak więc zdzwoniłem się z bacusiem i wszystko mi wyjasnił. Zaczynając od początku wymyslił on wraz ze swoim przyjacielem adolfikiem (notabene posiada on eliksir mlodości), że ukarają Rosję i Putina za podwyżki cen gazu dostarczanego na Antarktydę (oni ja nazywają atlantyda) i wysłali na ten wspaniały kraj wychodowane w próbkach szaraczki w UFO-kamikadze. Jak mi powiedział bacuś o swoim przyjacielu orędowniku pokoju, symbolu miłosierdzia, gołąbku pokoju Adolfiku wszystko ździerży ale surowych i zmrożonych ryb to oni nie będą wsuwać bo nie są jakieś pingwiny. Tak wygląda "Brudna Prawda".
pozdrawiam Juszka Smile 
5

Portret użytkownika b@ron

juszka... weź pod uwagę że w

juszka... weź pod uwagę że w zasadzie większość tego typu zjawisk z kosmosu odkrywają nie specjaliści z "najwyższej półki" a obserwatorzy amatorzy ,jak możesz pisać że nie powinno dziwić że kilkumetrowy kamyk uciekł uwadze ...otórz mnie dziwi ,że w dniu przelotu 2012 da14 ,kiedy tyle teleskopów było skierowane w niebo nikt nie zauważył nic...weź pod uwage że przecież mogła to być większa niż kilka metrów asteroida która rozpadła się w atmosferze na mniejsze kawałki lub deszcz meteorytów (jak podają) a Rosja nie wykluczała kolizji 2012 da14 z ziemią więc zapewne musieli nieźle skanować niebo i co?...nic nie wykryli?...zastanawiam się nad tym czy to aby nie ma związku z np. wzmożonymi "badaniami" jonosfery nad Rosją, dzień wcześniej w Jakucji były wsrząsy 6,9 w skali Richtera...może coś w tym jest.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

oczywiscie ze w wiekszości

oczywiscie ze w wiekszości odkrywają amatorzy astronomi a jest to uwarunkowane tym że jest ich jak się podaje okolo 500 razy wiecej niz "profesjonalistów" a posiadany teraz sprzet jest naprawde wysokiej klasy. 
po drugie ten kamyk nadleciał z całkiem innej strony - szukanie kilkumetrowego obiektu na tle nieba jest niezwykle trudne i w wiekszosci przypadkow jest to szczesliwy traf, tak bylo z 2012da14, jaobserwuje za pomoca teleskopu niebo juz od ponad 10 lat i na swoim koncie nie mam zadnej takiej asteroidy, choc musze przyznac ze znajomy odkryl w tamtym roku nieznany obiekt ktory jest teraz sklasyfikowany.
Rosjanie dawno wykluczyli mozliwosc kolizji z 2012da14 dzis wiemy ze wszystkie obliczenia byly wrecz idealne, a badania jonosfery, trzesienia nic do tego nie maja - to byl czysty przypadek a jak mówi polskie przyslowie : "nieszczęscia chodzą porami" Smile
ps jak podoba się tobie moje szyderstwo i ironia na temat becusia Blum 3
pozdrawiam Juszka

Portret użytkownika b@ron

juszka...szczerze? to pomimo

juszka...szczerze? to pomimo że z niektórymi rzeczami się nie zgadzam z bacą ,to napewno mam do niego szacunek ,za posiadaną wiedze ,poczucie humoru i stalowe nerwy ...a wracając do naszej rozmowy oglądałeś może wczoraj osobiście jak 2012da14 mija ziemię?..pytam bo przyznaje że jak w tv pojawiło się info o deszczu meteorytów nad rosją ,to od razu pomyślałem że komuś nerwy jednak puściły i rozwalili tą asteroide

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika rozczarowany

wybacz adminie, ale

wybacz adminie, ale Tunguska? 
nie możesz porównać, a rzucasz takimi bredniami i to już nie pierwszy raz !
przynajmniej mógł byś dodać, że jest to Twoja perspektywa widzenia !
ponadto doczytaj czym się różnią asteroidy od meteorytów,
o tytule artykułu to nawet smutno wspomnieć, choć pojawił się wyraźnie głośny śmiech na początku Smile
pozdrawiam i czekam na poprawe w kolejnych tekstach !

Strony