W Meksyku odkryto pochówek psów z czasów Azteków

Kategorie: 

Archeolodzy odkryli starożytny grobowiec w psów w Meksyku. Zwierzęta pochowano w XIV wieku w jednej piramidzie. Na ten czas przypadał rozkwit imperium Azteków, podaje NTD.

 

Specjaliści są zdezorientowani. Jedni uważają, że odkryto pierwszy cmentarz zwierząt domowych. Inni twierdzą, że pogrzebany psy miały zabezpieczać i chronić zmarłego, ale szczątków człowieka w pobliżu jeszcze nie odnaleziono.

Rasy odkopanych psów nie zostały jeszcze ustalone, ale wiadomo, że do ich ulubionych należały karłowate psy Techichi. Aztekowie czcili psy. Uważali, że to święte stworzenia.
 

W miejscu pochowku znaleziono też odłamki ceramiki, pochodzące z lat 1350 – 1520. Archeolodzy będą kontynuować prace, aby dowiedzieć się więcej o pochówku. Imperium Azteków istniało w XIV -XVI wieku , aż do 1521 roku. Zniszczyli je hiszpańscy konkwistadorzy, prowadzeni przez Hermana Cortesa.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika baca

"Archeolodzy odkrylii

"Archeolodzy odkrylii starożytny grobowiec w (!) psów"... "specjalisci są zdezorientowani"... (baca również, jako że nie wiadomo gdzie jest pies pogrzebany)... i w sumie news przeszedł by zupełnie bez echa gdyby nie...
[ibimage==20509==Oryginalny==none==self==null]