Upadek niezidentyfikowanego obiektu w Szwecji

Kategorie: 

Przestraszeni mieszkańcy zachodniej Szwecji informowali władze lokalne o obserwacji jasnego obiektu, który przemierzał nocne niebo emitując niebieskie i pomarańczowe światło. Niektórzy sugerują, że do zdarzenia doszło we wtorek, 11 grudnia 2012 w okolicy Varmland w zachodniej Szwecji.

 

Wielu świadków tego zdarzenia twierdzi, że słyszało również odgłos eksplozji, co może oznaczać, że doszło do upadku. Nadal jednak nie wiadomo, co to było. UFO było obserwowane w miejscowościach Stollet, Eksharad, Karlstad i Forshaga. We wszystkich z nich o przelocie a potem eksplozji informowano władze. Początkowo przyjęto hipotezę w ramach, której zdarzenie uznano za katastrofę lotniczą. Szybko to jednak wykluczono,  bo po prostu nie stwierdzono przypadku, w którym jakiś samolot tylko wystartował i nie wylądował.

[ibimage==15720==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Obiekt podobno upadł w okolicy rzeki Klaralven. Świadkowie twierdzą, że po obserwacji lotu obiektu i błysku jego upadku dotarł też do nich z pewnym opóźnieniem dźwięk eksplozji z oddali. Większość opisów tego zjawiska, jakie można przeczytać w szwedzkich mediach brzmi podobnie. Sam przelot obiektu widziano też w Finlandii.

[gmap markers=big red::59.432971974926915,13.484344482421875 |zoom=7 |center=59.3051602771705,12.89794921875 |width=640px |height=400px |control=Small |type=Hybrid]

Wśród tak zwanych racjonalnych wytłumaczeń istoty tego zjawiska najczęściej wspomina się o deszczu meteorytów,  tak zwanych geminidów. Faktycznie aktualnie Ziemia może przelatywać przez fragment przestrzeni kosmicznej zawierający sporo gruzu. Bardzo możliwe, że dziwne światła widziane ostatnio nad Teksasem, były spowodowane właśnie poprzez takie zjawisko. W tym wypadku można by było przyjąć podobnie gdyby nie to, że na załączonym powyżej nagraniu wyraźnie widać dyskoidalny kształt otoczony niebieską poświatą. Gdyby odnaleziono miejsce upadku powinno to dać więcej danych, jednak do tej pory brak na temat takiego odkrycia.

 

 

Źródło: http://www.aftonbladet.se/nyheter/article15917198.ab

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Kartonik

 Posiadam zdjęcie wywołane z

 Posiadam zdjęcie wywołane z kliszy analogowego aparatu fotograficznego, więc nie mogłem podrobić.Przedstawia dość ciekawy pojazd, według mnie stworzony przez ludzi, ale kto wie i co najważniejsze jakość znakomita. Może wam kiedyś opublikuję a może nie.

Portret użytkownika Rh+

Baca - jestem w 1000% hetero,

Baca - jestem w 1000% hetero, ale kocham CIę CZŁOWIEKU. Za to światełku w tunelu, bo pokazujesz, że nie wszystkim na tym świecie odbiło. I choć sam nie wierzę w to, że jesteśmy tutaj sami (znaczy homo sapiens), to nakręcanie się byle światełkiem na czarnym tle mnie nie kręci. Bardziej kręcą mnie czarne koty w ciemnej piwnicy... albo boberki...

Baca tak trzymać - Twoje teksty powalają - racjonalnością, czasem cynizmem, humorem na poziomie notek które ośmieszają.

Portret użytkownika aryman

Lubie jak baca robi polewke z

Lubie jak baca robi polewke z fanatyków rożnej maści. Sam przy tym bawie się nieprzeciętnie. Tak trzymaj. Fanatycy myślą że słońce im na dupy świeci, a to tylko ich koledzy szukają z latarką ledową czegoś do wylizania. Widze że baca próbuje im to wytłumaczyć, ale ostro im ktoś zorał mózgi i ciężko będzie. Cóż próbować trzeba, fanatyk to też człowiek... chyba.

Strony