W argentyńskiej dżungli archeolodzy znaleźli schronienie nazistów

Kategorie: 

Argentyńscy archeolodzy natknęli się w dżungli na ostoję niemieckich nazistów, pisze gazeta Clarin. Daniel Shavelson, szef grupy poszukiwawczej, powiedział, że schronienie zlokalizowane jest w północnej części Argentyny i było wykorzystywane do różnych celów.

 

Archeolodzy odkryli fragmenty trzech budynków, w tym lokale mieszkalne i magazyny. Obiekt przypomina twierdzę, a grubość jego ścian wynosi 3 metry. Na miejscu archeolodzy znaleźli monety III Rzeszy, bite w  latach 1938 – 1941 i naczynia z napisem „Made in Germany”.

D. Shavelson sugeruje, że schronienie nie było w pełni wykorzystywane, ale jego lokalizacja jest bardzo wygodna. Do granicy z Paragwajem, który otwarcie popierał nazistów, jest 10 minut drogi pieszo.

Wiadomo, że naziści budowali pojedyncze obiekty, a nawet całe wsie w odległych rejonach Ameryki Łacińskiej. Po II wojnie światowej władze argentyńskie były bardzo lojalne wobec zbiegłych z Europy zbrodniarzy. Hitlerowcy nie mogli otwarcie przebywać w dużych miastach, więc chętnie chowali się np. w małych miejscowościach lub w dżungli.

Według brytyjskiej gazety Telegraph, po wojnie do Argentyny przesiedlono około 5 tys. nazistów. Do tej pory niektórzy historycy uważają, że w Ameryce Południowej spokojnie swoich dni dożyli przywódcy III Rzeszy, w tym Hitler i Bormann. W ślad za nimi do Argentyny trafiło wiele miliardów dolarów, zrabowanych podczas wojny.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

Tallin, zmiłuj się! Gdzie

Tallin, zmiłuj się! Gdzie dowód na to, że ten budynek zbudowali hitlerowcy, zwani po żydowsku nazistami??? Mam w domu niemieckie pieniądze sprzed wojny, z okresu wojny, mam naczynia z gapą dzierżącą swastykę, mam również i inne artefakty z dziedziny militariów niemieckich. Czy to oznacza, że w moim domu ukrywali się jacyś mityczni "naziści"??? A może ukrywają się w nim do dzisiaj??? No, wyluzuj chłopie i zajmij się trochę rozsądkiem. Dobrze ci to zrobi.

Portret użytkownika H.R.

Tallin, litości! Gdzie w tej

Tallin, litości! Gdzie w tej "rewelacji" są dowody na to, że hitlerowcy zwani po żydowsku "nazistami" tam byli i zbudowali to cudo??????? Ja mam w domu niemieckie pieniądze z lat przed wojną, z czasów wojny, mam naczynia z gapą dzierżącą sfastykę i ze stosownymi napisami, a takżę mam w domu sporo wyrobów z napisem "made in Germany". Czy to oznacza, że mój dom został wybudowany ukradkiem przez jakichś "nazistów", którzy potem się w nim ukrywali i może nawet czynią to nadal ??? Według twojej logiki, to jak najbardziej TAK. Litości chłopie!

Portret użytkownika pasjonat

znów bujda MADE IN GERMANY ?

znów bujda MADE IN GERMANY ? a co oni na export porcelane czy naczynia robili ?
setki naczyń znalazłem i nigdy nie pisało nic takiego ew GERMANY i nazwa zniemczona manufaktury szkła. np Koenigszelt , Epiag. Było tez logo dla kogo była robiona owa porcelana (odziałl, depyutat)
 


 


 

 

podobno znaleziono tam Smile ..nie wystąpiła moja ulubiona fraza "domniemawcza"

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika MiterMan

kiedy niemcy sie pochowali w

kiedy niemcy sie pochowali w tym państewku łacińskim  ze zmienionymi nazwiskami wprowadzali ich plan w zycie ktory polegal na wewnetrznych komunikatach do panstw czy nie chcą kupic skradzionego mienia narodowego za czasow wojny, polska tez dostawala takie propozycje... kiedy juz nazbierali olbrzymia kase zaczeli odbudowywać niemcy co z reszta widać...  a takie korporacje jak IG-FARBEN im pomagaly bo mialy z tego profity...  kasy mieli az nadto ze pozwolili sobie w dalszej ekspansji utworzyć unie europejską...  pomyślcie czy NIemcy przegrały wojne ? tylko w podrecznikach lecz i to nie jest pewne czy następne pokolenia bedą sie uczyly o wojnie tego samego co my....   a Ty Baco światły czlowiek tego forum jestes i nie pojmujesz niemcow od nazistow...  to jest ich wytwór bo po wojnie, tą drugą wojne światową mogli zwalić na nazistów nie na niemców... co mówił niemiec w tamtym okresie ? to nazisci opanowali kraj i zrobili wojnie nie niemcy choc cały kraj popierał ówczesne działania.....  i takim sposobem i ich konsekwencjami takiego działania ty jezdzisz do Niemca na szparagi na nie niemiec do Ciebie na ziemniaki.... 

Strony