W argentyńskim kościele krwawi statua Jezusa Chrystusa

Kategorie: 

Tysiące pielgrzymów z całego świata przybywa do małego kościoła w Argentynie, aby zobaczyć posąg krwawiącego Chrystusa.

 

Czerwona substancja, bardzo podobna do krwi, płynie z policzków i czoła rzeźby. Chodzi o wizerunek Jezusa Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy w kościele Yerba Buena w prowincji Tucumán w północno - wschodniej Argentynie.

 

Miejscowy ksiądz Horhe Ghandour powiedział, że krew płynie z rany, powstałej od cierni korony, po lewej stronie czoła Zbawiciela.

Plamy krwi po raz pierwszy zauważyli w piątek dwaj mężczyźni - miejscowi parafianie. Sprawę zgłosili proboszczowi, a ten wysłał niezwykły płyn do analizy, aby ustalić, czy jest to krew, czy zjawisko wiązać należy z jakąś usterką.

Temat podchwyciły lokalne media. Do kościoła w Yerba Buena  zaczęli licznie przybywać pielgrzymi z całego świata, aby na własne oczy ujrzeć to niezwykłe zjawisko i pomodlić się w pobliżu miejsca cudu.

Ksiądz Horhe Ghandour jest pewien, że jest to niesamowite wydarzenie, a Bóg ma coś do powiedzenia ludziom. Nie komentuje jednak precyzyjnie tego, co dzieje się z rzeźbą Chrystusa.

Na razie wszyscy przyglądają się temu fenomenowi i cudowi, w który można wierzyć lub nie. O podobnym zdarzeniu mówiono przed laty we Włoszech. W kościele w Marsicovetere zapłakać miała statua Ojca Pio, tyle że tamta krew, jak wykazały badania kliniczne, należała do kobiety.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Na odczytywaniu znaków znam

Na odczytywaniu znaków znam się chyba najlepiej na tej ziemi.I nie mówię to po to aby się przechwalać,gdyż mam swoje zdanie i nie ochodzą mnie opinie ignorantów.Rzeźba była zapewne wybrana dlatego,że przedstawia Chrystusa z Ciałem Eucharystycznym w dłoni.Argentyna jest ojczyzną papieża Franciszka,więc ten zak jest mową do niego.Cieknąca krew ze skroni jest pytaniem do niego:Gdzie jest Krew Moja dla mego ludu,którą ustanowiłem na odpuszczenie grzechów ?.Ciernie-(grzech)który Chrystus zgładził Kwią swoją,odpuszcza Krew Chrystusa.Gdzieniegdzie jest Komunia Św.udzielana pod dwoma postaciami,ale to za mało.W ciele w którym nie ma odpowiedniej ilości krwi następuje zapaść.Z tym jest podobnie.

Portret użytkownika Swój

To znak że trzeba się dużo

To znak że trzeba się dużo modlić. Zawłaszcza modlitwa do Matki Bożej najbardziej pomaga. Koniec może nastąpić jutro lub za milon lat, nikt tego nie wie. Ważne by żyć tak na codzień jak by świat się miał skończyć właśnie jutro. Nie myśleć że to jeszcze dużo czasu zostało i nie odkładać najważnieszych spraw na potem bo potem może być juz za późno.

Portret użytkownika xxxxx

A no tak. Modlitwa

A no tak. Modlitwa bałwochwalcza do tym razem bogini na pewno pomaga. Pomódl sie do kota dachowca, przeciez to też stworzenie Boże.
Wychowałem się w rodzinie katolickiej, ale jakoś nie moge pojąć dlaczego ludzie modla się do Maryj, św. Stefanów, Krzyśków i innych Eutanazji. Przecież Jezus powiedział, żeby modlić się tylko do Jego Ojca. Normalnie mnie nosi, żeby tych wysztkich bezmózgich katolików po kolei z placka bić by oprzytomnieli!

Strony