W Ameryce turyści sfotografowali Widmo Brockenu

Kategorie: 

Dziwne postać została sfotografowana w Parku Narodowym Mount Rainier w Waszyngtonie. Turyści Radka i Chris Chapin przebywali na szczycie góry Tamano, gdy zobaczyli niezwykłe zjawisko naturalne tzw. Widmo Brockenu (nazywane również Duchem Gór).

 

Ten fenomen został odkryty w 1780 roku przez niemieckiego astronoma Johanna Zilbershlaga na górze Brocken, która jest najlepiej znana z mistycznych opisów w Fauście Goethego.

 

Widmo Brockenu pojawia się, gdy obserwator stoi tyłem do źródła światła. W tym momencie człowiek widzi swój cień na powierzchni chmury lub mgły. Na szczytach gór panują korzystne warunki do pojawienia się „mamidła”. Wśród wspinaczy istnieje przekonanie, że ten, kto widzi Widmo Brockenu, umrze w górach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika baca

w trakcie czytania

w trakcie czytania stwierdziłem że jest tu jakiś błąd myślowy, ponieważ jeśli Niemcy powstały grubo po roku 1800 na skutek dziwnego zjednoczenia bardzo lużno biegających półdzikich plemion zdziczałych tyrolskich homo górali no to jak mógł w tysiąc siedemsetnym istnieć jakiś niemiecki astronom o śmiesznym nazwisku Cirberszlag?
no jak?
już wiem... nikt taki nie istniał...
jak ktoś nie wierzy to niech zapyta wujka googla... istniał tylko o imieniu Johann Zilberschlag jakiś nawiedzony pastor a pastorzy mają się do astronomi jak dupa do bata - chcieliby ochrzcić i wykorzystać seksualnie nieletnie szaraki i to zanim jeszcze... odkryli obce cywilizacje...

Portret użytkownika A.

"NAJMĄDRZEJSZY" BACO! Skoro

"NAJMĄDRZEJSZY" BACO!

Skoro "pastorzy (w domyśle duchowni) mają się do astrologii jak dupa do bata"..., wpisz sobie w Google kim był Mikołaj Kopernik, a później przedstawiaj swoje "mądrości"!!!